Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
bartekac7    81

Sucho,sucho. A najgorsze dwa dni zachmurzone a tu ani kropelki. A przecież teraz przez dwa tygodnie ma być spiekota. No i mała ta fasola. Zawsze jak wracałem na wakacje po sesji fasola gęsta,rozrośnięta po kolona,nawet ziemi nie było widać a teraz. Szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nic nie będzie z fasoli jak nie popada. Wczoraj w tomaszowie 2x polalo do ulhowka i dalej susz. Piąta chmura idzie i kupa z tego. Parę kropelek.
Macie foto fasoli. Co to za mutant? 

 

W końcu pada deszcz!!!!

post-65714-0-64033400-1435662236_thumb.jpg

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Nic nie będzie z fasoli jak nie popada. Wczoraj w tomaszowie 2x polalo do ulhowka i dalej susz. Piąta chmura idzie i kupa z tego. Parę kropelek.

Macie foto fasoli. Co to za mutant? 

 

W końcu pada deszcz!!!!

 

To jakiś cudak!

U mnie w zeszłym roku w czerwonej różnego koloru miałem Fasole ( kremowe,fioletowe,brązowe, granatowe, dwu i trzy kolorowe )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strzałka Panowie, to mój pierwszy post na forum ;D W tym roku pierwszy raz posiałem troche jasia karłowatego, ogólnie roślinki są bardzo ładne, duże, liście ciemno zielone bez jasnych żyłek, pole czyste, lekko przelecę motyką ;D. Kwitną jak ta lala, dużo kwiatu, na szczycie jeszcze sporo młodych pąków trochę niżej już przekwitają i zaczynają zawiązywać się strączki o długości 1-1,5 cm

 

1. Załączam fotki poniżej. Czy to jest bakterioza? Parę dni temu lekko pokropiło ale ziemia i tak sucha. Trochę boję się atakować przez kwitnienie. Czekać czy co robić? Czym mogę prysnąć zważając na temperaturę i zapowiadane susze i upały? Planowałem miedzian i florowit.

 

2. Zauważyłem że delikatnie zaczyna pojawiać się czarna mszyca i jutro wieczorem jak spadnie temperatura a pszczoły odlecą z pola chciałem przypuścić atak. Pytanie czym walczyć. Jest biedronka ale parę dni temu mszycy nie było ale biedronki były i czekały, wnioskuję że to była zapowiedź nadejścia mszycy. Czy mogę zmięszać miedzian, florowit i oprysk na mszyce?

 

3. Czy jest już za późno na saletre zważając na zapowiadane susze i upały oraz stopień kwitnienia?

 

http://tufotki.pl/OkMVr

 

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam ;)

Edytowano przez typniepokorny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Mszyca to mospilan . A co do mieszania nie polecam. Odżywki to jak masz juź strąki to potas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksior7860    0

Witam
Koledzy podpowie mi ktoś czy siarczan magnezu szkodzi na kwiat w fasoli? i czy można zastosować gopodczas kwitnięcia? A jeszcze chciałbym zapytać z czym go wymieszać aby dobrze odżywić fasolkę? Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigany    0

witam, czy można podczas kwitnienia kropić fasole ekolistem? a jeśli nie to jest jakaś odżywka którą można stosować podczas kwitnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7725    0

Witam szukam osób uprawiających fasolę z woj. Łódzkiego z chęcią podwiozę pszczoły na kwitnąca plantację fasoli dla Was to lepszy plon a dla mnie miodek :) Kontakt 725-009-823 Interesuje mnie woj Łódzkie ewentualnie jeśli ktoś z Łódzkim graniczy to też mogę podwieś :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Wie ktoś jaka jest cena jasia karłowego w okolicach Łaszczowa, Tyszowiec???

2, 90 było ostatnio.

 

Jak tam fasola panowie? Nie ciekawie to wygląda, kwiat odpada razem z związkami. Ledwo dycha ta fasola. Zolknie i robi się coraz niższa. Jak nie popada to nie będzie co mlocic a zapowiadają na jutro 36'. Później jakieś ochlodzenie i znowu ponad 30'. Ciężki temat się robi. Ehh. Inne uprawy to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Niestety susza. Podobno środa/czwartek nad Zamojszczyzną jakieś tam burze mają krążyć,ale niewiele to może dać, nic chyba z tego nie będzie, jak tak dalej to będzie wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

dlatego zwąchali że plonu nie będzie i starą łapią. a kto płaci po 2,9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Zwachali i swiezbi ich ze po d... dostaną!! Myśleli ze jak tyle ha nasiane to będą brać za darmo. Jak pogoda dalej tak pociągnie to nic nie wezmą w naszych rejonach a cały lipiec ma taki być. Na dziś coś ma by burzowo ale nic pewnego.

A cenę dają handlarze, nie znam. Czekaj zaraz będą dawać 4, 00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy2015    1

Witam jestem tu nowy pierwszy raz sieje fasolę. Dodam parę fotek z mojej uprawy łączny areał mojej fasoli to 1.7ha  odmiana AURA post-155391-0-95861800-1436172458_thumb.jpg post-155391-0-28246200-1436172238_thumb.jpg Podobny mam problem z suszą górne kwiatki odpadają wraz z zawiązkami :(

Edytowano przez nowy2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Tak kolego zawsze jest, że fasola górę zrzuci. Choć upały jej na dobre nie wyjdą i do tego susza. najważniejsze są dolne strąki które w tym roku mają po 4-3 ziarna i tu plonu nie będzie bo powinno być 5 ziaren i zapewne przez brak wody będzie mniejsze ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgan    7

A idź Pan z tą fasolą w tym roku...

 

Przy takiej pogodzie jak jest to już chyba tylko grad może ją jeszcze bardziej dobić. 

 

Oblatuje kwiat bo nie ma wody. Fasole w kostki... Kolorowe mam wrażenie, że troszkę lepiej to znoszą ale to pewnie kwestia czasu...

 

Jaśka nie widziałem ładnego w tym roku. A plon będzie chyba symboliczny, Jakby kilki dni popadało to może się jeszcze coś uchowa ale za wiele  już nie zmieni. Niby chmury za oknem ale czy poleci z nich deszcz czy tylko poszumi drzewami... nie wiem, 

 

Coś mi się wydaje, że za rok inaczej do tego podejdę. Szkoda troszkę mojej pracy i pieniążków A jak się urodzi to oddawać po 2 zł. W tamtym roku śmietka dała po d*pie. W tym brak wody, Ledwo wychodzić na swoje przy tej uprawie nie sprawi mi za wiele  satysfakcji. 

Coś się powinno ruszyć u handlarzy, Kontraktacja, cena minimalna. Coś co chociaż da nam jakiś obraz ile można zainwestować żeby wyjść na swoje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigany    0

w świętokrzyskim kontraktują różne odmiany fasoli ale po ile to nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Od ponad mies. zero wody!! Moja siada i robią się kikuty. Rok temu o tej porze strąki jak baty a teraz pizdryki i to zaraz spadną i zostanie g... (kupa) z fasoli. Co mi po ich cenie niech dają i po 20zł za kilo tylko ze jej kupować nie będą jak pociągnie parę dni ponad 30' bez wody!! Fakt teraz tylko gradu bo patrzec az szkoda. Ojj co się martwicie talerzowke się założy i zetnie fasolke przynajmniej przenica lub coś innego na tym urośnie :)
Na grochowke jeszcze coś tam mam, pozostałości z nasienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgan    7

Tak. Tylko wszystko kasa. Nawet nie wiem jak zmotywować się za rok do tej uprawy... 

Zysku już widzę, że nie będzie. Naciągną z UA i nawet to co się "urodzi" ciężko będzie sprzedać. 

Jak pisałem chmury za oknem były powiało i popsikało tak, że nawet biedronki się nie zdążyły napić. Ostatni rozsądny deszcz był ok. 25 maja. Mamy lipiec?

Chodzę po polu i zastanawiam się jak ma rosnąć jak w kurzu, a nie w ziemi rośnie...

 

damianXXL 

tylko zaprawionej nie gotuj :P

 

ty

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

@Afgan zaprawa się wygotuje i będzie jako koncentrat pomidorowy :D została czysta bez zaprawy ;)
A co do fasoli na polu to jest coraz gorzej, odpadają strąki ktore mają ok 2-3cm długości. Miało padać na lubelszczyźnie i dalej kupa!! Cały dzień klepali o burzach wczoraj. Do końca lipca nadają susz!! Zostanie tylko założyć talerzowke!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

w srode bedzie deszcz pomiedzy 17 a 21, wiec nie biadolic, tylko opowiadac czym i w jakich dawkach kto i jak sobie poradził z mszycą i mączlikiem, a jest tego u mnie opor i nic nie bierze, moze wody za duzo daje? (240l zółte koncówki). daje wiecej wody bo chce aby wszedzie doleciało bo fasola ma 60 cm wysokosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strzała, areał ~2,8ha pole pod teratynem gm. uchanie, 26 czerwca pryskałem mospilanem 20 SP (w sumie 325 gram), 6kg miedzianu, 3L florowitu, było coś jeszcze ale nie pamiętam już nazwy, dopiszę jak amnezja minie, wszystko na ok 700L wody (coś mi opryskiwacz chyba oszukuje na miarce) :P. Fotki poniżej zrobiłem 3 dni po zabiegu, po tygodniu nie widziałem skutków ubocznych, parę tych ostatnich dni nie chodziłem na pole. Zmieniki padły, miałem małe ogniska czarnej mszycy, małpa dalej siedzi ale na szczęscie nie rozszerza się. Więcej robactwa nie ma.

 

Krzaki są po ok 40-50 cm, strąki miejscami choć rzadko po 9-10 cm, ale chude jak szparagówka, u kolegi wyżej to niezłe koksy :D . Wczoraj owszem padało ale krople mogłem policzyć. Chociaż w tej całej suszy pole nadal trzyma wilgoć, 1-2 cm pod zasklepioną ziemią (piachem  :P ) jest jeszcze wporządku.

 

Dziś wpadne na kontrolę i dam znać jak to wygląda. Czasem nie wchodzi literka "Z" więc wstawię "7" jakby coś. Pozdro

 

http://tufotki.pl/tCSul

Edytowano przez typniepokorny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy pierwszy raz sieje fasolę. Dodam parę fotek z mojej uprawy łączny areał mojej fasoli to 1.7ha  odmiana AURA attachicon.gifWP_20150706_10_37_33_Pro.jpg attachicon.gifWP_20150706_10_37_08_Pro.jpg Podobny mam problem z suszą górne kwiatki odpadają wraz z zawiązkami :(

 

Ja teżmam odmianę Aura , moja  ma wysokość ok 60 cm i masę liści i pod nimi są strąki już długości 10 cm.

U ciebie  widać więcej kwiatu ,u mnie kwiat jest zakyty lisćmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj