Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
Jarecki88    212

Ja ich pieprze. Sieję tyle co muszę (zazielenianie) i ani ara ponad to. Tyle pracy co przy niej jest za taką cenę przy takim plonie to ja mam gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Cena po 7zeta co była 2l temu namieszala na rynku fasolowym. Gdyby nie to dziś była by po 5zl!. Wyskoczyli z ceną nachapali się i jest problem. Szuka się teraz tego kto daje więcej a tu uj... ! ale bądźmy cierpliwi, rok temu też marna cena była i skoczyła później na 4zeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Życzę wam chłopaki aby była i po 6zł ale szczerze marnie to widzę. Tak jak kolego @damianxxl piszesz ta cena dwa lata temu zrobiła swoje ale może nie tyle że się dużo na kupili ale to że zaczęło ją siać więcej osób. Pamiętam jak jeszcze 3 lat temu u mnie we wsi nie było ani ara fasoli a w tym roku co trzeci gospodarz ją posiał i tak jest już w całej Polsce. Jak była cena po 7zł to tylko Hrubieszów siła fasolę i to było ich zagłębie fasolowe i z tego byli znani a teraz gdzie nie pojedziesz tam widać pola z fasolą. Dlatego jest jej dużo na rynku i nie ma ceny wiem że to nie był urodzajny rok ale jest jej i tak za dużo bo zwiększył się areał posiany w całym kraju. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Dużo też namieszał Sawicki bo namieszał chłopom bo obiecywał 2500zł do hektara strączkowych i dużo osób w to uwierzyło,przynajmniej w moim rejonie.W każdym domu kosiarka do fasoli co w zeszłym roku na palcach jednej ręki można było policzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

605550615- nie pamiętam nazwiska ale z janowa.
604125143-Hojda
508733836-Agrotix
502779805, 502638686-komórek
602505772- p.Baran
846613211(komórki nie mam)- Łąkowski
507099041-Płaza

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Dużo też namieszał Sawicki bo namieszał chłopom bo obiecywał 2500zł do hektara strączkowych i dużo osób w to uwierzyło,przynajmniej w moim rejonie.W każdym domu kosiarka do fasoli co w zeszłym roku na palcach jednej ręki można było policzyć.

Tu jest właśnie ten ból, ale myślę ze zmniejszy się teraz uprawa fasoli wtedy może wróci jej opłacalność. Każdy zasieje 1-2ha i nie będzie narzekał ze nie ma gdzie sprzedać jak teraz. Ten co sial 2ha zawalił 20ha jasia 10ha czerwonej to jak ma być opłacalność..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

W mojej okolicy ludzie teraz dużo sprzedają i żaden handlarz ceny nie podniesie tylko oni jeszcze nie wiedza że każdy ma po kilka ton i w tym roku nie bedzie czym handlować

Edytowano przez Tomek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam
Zadzwoniłem do przetwórni to za czerwoną zaproponowano mi 4pln.Jak powiedziałem że za taką cenę nikt nie
sprzeda to powiedziała że z Ameryki sprowadzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Biorąc pod uwege tegoroczne zbiory,cene i zweryfikowane dopłaty to totalna porażka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

ŻYJECIE? Nie załamywać sie prosze, a tą fasole prawdopodobnie sprowadzili po 2,8 a nie 2,5 jak wcześniej pisałem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

To niech sami źreją!!!!! Za 3zl przy tym pieknym urodzaju napewno nie oddam niech leży. U mnie nikt nie sprzedaje. Oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

tak jak damian mówi, przy tej cenie i plonie uu mnie może kilka lat leżeć tych kilkanaście worków aż trafi się dobra cena... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

tak jak damian mówi, przy tej cenie i plonie uu mnie może kilka lat leżeć tych kilkanaście worków aż trafi się dobra cena... 

 

Masz 100 % racji !!!   kupili jakieś badziewie i za taką smą cene chcieliby porządny towar niech ssssss ciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Tak powiem to całe PSL jest przeciw rolnikom robi szkodę Piechociński aż piszczy skomli by tylko ich wybrać  NIE porobili taki burdel. Wszyscy powinni mieć dopłaty równe czy ma 20 lat czy 60 jednakowo pracują na roli, jednym mniej drugim więcej sami dzielą polaków. Te zaliczki to taka kiełbasa zepsuta na wybory WIELKA PROŚBA DO RODAKÓW NIE GŁOSOWA NA PSL BO NAS CAŁKIEM ZNISZCZĄ ...TO WINA PSL ŻE SĄ SPROWADZANE TOWARY ZAGRANICY...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nie licz "teraz" na dobrą cenę. Oni się zaopatrzyli i nie będą szaleć cenowo tym bardziej ze zaraz święta późnej następne i nie wychyla się z lepsza cena, dla nich okazja zeby chlopa obskubac. Fasola sucha niech sobie leży...

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

U mnie w okolicy tylko jeden handlarz bieżę fasolę i to nie wszystkie odmiany,także już po biznesie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

U mnie żaden nie stał handlarz, po południu kręcił się dziadek z janowa po okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

 Już po -PSL - PO i po wsze wieki! Nigdy więcej Polaku nie daj się zwieść nikomu, ktokolwiek był w tej partii. Przestrzegam. Tyle zła naszej Ojczyźnie wyrządzili, że lat wiele teraz trzeba, by Polska stała się Polską! By Polak poczuł się Polakiem we własnej Ojczyźnie! Sprzedano już prawie wszystko, panoszą się obcy w naszym kraju, rządy mamy pod egidą nie polską, unia pstryknie, to banany i ogórki mają się nawet prostować. Kraj postawiony na głowie. Wyłudzanie kasy na każdym kroku od Polaków. Boże, prowadź nas 25 go do urn..Masowo!!! TAK NIE MA I NIE BĘDZIE CENY WSZYSTKO w d*pę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

tak kolego, za pisu byłoby lepiej i napewno będzie. 

 

czemu nikt go nie zablokował, bo widzę, że nie tylko w tym temacie takie rzeczy pisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

 Już po -PSL - PO i po wsze wieki! Nigdy więcej Polaku nie daj się zwieść nikomu, ktokolwiek był w tej partii. Przestrzegam. Tyle zła naszej Ojczyźnie wyrządzili, że lat wiele teraz trzeba, by Polska stała się Polską! By Polak poczuł się Polakiem we własnej Ojczyźnie! Sprzedano już prawie wszystko, panoszą się obcy w naszym kraju, rządy mamy pod egidą nie polską, unia pstryknie, to banany i ogórki mają się nawet prostować. Kraj postawiony na głowie. Wyłudzanie kasy na każdym kroku od Polaków. Boże, prowadź nas 25 go do urn..Masowo!!! TAK NIE MA I NIE BĘDZIE CENY WSZYSTKO w d*pę ...

 

Ewidetnie widać że kolega reprezentuje PIS natomiast ja uważam że jeśli oni wygrają to nietylko nie sprzedasz ale również nie będziesz mógł nażekać!!! czyli 'demokracja w stylu prezesa'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nie siejmy polityki. Na kogo byśmy nie głosowali to i tak będzie wielkie G.....!! Mieli mają i będą miec polskiego chłopa w d... !! Zresztą cały naród polski. Krótko i na temat.

Jak cena fasoli? Sa handlarzyny w Laszczowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

We wczorajszej  debacie żadna z pań nawet nie miała ochoty nic wspomnieć o polskich rolnikach, a tym bardziej redaktorzy nie zadawali żadnego pytania związanego z polskim rolnictwem więc nie ma się co łudzić że coś się zmieni na lepsze w polskiej wsi. Tylko Ci poje...ni politycy zapomnieli że dzięki nam oni siedzą w tym korycie i mają co z niego jeść. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj