Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
miglanc88    116

To było pomyśleć trochę wcześniej i zasiać nawet ten 1 h fasoli. teraz nie miał byś pretensji do ludzi co będą mieli i tak znikomy jak na tą chwilę zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Do nikogo nie mam pretensji tylko dziwi mnie a nawet już wkurza to wasze chore biadolenie że fasola powinna być po 5  czy 6 zł bo kiedyś po tyle była. I co z tego ze była trzeba było wtedy nasiać teraz jest po 3 zł i cieszcie się z tego bo może być tak że nikt tego nie kupi przecież to nie idzie na nasz rynek tylko uzależnione jest od sytuacji i cen na rynkach światowych. Każdy myślący człowiek powinien się z tym liczyć siejąc to g...o ale idioci zabijają się o dzierżawy a teraz rozczarowanie i płacz bo za tania fasola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Bo syfu narobił 2013. Wcześniej ludziom odpowiadała cena w granicach 3-4 zl.i nikt nie miał do nikogo pretensji. Popatrz o ile% w przeciągu 2 lat, wzrosła cena za środki ochrony roślin, czy też nawozy. A cena wróciła na poprzedni puap. Więc nie mów że fasola powinna być tańsza.
Bo syfu narobił 2013. Wcześniej ludziom odpowiadała cena w granicach 3-4 zl.i nikt nie miał do nikogo pretensji. Popatrz o ile% w przeciągu 2 lat, wzrosła cena za środki ochrony roślin, czy też nawozy. A cena wróciła na poprzedni puap. Więc nie mów że fasola powinna być tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Ludzie jakby trochę myśleli to nikt i nic nie narobiłoby im syfu chyba, że jakaś naprawdę prawdziwa klęska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Czyli według ciebie to jest wina producentów ,którzy sprzedali swój towar drożej bo skupujacy podpisali kontrakty i nie mogli się z nich wywiązać?... Dlatego taka cena?? Bezsens. Jak ktoś się czegoś podjął , to powinien to kontynuować . W mniejszym lub większym stopniu. Przecież wiadomym było, że taka stawka się długo nie utrzyma. . Szczerze, to nie mam nic przeciwko temu aby: pszenica czy co kolwiek innego zdrożało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Elo Pany spokojnie. Dziś na wszystkim dostajemy po du... czy to zboże czy fasola czy buraki czy bydło. Takie są realia i nie zanosi sie na poprawe. Kazdy dostaje po du... Ludzie sprzety nabrali zeby ułatwić sobie zycie a ze nie spia po nocach bo raty do spłaty to zaczynaja sprzedawać te sprzęty bo rata nie poczeka. Gościu u mnie ma 500000 długu, nabrał sprzętu bo myślał ze poł polski zaora a tu lipa. Sznurek na kark bo nie ma czym spłacać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Damian; masz rację. duzo jest osób, co mają zobowiązania.ja na szczęście nie mam żadnych jak na razie ale jak kolega "Szarak". Mówi że fasola powinna być tańsza,ponieważ pszenica ma słabą cenę . To i ja mogę śmiało twierdzić że zboża niech tanieją . Akurat w mym przypadku mam je tylko na paszę. Więc mi nie zależy,proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Tańsza? Kur... ile wkładu w nią trzeba ile pracy i oddać za 3?? Jeszcze przy tym plonie. To co zostanie z niej? Puste worki na zamianę na przyszły rok!! Jak ktoś nie ma pojęcia o uprawie fasoli to niech nie pisze bzdur. Tyle na ten temat

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Przy tej cenie jaka jest teraz to tona fasoli wystarczy na pokrycie wszystkich kosztów z 1 ha czyli resztę co wam zostanie fasoli z 1ha to czysty zysk. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Przy tej cenie jaka jest teraz to tona fasoli wystarczy na pokrycie wszystkich kosztów z 1 ha czyli resztę co wam zostanie fasoli z 1ha to czysty zysk. 

 

polifoska i saletra-560,nasienie-320,sianie-150,oprysk po sianiu-140,po wschodach fusilade-120 i basagran-300,miedzian-120,stymulator wzrostu,odżywki,mikroelementy-200,amistar opty-250,w sumie 5 razy pryskanie-500,ścinanie-300,młocka-450=3410

Ale to nie wszystko orka? sianie nawozu? bronowanie?przygotowanie pod siew?  ubespieczenie?

Kto sieje to wie ile jest przy tym pracy i zachodu bo rolnik za swoją pracę też powinien  dostać zapłate !!!

Więc nie mów mi o zysku!!!  a kto w tym roku myślał że fasola sama rośnie to zebrał niewiele więcej niż posiał a zebrać też musiał

Uwaga do kolegi nie zabieraj głosu w sprawach o których nie masz zielonego pojęcia!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

To wszystko jest ok. Ale nie na ziemi klasy 1. 2. A i ceny biletów zawyżone.haha.. Jutro znajdę ceny ...dokładne które wydałem na siew, i uprawę w 201p3 a ..15..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

polifoska i saletra-560,nasienie-320,sianie-150,oprysk po sianiu-140,po wschodach fusilade-120 i basagran-300,miedzian-120,stymulator wzrostu,odżywki,mikroelementy-200,amistar opty-250,w sumie 5 razy pryskanie-500,ścinanie-300,młocka-450=3410

Ale to nie wszystko orka? sianie nawozu? bronowanie?przygotowanie pod siew?  ubespieczenie?

Kto sieje to wie ile jest przy tym pracy i zachodu bo rolnik za swoją pracę też powinien  dostać zapłate !!!

Więc nie mów mi o zysku!!!  a kto w tym roku myślał że fasola sama rośnie to zebrał niewiele więcej niż posiał a zebrać też musiał

Uwaga do kolegi nie zabieraj głosu w sprawach o których nie masz zielonego pojęcia!

 

Osobiście kilka razy odrzywkami pryskalem żeby coś uroslo. Od robaka 2x. Jak nie 100zl to 400zl i się zbiera od początku przygotowania pod siew do zbioru. Nie jest to mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

polifoska i saletra-560,nasienie-320,sianie-150,oprysk po sianiu-140,po wschodach fusilade-120 i basagran-300,miedzian-120,stymulator wzrostu,odżywki,mikroelementy-200,amistar opty-250,w sumie 5 razy pryskanie-500,ścinanie-300,młocka-450=3410

Ale to nie wszystko orka? sianie nawozu? bronowanie?przygotowanie pod siew?  ubespieczenie?

Kto sieje to wie ile jest przy tym pracy i zachodu bo rolnik za swoją pracę też powinien  dostać zapłate !!!

Więc nie mów mi o zysku!!!  a kto w tym roku myślał że fasola sama rośnie to zebrał niewiele więcej niż posiał a zebrać też musiał

Uwaga do kolegi nie zabieraj głosu w sprawach o których nie masz zielonego pojęcia!

 

Jestem strasznie ciekawy jaki plon uzyskujesz przy tym nawożeniu i opryskach?

 

Znam koszty które się ponosi i proszę Cię bardzo nie wmawiaj mi że przekroczysz 3tyś bo to jest śmieszne. No chyba że na prawdę lubisz jeździć z opryskiwaczem po polu to może i coś jeszcze doliczyć. Nawet to co ty podałeś to nie przekracza 3 tyś więc sam sobie zaprzeczyłeś bo co to ma znaczyć "5 razy pryskana"? chyba masz swój opryskiwacz i koszty tylko ropy liczysz a nie jakieś 500zł pryskanie. I nie wciskaj ludziom ściemy tym co nie sieją fasoli że koszty są takie ogromne bo nie są i jestem Ci w stanie przedstawić dowody że na 2,5t z ha fasoli taki nakład jest nie potrzeby. Oczywiście pomijam ten rok bo susza nie pozwoliła osiągnąć tak wysokich plonów ale przy normalnym roku 2.5t osiąga się bez problemu i nakład nie przekroczy 3tyś a ziemia klasa III i IV tak dla twojej wiadomości. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

popieram renault 85, szot trochę przesadziłeś z tymi kosztami normalnie za 3 tyś można wyhodować fajną fasolkę. ludzie nie płaczcie że jest po 3 bo i tak jest dobrze przy przeciętnym roku zostanie 4-5 tyś z ha żadna uprawa tego nie da. cena jest ok aby nie była niższa. będziecie biadolić jak będzie po 1,6-2zł za kg jak to było jeszcze kilka lat temu. cena 3- 3,30 to cena przy której powinna być stabilizacja w uprawie fasoli. ludzie z okolic telatyna (damian) nie narzekaj masz tam ziemie 1-2 klasy przy tych samych kosztach co ja (4 klasa) masz 1 t więcej czego ty jeszcze chcesz? zapomnij o czasach jak z 1 ha fasoli zostawało 15 tyś. damian kto ci przebiera fasolę jak ty cały czas na tym forum siedzisz i narzekasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Już dawno przebrana. @ Grzegorz bedziesz narzekał jak nic Ci nie zostanie.... proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

To jest akurat wiadome,,, takie realia. A co do ceny fasoli wystarczy po 4 zeta i każdy bedzie zadowolony. Ty napewno tez...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Nawet przy tej cenie jaka jest teraz to ta roślina jest najbardziej opłacalna bo najwięcej z niej zostanie z 1ha. 
Z fasoli zostanie wam 3tyś zysku z 1ha, z pszenicy 2.5tyś zysku, z jęczmienia 1.5tyś zysku o życie czy łubinie to już nie wspomnę bo nic nie zostanie, burak jest jeszcze w miarę opłacalny. Czyli i tak wychodzi że fasolka jest najbardziej opłacalna nawet w tym roku chociaż mniej sypała ale jak jest normalny rok 2.5t fasoli to 4.5tyś zysku przy czym pszenica dalej da nam zysk 2.5tyś. Prosta matematyka i nie ma co dyskutować cena nie jest jeszcze tragiczna a zysk najlepszy. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

jeden, drugi chłopek skupujący wejdzie zobaczy, że chłop zadowolony z ceny, między sobą rozgłoszą i PROSZĘ BARDZO! nie wiem jak można być aż tak głupim!! jak się ma w domu renty strukturalne i dodatkowo samemu się pracuje na urzędzie to i po 1zł jakby była to by tym osobom nie przeszkadzało! żal mi tych którzy chcą udawaniać opłacalność, chore to było że cena była po 7zł, lepiej żeby co roku była po 3,5-5zł w szczytowym momencie i każdy byłby zadowolony, ale po co jak chłop głupi i sam daje się wydoić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Na równych polach napewno, albo wiekszy sprzęt i pójdzie na pochylych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Jestem strasznie ciekawy jaki plon uzyskujesz przy tym nawożeniu i opryskach?

 

Znam koszty które się ponosi i proszę Cię bardzo nie wmawiaj mi że przekroczysz 3tyś bo to jest śmieszne. No chyba że na prawdę lubisz jeździć z opryskiwaczem po polu to może i coś jeszcze doliczyć. Nawet to co ty podałeś to nie przekracza 3 tyś więc sam sobie zaprzeczyłeś bo co to ma znaczyć "5 razy pryskana"? chyba masz swój opryskiwacz i koszty tylko ropy liczysz a nie jakieś 500zł pryskanie. I nie wciskaj ludziom ściemy tym co nie sieją fasoli że koszty są takie ogromne bo nie są i jestem Ci w stanie przedstawić dowody że na 2,5t z ha fasoli taki nakład jest nie potrzeby. Oczywiście pomijam ten rok bo susza nie pozwoliła osiągnąć tak wysokich plonów ale przy normalnym roku 2.5t osiąga się bez problemu i nakład nie przekroczy 3tyś a ziemia klasa III i IV tak dla twojej wiadomości. 

Kolego zysk wylicza się po odliczenia wszystkich kosztów między innymi pracy rąk czy amortyzacji sprzętu!!!!

Chyba że koledze dziadek w spadku zapisał.Choć myślę że raczej jesteś pośrednikiem a nie producentem

fasoli,bo na tym forum też tacy są by mącić jak to  rolnikowi jest dobrze!!!

Nie jestem historykiem więc nie interesuje mnie co było kiedyś, teraz jest susza zmieniły się warunki i co za tym idzie koszty też. Być może handlarze uważają że rolnik jak niewolnik, aby nie był głodny to jest już szczęśliwy.

Mimo samochodów ,ciągników ,sprzętu,POLSKIEMU  ROLNIKOWI nie wiedzie się dobrze.

Pojęcie SUSZA jest tematem globalnym i raczej stałym czy tego chcemy czy nie koszty  będą jeszcze większe.Jeśli ktoś uważa że fasole wystarczy posiać i jakoś tam będzie to życzę POWODZENIA :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Tak dla Twojej wiadomości nie jestem ani pośrednikiem ani producentem, być może to się zmieni jeśli zboże dalej nie będzie miało ceny pójdę w produkcję fasoli bo nawet przy tej cenie jest najlepiej opłacalna. 
Co do tej pracy rąk i amortyzacji sprzętu to w każdej uprawie trzeba to odjąć czy to fasola czy pszenica. Koniec tej dyskusji bo nie wygrasz jej, mało wiesz na ten temat. Dali raz za fasolę po 7zł i napaleńcy na sieli bo co to posiać cena będzie to zysk z 2 ha pozwoli cały rok leżeć do góry d...... nie ma tak dobrze i nie będzie w Polsce. Uważam że i tak fasola najbardziej opłacalna jest i jeśli jesteś prawdziwym rolnikiem to będziesz wiedział że tak jest no chyba że masz dodatkową prace a pole obrabiasz tak dla przyjemności to wiadomo że zawsze Ci będzie mało i będziesz chciał za zboże czy fasole 2 razy tyle co jest teraz. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj