Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
damianXXL    49

Sam planowalem zmienić auto. Stare sprzedać i dołożyć ze sprzedaży fasoli reszta na paliwo i inne wydatki. Cały rok się czeka i g... z tego! Wydawało się ze będzie fasola chociaz po 6zl przy tym urodzaju. Jak to mówią nadzieja matka głupich.
Kolega wyżej wspomniał o polu- sory jeśli się płaci 2000 za dzierżawę pod fasole to ktoś ma nie źle nasrane!!. Jak tak dalej będzie to pola chwastami zarosna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Naczytałem się dzisiaj Waszych wpisów i przybity natłokiem myśli postanowiłem  sprzedać  część fasoli gościo chcał mi zapłacić 3,20 ale biednie wyglądał i mówił że to dla uchoćców więc puściłem mu po 3-ce.

Pojade wiosną na szparage to się odkuje. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

u nas się jeden dogadał na przetargu z sąsiadką żę on kupuje jedno pole ona drugie, najpierw kupił swoje

ona nie licytowała, a później podkupił jej po 70 tyś. teraz idzie moje pod młotek i zapowiedział że będzie bił do 45tyś,

gdzie pole normalnie to max 30tyś u nas chodzi,

ale ponoć kasy nie ma bo syn wziął MR i nie uzupełnił wykształcenia i ten oddawał za niego.

Nie wiecie po ile piękny jaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Naczytałem się dzisiaj Waszych wpisów i przybity natłokiem myśli postanowiłem  sprzedać  część fasoli gościo chcał mi zapłacić 3,20 ale biednie wyglądał i mówił że to dla uchoćców więc puściłem mu po 3-ce.

Pojade wiosną na szparage to się odkuje. :rolleyes:

Mogłeś jeszcze taniej jak dla uchodźców ale pan Bóg widzi twoje czyny i napewno je chwali :-P :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Jak to powiada wiece minister rolnictwa jako Polska nie może zablokować sprowadzania do kraju produktów czy to z sektora mlecznego , czy innego tak jest zapisane.To znaczy że jesteśmy wielkim rynkiem zbytu dla Niemiec i wiele innych państw. A tu wielki sukces głoszą że mamy możliwości do pozyskania coraz to nowych rynków tylko najpierw trzeba przekona ich do naszych produktów to sami sobie przeczą. Oczywiście że tak jest jak z cebulą i innymi produktami jak fasola i cukier  jedzie zagranice, za parę groszy a wraca za duże pieniądze ale to taki morał wiele przetwórni i skupy to nie Polskie puki to się nie zmieni to będzie jeszcze gorze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

W 2013 miały być w polsce doplaty jak w innych krajach UE. Miały ale niestety tylko na gębę. No duda coś się ma starać o podniesienie dopłat dla rolników.
Co do fasoli w głupiej bieedronce pół kg 6-7zl, tylko ze to nasza krajowa z tym ze była gdzieś na zachodzie i wróciła z cena 3x większą. Czysty zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Piszę już o tym wiele czasu że nasze produkty jad do Niemiec bo nie są tak zatrute za marne grosze a ich i innych Państw są sprzedawane w ich marketach  zatrute badziewne za wysoką cenę jak wyżej kolega napisał za pół kilo 6 zł lub 7 zł. jak to minister powiada trzeba brać samemu za przetwarzanie...

 

Producenci czarnych porzeczek powinni pomyśleć, podobnie jak w przypadku jabłek czy warzyw, o zbudowaniu własnych grup, mroźni czy ewentualnie produkcji koncentratu. Nie należy czekać na to, że ktoś z zewnątrz kupi surowiec i być uzależnionym od kupca, tylko jednocześnie samemu przetwarzać – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl, Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. ;[  Pytam się jak pokonać markety jak by nie było marketów sprzedalibyśmy wszystko za dobrą cenę jak to kiedyś było zanim wleźliśmy do tej unii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Nie będę komentował waszych wypocin. Z takim podejściem nic się nie zmieni w naszym kraju....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Nie będę komentował waszych wypocin. Z takim podejściem nic się nie zmieni w naszym kraju....

 

Jestem tego samego zdania :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

do bomber84 to co proponujesz że z takim podejściem nic się nie zmieni w naszym kraju no po wiec co można zrobić? Grupę zawiązać i co do marketu sprzedać też za grosze  i co mało za wpisowe do marketu jeszcze zapłacić po 2 tyś wpisowego...  Podaj przykłady czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nie będę komentował waszych wypocin. Z takim podejściem nic się nie zmieni w naszym kraju....

To ze sie napocil. o_O heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Niemiecki rolnik widząc u sąsiada 10 krów modli się do Boga: Boże daj mi 20. 

Polski rolnik widząc u sąsiada 10 krów modli się do Boga: Boże żeby mu te krowy zdechły... 

Chłop jest słaby bo się między sobą zgodzić nie może a pośrednikom i wielkim koncernom jest w to graj. Marketów w to nie mieszajcie bo my wszyscy w nich zakupy robimy. Niema klienta nie ma sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3390

Niestety nie jest tak jak mówisz o niemieckich rolnikach bo np. gdy mieliśmy limit 10 mld litrów mleka to nie modlili się by nie mieć więcej od Polaków tylko limitowali produkcję a jak to nie pomogło to woleli całkiem limity znieść . Podobnie z burakami cukrowymi , chmielem, tytoniem . 

W Polsce nie ma normalnego prawa ścigającego złodziei a za to kupa (z naciskiem na kupa) praw ograniczająca działalność zwykłego przedsiębiorcy czy nawet rolnika . Wszędzie tam gdzie Polacy mogli przejąć rynek od razu pojawiają się przepisy nakazane z UE by nie wędzić wędlin , wymienić klatki dla kur itd. . Jak Niemcy produkowali mleko z wymazanymi w g...o po plecy krowami to nam kazano kłaść płytki w oborach dla poprawy jakości . 

Żaden Niemiec nie modli się by mieć więcej tylko kombinują jak Polacy maja mieć mniej . Dowalą obowiązkową akcyzę na tytoń i papierosy  tak by opłacał się przemyt a jednocześnie nie importować z Polski do UE . Z alkoholem podobnie .

Idąc w drugą stronę to można było by tworzyć zrzeszenia ,grupy producenckie ale tylko po to by eksportować . By zgromadzić dużą partię towaru na eksport a u nas polityka taka że proponuje się by konkurowały na własnym rejonie i tak mamy że np. towar z końca Polski kosztuje taniej pod fabryką która produkuje to samo . damping cenowy jest niekontrolowany a zaniżane ceny pokrywa producent surowca i to nieważne czy jest w grupie czy bez . Można się jednoczyć ale to niesie ryzyka typu -1) prezes zwiną kasę i zwiał ,2) jak zacznie coś się eksportować to zawsze Niemiecka konkurencja może wprowadzać zakazy ,nakazy by pchnąć swój towar , 3)istnienie półkowych w marketach która przekracza często zysk całego łańcucha produkcji .

Komuś bardziej zależy by zlikwidować wszelaką produkcję w Polsce i to nie na zasadach uczciwej konkurencji tylko politycznych regulacji tylko niech ktoś poda przykład gdzie zmieniono regulacje działania UE która zaszkodziła np. Niemcom ?  Zawsze jest odwrotnie i przepisy zawsze dokopią nam , nawet naszego odgrzewanego bigosu się czepili że jest odgrzewany . Ze swojego podwórka sam wiesz jak UE kazała pozamykać cukrownie , hakon mógłby płytami wiórowymi mógłby zasypać nawet Szwecję ale ktoś musiał zadecydować by tak nie było . Jak nadarzyła się okazja by rolnik mógł odkuć się na tańszy nawozach ze wschodu to Puławy oskarżyły go że wysadzi miasto w powietrze . W Polsce nigdy nic się nie będzie opłacało bo gdy tylko zabłyśnie jakiś biznes to zaraz zachód wymyśli przepis by się nie opłacało a nasz sprzedajny rząd przyklepie . Fakty po faktach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Krowy będziemy niedługo w zoo oglądać bo wszysto przepadnie. Kiedyś był zysk i się zwiekszalo hodowlę, dziś się likwiduje. Tak samo z polem. Kiedyś się zwiekszalo produkcję dziś się likwiduje. Pole sprzedaje i cały park maszyn.
U mnie jest dwóch co tylko biorą i biorą od agtegatow do kombajnów, po 4ry nowe ciągniki jak u niemca do każdego sprzętu wszystko nowe. Sąsiad ma to ja też mam. Tak to się robi. A pole? Aby się dowiedzieli ze ktoś sprzedaje walka o każdy ar jest i 80tys za ha. Szary Kowalski nie kupi bo nie ma szans. Co z tego ze mają jak w nocy nie śpią.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Nie uprawiajcie polityki,uprzejmie przypominam że to forum dotyczy tematu fasoli,Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nie uprawiajcie polityki,uprzejmie przypominam że to forum dotyczy tematu fasoli,Pozdrawiam :rolleyes:

Właśnie, zejdzmy na ziemię do tematu fasoli bo jeszcze trochę temat zejdzie na chiny i uprawę ryżu :)

 

Ktoś sprzedawał fasole jasia, jak cena się przedstwia na koniec tyg.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Sobota za jaśka 3,4-3,5 na konto i straszą że po Niedzieli taniej,czyli odwiczne prawo rynku popyt-podaż.

Na bieżąco się zaspokoili i teraz badanie rynku.Nie wpadajmy w panike. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Cena w miejscu. Oni zawsze gadają ze mają dużo fasoli. Tylko po ki (cenzura) przyjeżdżają i stoją. Będzie droższa, niedługo kontrakty dobiegają końca za ten rok a muszą się wywiązać a ludzie trzymają. Wyjątek jak ktoś sprzeda 2worki bo musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

W tym roku tyle fasoli nie ma i kupcy potrzebują jej. Według mnie cena pójdzie w górę.

 

Wagowo nie ma ale arealy większe. Ten co sial zawsze 2ha ma 4ha. Zrezygnował ze zboża częściowo bo nie opłaca się siać po 52pln, inni z buraków bo też do d... po 11pln. Na to miejsce fasole wsadził i w d... ma bo wieksza dopłata i coś zawsze fasoli zbierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Z  tego co było widać a teraz też słychać pod względem areau dużo było posiane fasoli czerwonej,aury, igołomskiej i nowych wynalazków.Na drugi rok przeproszą 'Jaśka' :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Dużo ha tylko wydajność marna. W moich okolicach gosciowi nawet albo az 300kg z ha czerwona. Na czysty rozum z głodu można umrzeć ale dziady nie dadzą ceny. Koszta się nie zwrócą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Plon drobnej wynosił w tym roku 500kg z 1ha. Do tego trzeba doliczyć, że około 30% z tego to połówki, bo biło jak cholera. Więc nawet jeśli było dużo nasiane, ogólnie jest materiału tyle samo jak w tamtym roku, a może nawet mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

No znajomy z 2ha zebrał jakieś 400kg czerwonej i w dodatku drobna. Szału nie ma. Ceny pójdą w górę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj