Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
mateuszston    7

U mnie w porownaniu z innymi fasolami jest ladna. Aura troche zolknie ale jest duzo strakow. Jas zielony jesczze. 1x pryskany od mszycy i więcej nie mam zamiaru bo to nie jest tani zabieg. Wydajnosc pewnie bedzie nizsza niz rok temu ale mysle ze u mnie bedzie okolo 2t jasia.
A co do ceny to moze nie bedzie bedzpo 7 zl ale mysle ze nie bedzie gorzej niz w tamtym roku. Fasoli w tym roku nie bedzie. Jechalem tydzień temu przez Nabroz to w jednym miejscu widzialem aure calkowicir bez lisci i malo straka po 1 ,2 na krzaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Kiedy zaczynacie ciąć fasole? Moja już sporo pozolkla, pod miedzami i przy dolkach jeszcze zielona, reszta schnie. Nabróż już zaczął ciąć... ale urodzaju nie będą mieli. Same patyki zostały, jakaś czarna się zrobiła ta fasola... grzyb zezarl. Ja pewnie w przyszły tydzień rusze z przecinaniem na scinarke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

A jaki koszt podkaszania mateuszston? Ja jak coś to okolice janowa lub.

Wiesz co? Tak mniej wiecej 250 zl. Moze 300. Na pewno mozna sie dogadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy2015    1

Witam czy ktoś już scinał fasolę a może już młócił? Czy ktoś sie orientował po ile jest tegoroczna fasola ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Już Jasia? To szybko. U mnie narazie Jasia nikt nie zaczyna. Dokładnie jak kolega powyżej. Poprostu susza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominikv8    0

Do okola nie ma takiej suszy tylko u mnie?w pobliżu jeżeli już jest taki efekt to ewentualnie miejscowo takie suche place. U mnie oprócz "poprzeczki" praktycznie całe pole.

post-146504-0-21573400-1439052996_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Kolego Dominik bez urazy ale wiecej nie dało sie zmieszać. Ja jak pryskam na grzyba to tylko na grzyba ,a nie mix wszystkiego bo sie nie chce odczekac dzien lub dwa i wjechac od nowa. Kolego a jaka wlałes wode prosto z kranu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominikv8    0

Woda była ok a wedlig mnie mała dawka mospilanu i 0,8 amistaru nie da się tak urządzić towaru. Fasola normalnie zamarla, uschla. Ziarnko w martwym stronku jest małe i matowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

W tym tyg omlot jasia będę robił, część ścięte i suszy go jak cholera. Możliwe ze w nocy będę mlocil bo będzie biło. Strąk ładny gruby. Wydawało się ze cały guzik będzie ale jak widzę strąk po scieciu to myślę ze 2,5t będzie. Nie jest idealna ale nie ma co narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

no to czekamy jak wymłócisz bo Twoje prognozy są moim zdaniem nazbyt optymistyczne, ja myślę, że lepsze fasole w tym roku oddadzą 1,5-2t, a te liche pewnie 1-1,5t... 

jak widziałem swoją w sobotę to zielona jeszcze, czerwona zaczyna żółknąć ale 80% strączków niedojrzałe... w tym roku chyba wygrają Ci co posiali wcześniej tzn do 25.IV bo pogoda teraz super na suszenie fasoli, a jak będzie później zobaczymy, niby teoretycznie mówią o dobrej pogodzie do końca sierpnia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

No zobaczymy... strak jest ładny i sporo go. Ok 20-25szt na krzaku. Zresztą okaże sie jak już zbiore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Tylko nie zapomnij , że ziarno będzie lekkie nie dość, że susza to jeszcze szybciej dojrzewa bo piecze. Bądzmy realistami plony będą słabe te dobre fasole możę 2t + będą, ale i są takie fasole które uschły na krzaku 2 tygodnie temu i tam 1 tony nawet nie zbiorą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgan    7

Większość fasoli w naszym regionie da jakieś 50%-70% wydajności z lat poprzednich. Wyżej 2t to tylko opowieści. Wiem że są dobre ziemie za łaszczowem ale czy na tyle zmagazynowały wodę. (bogate w potas?) dużo upraw przepadnie chociażby przez zły płodozmian, (fasola po fasoli)

 

damianXXL

tak czytam co piszesz i trochę się w tym nie łapie, fasola która ma ponad 20 strąków to ładna sszyta fasola, małe krzaki nie utrzymają tego. w sobotę się przejadę i zobaczę czy są tam takie, nie wykluczam ale pisałeś wcześniej że lipa jest, chyba, że ładne strąki wyskoczyły nagle...wszystkim życzę żeby zaskoczyła nas w tym roku, ale bądzmy realistami

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Ścinałem fasole czerwoną w piątek i sobotę. Strąki są w zależności od położenia, ponieważ mam góry. Tam gdzie jest więcej wilgoci np koło rowów, miedz są ładne. Na środku średnie. Generalnie z fasoli dobrego plonu nie będzie. Tylko ciekawe czy to się odbije na cenie? Przed suszą wiedziałem, że cena będzie do d*py, bo dużo fasoli. A teraz. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj