Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
Zenonim    223

JacoVR6 - ja dałem Fortime 0,5kg + 2kg mikrokomplexu  + cynk,miedż i mangan , a i 50l gnojowicy. wrzucę zdjęcia jak się poprawiła po tej mieszance.

A co do nie stosowania NPK i samego N w fasoli to jakieś nieporozumienie. buja wam fasola to zmińcie odmianę. ja to też przerabiałem i teraz mogę saletrą sypać i nie buja.

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

witam, czy fasola da dobry plon na IV klasie ziemi? bo przegladam temat i przewaznie siejecie ja na lepszych klasach. u mnie na mazurach nie spotkalem sie  z uprawa fasoli wiec pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Kolego Zenonim czyja napisalem zeby nie stosowac nawozów dolistnych.?nie! U mnie Jak widze ze krzak jest piekny to nie daje nic dolistnie odżywek,a każdy robi po swojemu . Ja nikomu nic nie narzucam. Pod korzeń przed sianiem oczywiście idzie nawóz npk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

wyrażenie dobry plon można zinterpretować dopiero po zbiorze i sprzedaży :) ja u siebie sieję na glebach 2-4 klasa i jest ok, a najbliżych latach planuję - bo muszę, posiać na 5 klasie, ale jak ziemia jest zadbana i przyzwoity rok jeśli chodzi o opady (bo ten rok niestety nas nie rozpieszcza w wodę i pewnie będzie słabo i to nie tylko z fasolą) to można wyciągnąć zadowalające plony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawz910808    0

Opady dla fasoli nie są zbytnio potrzebne tylko ciepło. W świętokrzyskim (okolice Buska) pada 2 tydzień, a fasola i tak nic nie rośnie. Było kilka dni upałów to z dnia na dzień była większa. Teraz fasola niska i już ma pąki, więc rewelacyjnych strąków też niema się co spodziewać. Natomiast  zastosowane środki dolistne, to w tym przypadku tylko dodatkowe koszty. Rok rokowi nie równy, w zeszłym roku zastosowałem te same środki, i efekt był. Teraz tylko deszcz i temp w nocy ok. 10"C.

Edytowano przez dawz910808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

JacoVRC6 a czasami nie przypaliłeś jamiś środkiem. U mnie niektóre jescze gorzej wyglądały i tak po dedukcji doszedłem że sprawcą był command i afalon. Bo widze że tylko na jednej połowie przypalone i bliżej środka są jaśniejsze a potem jak rękąuciąl fajna fasola.

Czym przejeżdżałeś tą fasolę Jaki ciągnik i sprzęt. 

Czy nie lepiej nie ruszać fasoli aby command i afalon działał? Czy puścić powietrze pod korzeń?

 

Co do zabiegów to przed siewnie 1lduogold +0,6l druzban, a posiewnie 2,25l Stomp 440 +150ml comamd + Guardian(adiuwant doglebowy) dodatkowo nasiona zaprawione od grzyba i od robaka +nitragina

 

Fasola pryskana jednym obryskiwaczem 1600l wiec wszedzie polane po równo wszystkiego dawka wody 212l  na 1ha

Wielorakiem było robione przed opryskiem aby dac powietrza i podsypać.

Basagramu nie używałem ani od jednoliścienych bo nie ma potrzeby sama Fasola chwastów brak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Co było przedplonem fasoli i czym było pryskane od chwastu? Mam podobną sytuacje, tylko u mnie na lżejszej ziemi jeszcze gorzej wygląda, sama łodyga i po kilka listków. Podejrzewam zeszłoroczne opryski, niskie ph i susze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

jaki masz rozstaw między rzędami ?

czym siane poznaniakiem co 45cm?

czym przejeżdżane c-330 i pielnik ten co jest do ziemniaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiger32    0

Panowie jak u was rośnie fasola szparagowa żółta? U mnie w tym roku nie idzie opędzić się od śmietki i mszyscy. W dodatku zimno 9 czerwca był przymrozek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

U mnie fasola ładna mam jeszcze siac jeden kawałek a co do smietki to nie miałem problemów. Zaprawiam Marschallem. Mszyca to Mospilan i tez spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiger32    0

Borczok a kiedy siałeś ? Mi to w czerwcu zmarzła. Ogólnie dużo siejesz fasoli szparagowej żółtej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Co roku tak kolo 3h. Sieje tak na kilka razy w od stepach 2-3tygodni. Jeden kawalek zieram juz? Aco do siania to 10 kwietnia pierwsza zasiana byla

Edytowano przez Borczok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga781    0

Hej. U mnie n fasoli pojawiła się mszyca-kupiłam dwa środki Buldock i Karate Zeon-powiedzcie mi czym lepiej opryskac jeśli fasola baaaaaaardzo kwitnie. Co da lepsze efekty i nie odstraszy pszczółek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Agrowłóknina poszła na nia. Zdjęta była kolo 10 maja. 3 rządki były nieprzykryte i efek taki ze i na tych 3 tak samo jest dojrzała. Sam się dziwie

Edytowano przez Borczok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajdi13    0

Kurde ja siałem końcem kwietnia, nie przykrylem i jest słabo dopiero kwitnie i to słabo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nawet trzeba jeśli sporo się pojawia mszycy, tylko na pszczółki uważaj ;) u siebie może też wjade i opyle.

Byłem dziś na fasoli i znalazłem kilka krzaków takiego Biało- czerwony. Napewno na calym polu jest wiecej. Wygląd jasia a kwiat kolorowy. O co w tym chodzi? Wymieniłem nasienie, wczesniej ten groch rósł na innej ziemi ale dwie miedze dalej był czerwony. Mogła pszczoła przepylic?

post-65714-0-79298500-1435409123_thumb.jpg

post-65714-0-03725500-1435409226_thumb.jpg

post-65714-0-30721000-1435409279_thumb.jpg

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

czerwona kwitnie na biało wiec odpada, ale widziałem w ubiegłym roku w czerwonej jakies mieszance o czerwonym kwiecie, duzo biczyków a nasiona jak mła bomba tylko różowa.

Czym zaradzic mszycy w obecnej fazie (pełnia kwitnienia)? czy czekac az przekwitnie i wtedy ale czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Jutro wam zrobię foto "jakiejś fasoli" (ziarno) dziwna sprawa i pierwszy raz takie coś widzę. A ta z foto to wygląd jasia a kwiat tak jak widać. Jakieś przepylenie ale nie będę wyrywał, zobaczę co wyrośnie i jaki kolor ziarna.
A na mszyce mospilan i nie szkodzi pszczółkom :)

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Sucho jak pieprz szkoda oprysku, nie wiążą się tak jak powinny i cześć zaczyna odpadac. Rok temu to straki dolne były spore a teraz pizdryczki. Cena też zadawala ze az pryskac się chce. Przed kwitnieniem dałem maximus, kristalon, saletre wapniowa, insol 6, bor, tytanit, cukrowit. Krzaki sa ładne jak nigdy wczesniej i nawet w suszy sobie daje radę fasolka tylko marne wiązanie strąka. Nadają 37' na lubelszczyźnie i jak nie popada to będzie leżec fasola i związki strąka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj