Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
damianXXL    49

No co będzie szło z pokolenia na pokolenie. Ktoś musi być prawą ręką. Zaraz wybory. Już kandydaci wiszą na drzewach, przystankach. Wybierzemy i będziemy narzekać dalej. Ale nie ma co się martwić, zagranica i tak nas zdusi. Zamkną zusy krusy i pójdziemy pod most. Jaki ten kraj piękny.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Witam,chciałbym kupic sadzarkę do fasoli Jaś,moze ktos ma jakies info,jestem z Świętokrzyskiego okolice Nowy Korczyn.Jesli by ktos cos wiedział pisac na forum.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Z początkiem tyg była po 4, 40 więc wątpię żeby się zmienilo. Jutro się dowiem jak ceny się prezentują u mnie z początkiem nowego tyg.

 

A więc : jaś 3,00pln, czerwona 4,20- gotówka. O reszte nie pytałem bo sie wkur! Taka cena zeby była??? Szlag

 

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

25 października nie daleko trzeba podziękować tym z PO I PSL czas na wielkie zmiany puki czas żeby nowa ekipa zrobiła łat z Niemcami żeby przestali włazić im w du...e...Tylko pojadą do Brukseli tylko nakazy i zakazy...Tylko zagraniczne dobre nasze złe dość tego teraz wszystko zależy jak wszyscy pójdą do wyborów 25 Październik...To jest tragedia by fasola po 3 zeta i powiada że zagranico jest jeszcze taniej to bzdura kolesi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

25 października nie daleko trzeba podziękować tym z PO I PSL czas na wielkie zmiany puki czas żeby nowa ekipa zrobiła łat z Niemcami żeby przestali włazić im w du...e...Tylko pojadą do Brukseli tylko nakazy i zakazy...Tylko zagraniczne dobre nasze złe dość tego teraz wszystko zależy jak wszyscy pójdą do wyborów 25 Październik...To jest tragedia by fasola po 3 zeta i powiada że zagranico jest jeszcze taniej to bzdura kolesi...

 

Uchowaj nas Boże od pisu bo wtedy się dowiemy co to bieda .Jaro ze swoją ekipo zacznie wojować ze wszystkimi dokoła to napewno będziemy sprzedawać tylk komu?         

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Co ty mówisz a co ty sprzedajesz do Niemca czy Francuza nic tylko na daleki wschód Chiny Turcja. Do rosi już nic nie idzie a może by co poszło jak się coś zmieni kto to zrobił embargo Niemiec i Francuz i Kapeluszniki to tym zależy na rozwaleniu wszystkiego żydzi Amerykańscy nie zapominaj o tym... Pamiętaj że Niemiec się dogaduje z Ruskim a my nie za mało wiesz widać że jesteś pewnie PSL I PO MÓWIĆ NIE... Niemiec fasoli nie kupi tylko do nas sprzeda po 5 zł a my nawet po 3 nie morzem ale zresztą komu. Podpisali że Ukraina może sprzedawać jaja zboże bez ceł i bez badania jakościowego do unii ale to wszystko zostaje w Polsce pamiętaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy2015    1

Witam tak czytam wasze wypowiedzi każdy marudzi na polityków owszem ja też ich nie bronie ale tu jest ewidentna zmowa cenowa . Jedna trzecia tutaj na forum to handlarze widzą nasze nastroje i cena idzie ale do dołu a ja ich mam ale głęboko w du....  i nie sprzedam za 3zł tyle co ja zapier.......  przy tej fasoli ile oprysku nawozu i ręcznej roboty i wy też tak zróbcie współczuje tym co mają nóż na gardle i muszą sprzedać bo nie mają na kredyty czy na życie . Pierwszy rok siałem i wiem ile to pracy i naprawdę współczuje wam że macie tak co roku ta praca powinna kosztować a nie kur.... dzwonie do gościa a on 2.80 i musi być ładna nie pomarszczona broń boże z plamką mam nadzieję że już niedługo zacznie się tym interesować prokuratora bo to jest ewidentne przestępstwo

 

1. Prawo antymonopolowe nakłada na przedsiębiorców obowiązki wynikajàce z ustawy z dnia
16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów.
2. Aby podlegać rygorom prawa chroniącego konkurencję, niekoniecznie trzeba być wpisanym
do ewidencji przedsiębiorców.
3. Zabronione sà wszelkiego rodzaju antykonkuręncyjne porozumienia przedsiębiorców.
4. Za zmowę może zostać uznane nie tylko porozumienie zawarte na piÊmie, lecz również
uzgodniona praktyka.
5. Dozwolone jest naśladowanie cen innych przedsiębiorców.
6. Porozumiewanie się co do cen jest praktyką sprzeczną z prawem.
7. Zmowy cenowe należą do najpoważniejszych i najsurowiej karanych przypadków naruszenia
prawa konkurencji.
8. Za uczestnictwo w porozumieniu antykonkurencyjne  grożą kary finansowe sięgające 10 proc.
ubiegłorocznego przychodu.
9. Na złagodzenie kary mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy wezmą udział w programie łagodzenia
kar dla uczestników porozumieƒ ograniczających konkurencję
10. Nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności za jego nieprzestrzeganie.

I NIKT TU MNIE NIE BĘDZIE STRASZYŁ BO OD STRASZENIA SĄ DUCHY A KAŻDY MA PRAWO ZGŁOSIĆ MOŻLIWOŚĆ POPEŁNIENIA PRZESTĘPSTWA BEZ ŻADNYCH KONSEKWENCJI A TEJ SPRAWIE PRZYGLĄDAM SIĘ JUŻ DŁUGO I TO NIE JEST WINA RYNKU

Edytowano przez nowy2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Bomber84 - dlaczego nie morzem się dogadać, bo chłop z chłopem nigdy się nie dogada wiem to z doświadczenia? bo już próbowałem by do jednego zgromadzić fasolę żeby nazbierać na 20 ton to lepiej sprzedamy. Co z tego wyszło raz tak wyszło sprzedaliśmy po 6 zł poszło wszystko i ciut gorsza w jednej cenie. Ale co dalej po 2 tygodniach już mi się oberwało bo zobaczyli na rynku że by dostali  po 6,50 i koniec handlu zespołowego. Na 2 rok ja dalej zgromadziłem na 20 ton ten sam przyjechał i ta sama stawka co zeszłym roku zapłacił. A ci co tak zobaczyli na rynku że by dostali po 6,50 powieźli i sprzedali po 4 zł bo mała ilość to plamka to zmarszczona to nie wyrównana fasola. tak ma się handel zespołowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

U mnie też chcieliśmy zespołowo sprzedać ilości tirowe. Czyli kilku w jedno miejsce ale z kim? Marudzenia więcej jak tej fasoli. Bo kto da więcej, kasy nie zobaczymy itp. Nie ma możliwości handlować w zespole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Chłop jest głupi i tyle. Wszystko mu się należy susza dopłaty bo sucho pada dopłaty bo mokro nie chce ktoś jeść fasola strajki bo za tania. Kto rekompensuje szewc owi krawcowa itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Zebrał nie zebra tylko było zaprojektowane 670  i a posiane jest 679 nie wiele przekroczone i powino być  stawka dopłaty na poziomie 300 euro ale za***ali nawet nie wytłumacz czemu tak działa PSL i PO...

 

 

 

Dopłata do wysokobiałkowych dziwnie niska

Share on facebookShare on googleShare on wykopShare on naszaklasaShare on twitterMore Sharing Services1
 
043475_620.jpgfot. Piotr Waniorek

W ocenie skutków regulacji ustawy o dopłatach zapowiadano stawkę dopłat do ha roślin wysokobiałkowych w wysokości trzykrotnie wyższej niż teraz podana. Co dziwne, zakładane areały i te rzeczywiście obsiane różnią się niewiele.
 

 

PLIKI

  • rozp. o stawkach dopłat do upraw

Zgodnie z projektem rozporządzenia ministra rolnictwa, stawka płatności do roślin wysokobiałkowych za 2015 r. wyniesie 422 zł na 1 hektar powierzchni. Skąd taka kwota?

Jak podano w uzasadnieniu projektu rozporządzenia, na wszystkie płatności związane z produkcją (razem do powierzchni upraw i do zwierząt) jest 506 791 tys. euro, czyli 15 proc. koperty dla Polski na 2015 r.

Wysokość stawek płatności związanych z produkcją obliczono na podstawie dostępnych pułapów finansowych i powierzchni obszaru zatwierdzonego do poszczególnych płatności.

I tak w przypadku wysokobiałkowych koperta finansowa na 2015 r. to 67 572 080 euro, natomiast powierzchnia obsiana - 679 691, 79 ha.

Kurs euro do przeliczeń wynosi 4,2448 zł.

Jak z tego wynika, stawka za 1 ha upraw wysokobiałkowych to 99,4158 euro na ha.

W ocenie skutków regulacji ustawy z dnia 5 lutego 2015 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego przyjmowano 326 euro na ha. Warto zwrócić uwagę, że przyjmowana w OSR powierzchnia upraw (670 176,47 ha) niewiele różniła się od tej rzeczywistej – a stawka spadła do jednej trzeciej spodziewanej. Co jest tego przyczyną, pytamy w MRiRW.

W załączeniu projektowane rozporządzenie o dopłatach do powierzchni upraw.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

goń sie szarak ty j...y handlarzu!!!!

praca na roli to ciezki chleb a ty mowisz ze chlop glupi a tfu między oczy!!!

firmy spieprzyly fasole na 2,8, albo nizej, drobni handlarze nic temu nie winni, bo grube ryby czytają to forum i nie dają zarobic dorobkowiczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

U mnie nie inaczej. Zapowiada się porażka na przyszły rok ze wszystkim a jeszcze jak będzie susz to kaplica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Panowie kupującym bardzo na tym zleży by utrzymać tręd spadkowy rolnik ma się bać!!! łatwij nim wtedy manipulować,

,jak długo to potrwa w dużym stopniu zależy od nas.Nie muszę przypominać że nowa będzie za rok a co chodzi o import to taktycznie wyolbrzymiony temat. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Nie jestem żadnym kupującym tylko słabo się robi jak się czyta że fasola powinna być po tyle albo i więcej powinna być po tyle za ile chcą ją kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Nie jestem żadnym kupującym tylko słabo się robi jak się czyta że fasola powinna być po tyle albo i więcej powinna być po tyle za ile chcą ją kupić.

 

to nie było bespośrednio do Ciebie a zmowa jest na sto procent nikt nie robi zapasów tylko kupują na bieżąco żeby trzymać rolnika w szachu.Cierpliwośći!!! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy2015    1

K.....wa to mi się słabo robi gdy fasola jest po 2.80 cena powinna być przynajmniej po 3.80 aby wróciły się nakłady już nie mówię o jakichkolwiek zyskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj