Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
damianXXL    49

a ty co prorok? to jaka cena będzie na jasia na wiosnę?

Sen miał w nocy :-D żarty żartami ale cena jest do d. . ., styczeń luty będzie lepsza. Możliwe ze i jeszcze w tym roku.. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Cena fasoli jasia na dzień dzisiejszy 3,50 z vat w laszczowie. W Telatynie żadnego kupca. Stoi cena... a jak w innych rejonach??

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Coś nie szaleją z cena ale sprzedających brak.
Zajechalem pod handlarza a on wylazi zza pustych worków zaspany :-D :-D.

Kto oglądał dziś agrobiznes?? To co mówią na temat fasoli to jest śmieszne i traktują rolników jak wolów roboczych którzy mogą się paść na suchej trawie!!!

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Zapomnijcie o wysokich  cenach fasoli jak da 1 ha na czysto handlowego towaru klasy 1... 1.5 tony to już wielki sukces i przy cenie nawet 3,50 to jest cały szał Polskiego rolnictwa bo za granice nasza fasola już nie pojedzie , TYLKO DO NAS  PRZYJEDZIE  o wiele taniej  i nikt tego nie zmieni...U nas pogoda nie zawsze podpasuje do uprawy a inne państwa to wykorzystają bo ten rząd wyswobodził nas z dochodu bo zachciało się banderowców wyswobadzać i tak miało embargo rzucić na kolana Rosie a rzuciło nas i już tak będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Nic dobrego nie widzę na przyszłość bo jak taka marna cena przy suszy to co będzie jak pogoda dopisze i będzie urodzaj.U mnie w okolicy zmowa cenowa wszyscy skupujący ta sama cena ,no może jest różnica na niektórej 10groszowa,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Jak to mówili w agrobiznesie, magazyny puste ale idzie z zagranicy bo tam tańsza. Cena też nie wiadomo bo jest dopłata większą do wysokobialkowych i więcej arealow fasoli. W d... niech sobie wsadza doplaty. Niech płacą lepiej za to co rolnik wyprodukuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Wiec tak powiem co by nie było uprawiane to już można zapomnieć o dobrych cenach Rosja rozwija gospodarkę w każdym kierunku sady warzywa pszenica... To teraz Europa się zapcha żarciem jak by tego było mało to sama Ukraina nas zasypie i to wiele taniej pomału trzeba się przyzwyczajać do cen 2 zł za fasole to by było jeszcze dobrze o pozostałych uprawach to nawet nie wspomnę bo już jest za dużo pszenicy jabłek mleka bo kto to zje... Ruski brał to poszło to teraz to sami musimy to przetrawić... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Uchodźcy będą jeść fasolke i popijac mlekiem :) ceny poszybuja w górę bo będzie zbyt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Nie wprowadzajcie ludzi w błąd bo w Agrobiznesie nie było mowy że fasola jedzie z zagranicy,tylko że przetwórcy mogą szukać za granicą jeśli ludzie nie będą sprzedawać tylko czekać na lepszą cene.Niech nie strasza Argentyną czy Egiptem natomiast w Kirgistanie jak jest to pojedzie do Putinka bo są w tej samej 'uni azjatyckiej'

więc spoko :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Lepiej jakoby tych dopłat nie było, może mniej by siało, to raz. Dwa jak mówiliście koledzy, że w waszych rejonach sieją po 15-20,30ha, to jak ma być cena(chociaż ze względu na suszę te plony był trochę mniejsze szczególnie przy drobnej)? A trzy to po co im nasza fasola jak ściągną taniej.

Uchodźcom będzie trzeba dać darmo, bo przecież są uchodźcami. A o naszych z Kazachstanu, Donbasu, Litwy nie specjalnie tą kłamliwą kobietę w okularach obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Do; bartekac7 ty jesteś producentem czy kupójącym? nie mąć :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Panowie spokojnie, bez nerwów. Ta gadka o zagranicy jest co roku... specjalnie chłopa chcą zamotac żeby sprzedał. Czekamy póki co a oni niech sobie gadaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Czekać można ale u mnie jeden z kupujących powiedział że więcej nie da a i ta cena za wysoka bo teraz to są maszyny do ścięcia ,kombajny no i dopłaty do strączkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Powiem jeszcze raz utracony rynek zbytu jaki był to Rosja wszystko poszło z całej europy teraz to wszystko zostało w każdym państwie nad produkcja.Niemcy Francja i inne państwa  se poradzą bo jest inna polityka gospodarcza. Cały bliski wschód rozwalony garną do europy gospodarka rozwalona niema z kim handlować a wystarczy taki Egipt Kazachstan Chiny i cała Rosja stawia na odnowę gospodarki samo wystarczalność. Jeszcze ze 2 lat to u nas w Polsce nie będzie wcale świń wszytko upadnie bo ceny tak polecą na dno a podatki wzrosną że komornicy nas z własnych domów wypędzą...Trzeba być naprawdę ślepym że nie widzieć co się dzieje być może że ceny skoczą jak będzie na świecie klęska wielka ... Samo pytanie i odpowiedz kto ma zjeść jak niema świń krów kiedyś każde gospodarstwo miało świnie krowy było skarmiane a  markety sprowadzają żarcie padlinę i nas karmią co by we własnym kraju tego nie sprzedali taka jest prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Jak będziemy cepem mlocic to będzie droższa?? Zapytaj handlarzy czy będzie droższa a każdy powie ze będzie tańsza. Czysta gra...
A propo doplaty ile to ma być do ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

To wiadomo że czysta gra ale jak przemysł przetwórczy w Polsce jest własnością Niemiec i innych Państw to jak ma być cena ? Dalej co do dopłat to jeszcze nie wiadomo tego do strączkowych jest nasiane jak by tego było mało to  za zielenie można zasiać strączkowe i ha wzrastają może wyjdzie 600 zł do 1 hektara, i + podstawowa 700 zł i tyle...Zagraniczne koncerny szukają zbytu dla siebie to u nas mają wszystko jedzie ? Po co Amerykanie chcą wolnego handlu z Europą bo nie maj zbytu to by było jeszcze taniej ale i tak Amerykanie do prą do swego celu...Dodam że w tym roku maliny były po 10 zł to teraz będzie nasadzeń hektarami i ceny niema. BRAK ZBYTU TU JEST CAŁY PROBLEM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

A gdzie wkład ??? Nawozy środki ochrony, paliwo o robocie nie wspomnę. Gdzie tą opłacalność?! Nie ma i nie będzie. Pamiętam jak nie dawno walczyli handlarze między sobą żeby nakupic fasoli. A teraz? Nie chcą nawet patrzeć a i tak nie kupi bo plamki zobaczy. Porażka. Rolnictwo w łeb wzięło.
A co z tymi co mają pożyczki i kredyty?? Nowe sprzęty nabrane. Leżą na lapatkach.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Napiszę tak te 8 lat doprowadziły nas na dno...

 

Przez osiem lat rządów PO-PSL realny dług sektora finansów publicznych wzrósł o 100 procent i wyniesie ponad 1 bilion złotych na koniec bieżącego roku uwzględniając 150 miliardów złotych przejęte z OFE. Tymczasem polskie PKB przyrośnie zaledwie o około 26-27 procent w tym samym okresie. Jednocześnie zadłużenie zagraniczne sektora finansów publicznych podwoiło się z poziomu 78 miliardów dolarów na koniec 2007 roku do 146 miliarda dolarów na koniec 2014 roku*. Zatem wzrost PKB o 26-27 proc. rządzący z PO-PSL okupili sowicie przyrostem zadłużenia sektora publicznego i przyrostem długu zagranicznego tego sektora o 100 proc. Wynika stąd, że dług publiczny rósł czterokrotnie szybciej niż PKB. Przy tym Polska ze względu na wysoki poziom długu zagranicznego (30 proc. całości) narażona jest na ryzyko kursowe i skokowy wzrost zadłużenia w przypadku osłabienia złotówki. Jeśli ten trend miałby się utrzymać, „zielona wyspa” utonie niczym „kamień w wodę” w oceanie długów. Przy tak sformułowanej diagnozie naprawa finansów publicznych powinna stać się priorytetem po październikowych wyborach.  

 

MY jako gospodarka Polska już się nie li czym żeby Chińczycy łazili po sadach i liście patrzeli czy jabłka  są nie za dużo napryskane a Chińskie badziewie od zabawek do czosnyk dno...nic zagranice nie idzie to fałsz i bzdura grupy plajtują bo nabrali a teraz niema gdzie sprzedać...a fasola to już historia o cenie 6 lub 7 zł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Cena z dziś za czerwoną 4.3zł netto.Szkoda gadać u mnie już co niektórzy za granicę wyjeżdżają bo nie mają na raty.Ludzie to myśleli wszystko będzie płacić wiecznie a tu susza taka a cena dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

ja wziąłem maszyny teraz na prow, chcę sprzedać stare i nie ma chętnych - ludzie kasy nie mają.. ale w sumie ja się cieszę - niech będzie bida jeszcze kilka lat, susza i niskie ceny... nie współczuje tym co 'nabrali' i będą wyjeżdżać bo ludziom się w d*pach juz poprzewracało, nowe ciągniki sprzęty, samochody, wszystko na kredyt bo było fajnie..  może ceny pola wróca do normalnych poziomów, koleś przy miedzy sprzedaje i chce po 70tys/ha i nie ma chętnych póki co.. a słyszałem o wariatach co kupują po 88tys zł... gdzie rozum, gdzie głowa? a nawozy droższe niż w zeszłym roku w tę porę... jaa ostro myślę o rezygnacji z fasoli od przyszłego roku, narobić się trzeba, nadźwigać worków jak jest przyzwoity plon, i co oddać po 2-3zł? wolę czegoś innego próbować, niż zebrać jak w tym roku białej 500kg/ha czy czerwonej 200... śmiech na sali..

 

tak jak kolega napisał, w najbliższych latach będzie przejebane... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Niestety, to było do przewidzenia, kredytów na maszyny nabrane(jak na 20ha kupuje się ciągnik 120KM kiedy wystarczy 70-80KM, albo same najdroższe, bo przecież niech sąsiad pozazdrości trochę), a tu ani plonu ani ceny, najgorsze, że to nic się nie opłaca. Gospodarka teraz opłaca się tylko i wyłącznie jako dodatkowy dorobek a i to niekoniecznie, w końcu ja sobie tak dorabiam oprócz studiów to wyjde lekko na górkę. A pole, niektórzy takie ceny rzucają, że będzie leżeć odłogiem, bo kto za tyle kupi, chyba że niemiec przyjedzie euro zaświeci i kupi. Jak to ktoś kiedyś powiedział kapitalizm przyniósł najgorsze a komuna też zostawiła najgorsze, aż się popieprzyło ludziom.

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj