Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
damianXXL    49

Afgan sam się dziwię ze jest strąk bo zapowiadala się lipa. Nie wzedzie jest ideał ale nie narzekam, wyglądało ze nic prawie nie będzie ale coś jest, tylko zależy jak zapłacą za towar.
Ile dają na dzień dzisiejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Umnie fasola byla do d..y opryski trzymaly susza niespodziewam sie zbioru powyzej 1,5t lipa i tyle u innych w mojej okolicy byla w kolano kwiatu bialusienko
normalnie piekna teraz sie okazalo ze na tych krzakahc jest 2 do 4 strakow jeszcze gorzej niz u mnie ,jest moze z 5h u ludzi ktozy zasieli 20,23 i to jest dopiero fasola jak byc powinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

U mnie na wichurze pierwsze omłoty, jasiek -jeden 0,9 t, drugi0,7 t trzeci 0,3 t, aura 0,8 t, wszystko z hektara;

I jeszcze na dodatek połupany, bo suchy jak pieprz.

;

Edytowano przez maskin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michał    0

Witam, mlócimy jaśka od dwóch dni , ludzie przyjeżdżaja z przyczepami ale plony mieszcza się na taczke. Jak narazie u jednego bylo objetosciowo na ok 1,5T ale czy wagowo, to nie wiem. Fasola nie powala plonami. Okolice TL pozdrawiam

Edytowano przez michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

Okolice Hrubieszowa, "Jaś" młócony był we wtorek, wczoraj pojechał na petkus, no i wyszedł mega plon... aż 0,85t/ha.  No i Matka Natura w zeszłym roku zmnieszyła deszczem, te wielkie nasiewy fasoli w naszej okolicy. Natomiast w tym roku reguluje szuszą, taka prawidłowość w naturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Wczoraj mlocilem na próbę 20a bo był najsuchszy, ok 450kg na oko. Wszystkich zdziwiło jak sypna z rury. Dziś już nie da się mlocic bo popadalo ale nie będzie biło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

taki deszcz nawet dobrze strąka nie zmoczył. Na oko to można. w tym roku fasola waży jak w tamtym czyli słabo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nie pierwszy raz mloce to widzę co się sypie. A co do deszczu przez noc ziarno zmieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy jaka jest cena fasoli jasia i drobnego aury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

okolice TL. jak ktos sprzeda ponizej 5 zlociszy to wtopi w porownaniu do poprzedniego roku, bo 2,5 x 3,5 zl to w tym roku tylko zwrot kosztów no chyba ze bedzie po 10 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ja słyszałem ze będzie w dobrej cenie. Kontrakty zawarte a towaru mało i będą walczyć o towar między sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

A jak ma być dużo. Jak u znajomego wymłócili dzisiaj czerwony i 50% to połówki a z 0,5ha zebrał 6 worków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Orientujecie się czy kombajn na rotorze bije fasole podczas tych upałów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

wczoraj na UL zaczęty jaś plony różne, najgorszy jaki młóciłem ponad 1t, a tak to 2 t i powyżej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

To u mnie jeszcze w okolicy nic nie ruszane ,może w przyszłym tygodniu zacznie się rwanie i koszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja młócę maszyną do młócenia Aurę,sucha jak pieprz i bardzo dużopołówek. Orientujecie się jak je ograniczyć.Klepisko wyjęte,obroty bębna ok 600 min. Dzwoniłem do handlarza to powiedział cenę 3,50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Wymlocilem ok 50a jasia, wagowo ok 1,2t. Polowek prawie nie widać:) dziele na raty bo jedna sucha druga wilgotna i i nie batdzo zaschnieta. Gdyby ktoś chciał omlot jasia claasem europa przerobionym typowo do fasoli pisać, podbieracz 2m. Okol. Telatyn, Wasylow, Radostow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj