Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
szot    109

srutupierdziulutu - sami wcześniej pisaliście jaka ta fasola na półkach w marketach leży, a jaka cena 5-6zł za 500g? 

jeszcze troche posuchy i może zaczną na prawde podnosić, ale zaraz niektórzy zaczną panikować że 3,5-4zł to już za***iście i trzeba sprzedawać bo droższa nie będzie.. 

 

Masz zupełną rację próbowali zbijać cenę, strasząc że przyjechała,przypłynęła,płynie itp.

 

Pośrednicy nie mają żadnych zapasów a zrobił się ruch w interesie bo zaczynają wywozić między innymi do portu.

 

Nie śpieszmy się ze sprzedażą bo może być tak jak z jabłkami w poprzednim sezonie!!!

 

Pozdrawiam Wszystkich Rolników i życzę spokoju a cena może być dobra :rolleyes:  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ja wiem jak ta fasola na półkach wygląda. Brudna itp a cena szok. Piernicza ze ma być ładna. Szkoda ze ja nie rozmawiałem to bym im powiedział ze u nas palcami luskaja z pokosow. Do tego mówił ze musi być sucha. :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ta już się zapchal jak ludzie trzymają bo nie oddają za 3zl. Zaraz niech doplaty ruszą to się odepchaja jak ich zapchalo. Fasola suchutka niech sobie leży i czeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Fabrowksi z Mircza podobno już nie skupuje bo się zapchał

 

Co to za klient jak długo na rynku? bo nie  znam" gozdka" a przepustowość ma  pewnie z 10 ton, to nic dziwnego że się zpchał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Niby tacy zasypani, a ogłoszeń o skupie coraz więcej się pojawia. A i cena, choć pomału ale w górę. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Niby tacy zasypani, a ogłoszeń o skupie coraz więcej się pojawia. A i cena, choć pomału ale w górę. .

W samym Tygodniku zamojskim ze 20 ogloszen - skup fasoli najwyższe ceny. Piorunowo się zapychaja z wydajnością 1t z ha. No no... przecież byli przygotowani na większe ilości. Co roku ta gadka PELNE MAGAZYNY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

werbkowice pod kościołem, 3zł, dawali wizytówki i pytali ile ma sie fasoli, i jeśli negocjować cenę to dzwonić, więc możliwe że mimo zmowy to każdy skupujący kombinuje, ale po cichu. osobiście jakby dali 4 zł, to ze dwie tony bym puścił, taka cena by mnie ratowała. póki co pszenicy mam dużo to po troszku puszczam, i tak paszówka więc nie szkoda.

u nas nie ma szału z plonem, w okolicy lipa straszna, kilku narwańców rzuciło się na hektary i lipa, 300kg max wyciągnęli. nie chce mówić gdzie i kto, to nie jest ważne. 

tak czy inaczej, na przyszły rok 3 ha fasoli, nawóz już rozrzucony i zaorane, technologia raczej mniej intensywna, pszenica też, bo rzepaki nie dały rady urosnąć i praktycznie każdy sieje pszenice, więc nie ma co ładować kasy jak w tym roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Ja też zostawiłem mniej o 1/3-cią a jak cena nie zbliży się do 5-tki to nie wiem ile ale posieje jeszcze gryke.

 

Robiłem ostatnio rozpoznanie wśród znajomych kto ile ma fasoli? Możecie wierzyć lub nie ale masa

 

ludzi sprzedaje spora grupa już nie ma wcale i idę w zakład że wszędzie jest podobnie.

 

 

Dobry znajomy powiedział mi dlaczego nikt nie chwali się że sprzedał!!! bo wziął po 3 gdyby wziął po 6 to by meldował.

 

Jeszcze ostatni co kilka dni wstępuje handlarz i pyta .  Jak  tam namyślił się pan bo cena jest dobra lepszej już nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Oni wiedzą jaka cena będzie. Tak samo jak z pogoda na miesiąc do przodu. Rok temu było tak samo. Sprzedawaj pan bo to najlepsza cena po 3 lepszej nie będzie. Przetrzymalem do stycznia sprzedałem po 4, 10. Nie dajcie się naciagnac bo to sa ich gadki. Zęby już dawno na takim gadaniu zjedli...

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

werbkowice pod kościołem, 3zł, dawali wizytówki i pytali ile ma sie fasoli, i jeśli negocjować cenę to dzwonić, więc możliwe że mimo zmowy to każdy skupujący kombinuje, ale po cichu. osobiście jakby dali 4 zł, to ze dwie tony bym puścił, taka cena by mnie ratowała. póki co pszenicy mam dużo to po troszku puszczam, i tak paszówka więc nie szkoda.

u nas nie ma szału z plonem, w okolicy lipa straszna, kilku narwańców rzuciło się na hektary i lipa, 300kg max wyciągnęli. nie chce mówić gdzie i kto, to nie jest ważne. 

tak czy inaczej, na przyszły rok 3 ha fasoli, nawóz już rozrzucony i zaorane, technologia raczej mniej intensywna, pszenica też, bo rzepaki nie dały rady urosnąć i praktycznie każdy sieje pszenice, więc nie ma co ładować kasy jak w tym roku. 

 

 

Witam ! Jaka cena na dzień 7 listopada ?

 

Pisze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam.
Z tego co piszecie to wynika że w tym sezonie warto przetrzymać fasolkę.Ja czerwoną trzymam.Jaka cena
czerwonej w waszych rejonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Jeden handlarz daje 2, 80-3, 00. Drugi 3, 00-3,20. A trzeci 3, 20-3, 40.
Cena: bez vat-z vat.
A jak w waszych rejonach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Piszę jak BYK. ;[  Nie rozumiem ludzi którzy pytają o coś co już napisane!!! Czytajcie dokładnie a nie pytacie 100x o jedno i to samo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Jeden handlarz daje 2, 80-3, 00. Drugi 3, 00-3,20. A trzeci 3, 20-3, 40.

Cena: bez vat-z vat.

A jak w waszych rejonach?

 

Też robiłem dzisiaj rozeznanie ceny podobne jak u Ciebie.

Nawet ci co w ubiegłym tygodniu mówili że cena raczej spadnie dzisiaj proponują 10-20 groszy więcej :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Przepraszam że jeszcze raz ja ale zapomniałem zapytać jak podoba się Wam nowy  rząd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Cenę trzymają zaniżona bo chcą wykorzystać pomimo ze wiedzą o tendencji lekko wzrostowej.

Rząd. Dużo gada i proponuje wiele zmian. Zobaczymy co się zmieni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Tona fasoli powinna kosztować tyle co ok 3-4 tony pszenicy i wtedy byłyby zdrowe relacje co do kosztów i poniesionych nakładów pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Szarak przestań pajacowac. Widać że w tym roku po du...ie ze zbożem dostałeś ,i zazdrościsz chyba tym co mają fasolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Pewnie że dostałem bo kilka lat temu pszenicę sprzedawałem po 120 a teraz jest po 67 więc widać jak bardzo dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj