Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
Pepik190    4

Witam
Skoro tak słaby plon czerwonej to skąd taka niska cena, a może to jest brak zapotrzebowania na rynku na taką
ilość fasoli tego gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nikt tego nie wie o co chodzi z ceną każdego gatunku fasoli. Trudno cokolwiek powiedzieć w tym temacie. Albo czekają az zaczną ludzie sprzedawać albo będzie szła z zzagranicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa86    1

W ubiegłą sobotę sprzedałem fasolę z poprzedniego sezonu po 3,35. Musiałem ją sprzedać bo zaczynała robić się zółta. Kupujący który ją wziął mówił, że ludzie nie sprzedają ale są rejony gdzie był urodzaj i fasola jest (okolice ulhówka, dołhobyczowa) i tam prawie codzienie kupuje po kilka ton. Nie wiem czy to prawda ale kupującego znan i raczej nie ściemnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

W ubiegłą sobotę sprzedałem fasolę z poprzedniego sezonu po 3,35. Musiałem ją sprzedać bo zaczynała robić się zółta. Kupujący który ją wziął mówił, że ludzie nie sprzedają ale są rejony gdzie był urodzaj i fasola jest (okolice ulhówka, dołhobyczowa) i tam prawie codzienie kupuje po kilka ton. Nie wiem czy to prawda ale kupującego znan i raczej nie ściemnia.

3, 35 konto czy ręką?) Kilka ton chyba z całego dolhobyczowa. Tam też było sucho więc wątpię żeby był urodzaj, w ulhowku częściej był deszcz więc fasola może być lepsza. Ale nasze rejony ogólnie d ... nie urywa także nie nawala im ludzie towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

W ubiegłym roku o tej porze kupojący mieli już zapasy od kilku dziesieciu do kilkaset ton i tak było w latach ubiegłych, bo gdy w miesiącach póżnojesiennych zaczynał się więkrzy ruch mieli zabespieczenie  plynności.Natomiast w tym roku mało ktury to robi tylko realizuje bieżące kontrakty, zapotrzebowanie będzie raczej duże bo rynek już był głodny na wisnę ale wiedzieli że jest dużo posiane i czekali na wysyp lecz nikt nie przewidział suszy!!!! Dlatego ' nigdy nie mów nigdy' :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Duże?? Tylko jakoś dziś płacą 3, 20 z vat. Idź pan w .... z ta fasola!!! Ludzie już się wkur....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Dzisiaj kolega w szkole mowił że fasola 2,80 Hojda niby nie bierze /Lubelskie .Ma ktoś jakieś informacje potwierdzające ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa86    1

Kolego 3,35 brutto. Miałem dylemat czy trzymać jeszcze ale po dzisiejszej cenie widzę,że dobrze robiłem sprzedając...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

kolego Lipa86 skąd jestes  gdzie  i kiedy sprzedawałes ?

 

Edytowano przez mateusz44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Póki co poszedł ale w dół... będzie droższy... ale jeszcze nie teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7569

To jest pytanie pójdzie nie pójdzie jak każdemu trzeba kasy na opłaty na paliwo spłata rat kredytów i tak każdy cyka po kilka worków a handlarzyna to wykorzystuje i płaci po 3,50 tu jest cały problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

3, 50 bylo, dzis 3, 20 konto. Ludzie już się wkurzaja i mają rację. Plony słabe i ceny nie ma tak jak trzeba. Całe lato się czeka i (cenzura) z tego. Każdemu trzeba kasy tak jak wspomniales, paliwo bo siać trzeba, kredyty i inne pilne wydatki a oni z chłopa robią dziada. O co chodzi z ta cena. Mówili ze z zagranicy nie idzie tylko odbiorcy im nie płacą za towar i stąd ta cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

A kto wam obiecywał ze będzie po 7,00 zł. Po co bierzecie kredyty na wyrost a teraz płacz bo fasola za tania. Skoro słabe plony to cena mają wam dochody wyrównać. Konsumenci ogranicza spożycie i wszystko wróci do normy. Nie ma tak łatwo ze dzięki 2 ha fasoli zrobicie na cały rok. Ludzie po studiach zapieprz aja cały dzień żeby zarobić ok 2000,00 a tu za ha fasoli marzą się kokosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

A kto wam obiecywał ze będzie po 7,00 zł. Po co bierzecie kredyty na wyrost a teraz płacz bo fasola za tania. Skoro słabe plony to cena mają wam dochody wyrównać. Konsumenci ogranicza spożycie i wszystko wróci do normy. Nie ma tak łatwo ze dzięki 2 ha fasoli zrobicie na cały rok. Ludzie po studiach zapieprz aja cały dzień żeby zarobić ok 2000,00 a tu za ha fasoli marzą się kokosy

7 jak 7 ale 5zł chociaz powinna być przy tym urodzaju żeby koszty się zwróciły i minimum żeby zostało w kieszeni. Ja tam rat kredytów czy pożyczek nie muszę spłacać bo nie mam. Ale z cena to już przecięcie. Podobnie pszenica.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Kolego szarak tylko zwróć uwagę ile roboty jest przy tym hektarze .....nie wspomnę  już o przebieraniu i dzwiganiu tych worasów .....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

cena się utrzymuje ale są tacy co płacą po 3 prawo rynku a tak na marginesie to przy tej cenie fasoli oczywiście biorąc pod uwagę koszty to za pszenice wyjdzie podobnie.U mie jaś 120 na 100 gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola    2

Czas na podsumowanie mojego sezonu. Miałem w tym roku 1,7 ha czerwonej, od 4 lat sadzę tylko czerwoną. W tym roku w miarę szczegółowo trzymałem się rozpiski co do uprawy fasoli podesłanej z odr-u z Hrubieszowa. Co roku notuje wszystkie koszty; w tym roku wyglądało to następująco:

sól potasowa na jesieni 500 kg - 750 zł, na wiosnę superfosfat potrójny 300 kg i saletrzak borowany 200 kg razem 672 zł, opryski: linurex 2l-112 zł, dual  2l - 228 zł, comand 0,5l - 113 zł, zaprawa T -18,5 zł, Bi 58 - 50 zł, za zasianie zapłaciłem gościowi 150 zł, miedzian extra 4l + wspomagacz - 157 zł, na mszyce (nie zapisałem co to był za środek) - 75 zł, Fastac -104 zł, basagram 5l - 550 zł, olejan -30 zł, siarczan magnezu 25kg - 60 zł, odżywka (mikroelementy)- 5l - 60 zł, agil 1l- 110 zł, proteus - 1l -110 zł, Topsin- 170 zł, za kombajn (usługa) - 700 zł, za petkus- 100 zł, worki-40 zł, wynajęcie ludzi - 270 zł, na wapno jesienią 14 ton - 550 zł. Razem wyszło 5200 zł. Nie liczę tu podatku ani paliwa, tym bardziej jakiejkolwiek amortyzacji, niech będzie że to pokryją dopłaty.

Teraz plon z tego 1,7 ha to 2 tony na czysto i to wcale nie jest takie piękne ziarno......tak tylko tyle! Z tych 2 ton trzeba jeszcze soztawić na sadzenie. Więc gdzie jest ten zysk? Gdybym chciał sprzedać po obecnej cenie miałbym całe 3 tys tego zysku, przecież to jest śmieszne. A gdybym chciał żyć z fasoli i utrzymać z tego rodzinę to ile ha muszę obsiać? Nie mam zamiaru sprzedać taniej niż w zeszłym roku tym bardziej że cena wzrośnie, u nas plony były kiepskie i pomimo wiekszego areału czerwonej nie jest wcale więcej niż w zeszłym roku. 

A dodam jeszcze że mój teść nawoził i kropił jak zawsze tj polifoska i opryski tylko na chwasty, a pole zaraz obok mojej fasoli a plon miał taki sam jak ja :)

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3455

Nie wiem kolego czy rzeczywiście siałeś tą fasolę ale dawki oprysków to jak na ziemniaki a nie fasolę  2l Linurexu ???? 0,5 comand ???? i ci jeszcze fasola wzeszła ???? Być może jesteś w czepku urodzony ale patrząc na 2 tony omłotu czerwonej to chyba w rejonie Hrubieszowa jesteś mistrzem bo obecny rok to 1 tona to max a zazwyczaj było coś koło 500 kg a już o połówkach nie wspomnę no ale teoretycznie mogłeś taki plon uzyskać :) GRATULUJE . Nie zmienia to faktu że opłacalność jest żadna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola    2

Kolego Marks 50, uwierz że siałem, napisałem koszty oprysków które zakupiłem, naturalnie że tych środków zaraz po zasianiu typu linurex i command nie wlałem wszystkich, o ile pamiętam to linurexu dawałem 0,7 l ha a commandu 100 ml.  Nie mieszkam też w rejonie Hrubieszowa a w świętokrzyskim. Napisałem też wyraźnie że 2 tony miałem z 1,7 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj