Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
nowy2015    1

Witam umnie też była mszyca i jakieś inne gówno prysnełem wczoraj po 22.00 DECISEM i dziś prawie czysto a fasolka jak rosła i kwitła tak rośnie i kwitnie szkoda że cena nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

No jak nie rośnie cena? Już 2, 9. Powoli rośnie bo wiedzą ze jest ubiegłoroczna i nie chcą szaleć za bardzo. Wydaje mi się ze powinna być w miarę cena oceniając jaki będzie zbiór ale nie powiedziane ze się zbierze. Ziarno słabo ale do zbioru jeszcze trochę więc nie wiadomo jak będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://tufotki.pl/Eybjh tak to wygląda u mnie. Ostatnie pryskanie nie odbiło się na fasoli, podrosły i to całkiem sporo, ms7yca le7y w grobie B), strąki poprawiły się niesamowicie, du7o 7iarna. Des7c7 7apowiadany jest jakos pr7ed wiec7orem, rano tylko powiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

W końcu podlalo fasole. Odzyje to co z niej zostało albo szoku dostanie i będzie znowu kwitnac.
U kogo podlalo bądź podlewa niech podaje rejony...
Telatyn- podlalo i ciapie spokojny deszczyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgan    7

okolice TL padało (mg,przewłoka, wierszczyca łubcze)i fajny ciepły deszcz, fasola jasiek marna ale kolorowe podratuje, 

za marny jasiek żeby wierzyć w dobry plon ale chociaż na sercu lżej, fajnie pada, pada już kilka h i na polu widać efekt deszczu, 

pamiętajmy jeszcze, że mamy inne uprawy i ten deszcz się przyda 

 

zastanawiam się nad zmianą nasienia na przyszły rok, może ma ktoś dobry towar po tych żniwach na sprzedaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy2015    1

Chełmskie pole podlane fasolka rośnie strąki ładne i grube jutro podeśle fotki .post-155391-0-86824100-1436457959_thumb.jpgpost-155391-0-48424600-1436458055_thumb.jpg

Edytowano przez nowy2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Okolice Zamościa padało i od godziny znowu pada elegancki deszczyk. Można powiedzieć, że w obecnej sytuacji ten deszcz jest najlepszą odżywką.

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572

Dziś też pada samym wieczorem koło 21 i chłodno fasola tyczna użyła kwiatu aż biało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Popadło co z tego, można było siać wcześniej fasole ale weź bądź mądry. Dużo drobnej będzie bo ostatnie straki nie zdarza urosnąć a dolnych jest nie wiele. Fasola w tym roku po .... fest!!! Sita w kombajnie trzeba będzie zmieniać na drobną fasole i zmniejszać wiatr bo wszystko wyleci. Ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy2015    1

Witam mam pytanie co do górnych strąków są małe lub ich brak jak widac na załączonych fotkach a za to dolne są duże ,grube i pełne mam rozumieć , że te górne i tak szlak trafi lub będzie drobna ? Dużo fasoli wyłożyła sie z powodu strąków czy to może powodować w jakikolwiek sposób na jakość fasoli?post-155391-0-66144300-1436699769_thumb.jpgpost-155391-0-00788000-1436699841_thumb.jpgpost-155391-0-07151300-1436699923_thumb.jpgpost-155391-0-45177600-1436700010_thumb.jpg ( nadmieniam że sieje pierwszy raz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Witam ktoś wie co może być z moją fasola czerwoną .Zaczyna mi sie łamać tusz nad ziemią a w łodydze ma dziurke ok 2mm

post-65912-0-88164100-1436700800_thumb.jpg

post-65912-0-58234200-1436700815_thumb.jpg

post-65912-0-34931900-1436700867_thumb.jpg

post-65912-0-67075400-1436700963_thumb.jpg

post-65912-0-86644900-1436701037_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

http://www.wrp.pl/powstrzyma%C4%87-antraknoz%C4%99-fasoli. Oo panie nie ciekawie to wygląda. Zgorzel. Nie zrobisz już nic jak zaatakowało 50% plantacji, jedynie zmniejszyć rozprzestrzenianie. Miałem podobnie w jasiu 2 lata temu ale mniejsza ilość. To jest na tle grzyba. W tym roku zaprawilem na zgorzel i spokój.

 

Do kolegi 2prosty wyżej- drobna i tak wyleci, licz się z tym ze i tak niższy plon będzie i nie tylko u ciebie. Do zbioru jeszcze trochę więc nie wiadomo czy się zbierze. Jest połowa urodzaju mniej. Jak strąk leży na ziemi to nie przeszkadza aby sucho było a jak będzie padać i padać to zgnije i tyle.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgan    7

Też coś takiego widziałem u siebie ale w małej ilości. Czym zaprawiłeś żeby się tego pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Dziwne to fasola była zaprawiana i pryskana od grzyba 1 raz miedzianem a 2 razem acanto w połowie czerwca .

Ale dzięki za info.

 

w tamtym roku niczym nie zaprawiana i nie było tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Zaprawą Vitavax. Doradzili mi w Mirczu żebym kupił i dobra jest.
A może w tych dziurach jest robak, sprawdzales? To ze nie miałeś tego w tamtym roku bo było inna pole a teraz inne i może coś w ziemi siedzi. Pod tym względem trzeba sprawdzić.
Miałem coś podobne z burakami rok temu, trochę urosły i zaczęły wiednac i przywracać się, korzeń cały czarny. Pora też lipiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Jak takie pojedyncze się Tobie zdarzają to nie powinno nic się chyba dziać,choć ręki sobie nie dam uciąć,ponieważ nie widziałem twojej plantacji. Ja co roku jak się dobrze przypatrzę też kilka znajdę takich i właśnie w tym okresie,ale nigdy nie spotykałem tego u siebie w jakiś większych rozmiarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

No własnie jak bym znalazł jakiegoś robaka to bym widział przyczynę ale żadnego nie znalazłem.

 

Rozmawiałem z panem z ODR Hrubieszów co zajmuje się uprawami strączkowych i stwierdził że to jest przyczyna warunków pogodowych.

Jak była susza to roślina na siłę się rosła do góry  nie wytwarzając przy tym mocnej podstawy a jak dostała wody to zwiększyła swoją masę + ochłodzenie i wiatr i zbyt zdrewniała i krucha podstawa nie daje rady utrzymać rośliny i się łamie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Coś tu nie tak. U mnie 1, 5msc była susz, jedną działkę mam lekko z górki nastawiona do słońca i tak wysechało ze fasola zaczęła zolknac ale krzaki stoją i nie łamią się na podstawie. Nie mam tego co u Ciebie. Mi się wydaje ze to po prostu na tle grzyba coś jest. Coś siedzi w ziemi. Tak jak pisałem też to miałem i nie bylo wtedy sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

To efekt siewu w zimną ziemię i dlugotrwałe wschody, czyli choroby zgorzelowe. Czy u was czerwona tez juz zółknie? u mnie od dołu są juz pożółknięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Tak jak kolega napisał to jest zgorzel. U mnie czerwona mocno zielona i chyba za duża. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Tak jak pisałem na początku. To nie jest efekt suszy i słabego wzrostu w siłę tak jak Ci mówili w Hrubieszowie. Mi w mirczu dali zaprawe na zgorzel właśnie i nie mam tego problemu a też co roku wypadało sporo krzaków. Spróbuj jakoś ratować bo szkoda fasoli i tak biedna ta fasola w tym roku.


Czym będziecie pylic na grzyba ? Ja już zaopatrzylem się w środki i czekam na pogodę zeby rozpylic, ponoć jutro ma być lepsza.
Już pokazuje się grzyb na krzakach i na strakach, plamki rudawe. Sucho było-źle. Teraz pada też źle.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Dopiero raz, to będzie drugi. Wydawało się ze nie trzeba będzie powtórki ale wilgoć robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj