Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar

Wczoraj byłem w ok Hrubieszowa,Telatyna i Łaszczowa i powiedzcie jaką agrotechnikę całościową stosujecie na fosolę ,że takie czyste są. Moja aura rządki zakryła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Odpowiednie środki, dawki ale zależne od pogody przedewszystkim. W tym roku środki nie bardzo działały ze względu ze było sucho. Później co nie co działało ale nie obyło się bez kolejnego odchwaszczania środkami i nawet ładnie podzialaly środki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgan    7

Czym panowie podsypujecie? 

Fasola miejscami w kostkę. Susza straszna. Troszkę się chmurzy dzisiaj ale nie wiem czy coś z tego wyniknie.

Da radę czymś jeszcze ją podgonić pomimo, że kwitnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin_B    0

Witam wszystkich,

 

Od dwóch lat hobbistycznie zajmuje się uprawą fasoli Jaś tycznej, w tym roku posiałem ok. 40 arów. Z chwastami jak na razie idzie mi nieźle po posianiu był Linurex i Stomp, po za tyczeniu fasoli Fusilade Forte na perz i przejechałem pomiędzy rzędami glebogryzarką. Co do oprysków na fasole to tydzień temu byłą pierwsza dawka Miedzian Extra + Agroleaf High-P. Teraz czas na kolejną dawkę (zaczynają pojawiać się pierwsze pąki) i zastanawiam się czy dodać od razu Dithane + Superam 10AL. Mam w planach jeszcze zastosować odżywkę Agroleaf Total 20+20+20 (przynajmniej 2 dawki) tylko nie wiem czy jak już zakwitnie na dobre to jest to wskazane? Zastanawiam się czy przyjmuje dobrą strategie nawożenia i ochrony fasoli. Ostatnia kwestia to szukam zbytu na zieloną fasole w niedużych ilościach (okolice Wojnicza). 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga781    0

Hej. 

 

Uprawiam fasolę Jaś i jest bardzo mała, jak ją wzmocnić? Dałam saletrę, odżywkę cukrowit. Mogę jeszcze potraktować ją Tytanitem? nadmienię iz fasolka powoli zaczyna kwitnienie. Ktos podpowie czy w tej fazie Tytanit coś da? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Daj 0, 3l tytanita i maximusa ze 3kg albo kristalonu. Sucho jest panie kolego i nie pobiera składników. Ja dałem swojej na dwóch kawałkach 2, 5kg kristanolu i 0, 3 tytanita i ruszyłem ziemię bo była zabie po kostki. Różnica jest widoczna gołym okiem. Zaczyna się równać z inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Może być. Żebyś z azotem nie przedadzil bo będzie bujac. To co z pszenicy zostało możesz wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Kolego ze jest mala fasola to nie swiadczy o braku azotu.ogólnie fasole ,grochy sa podatne na brak fosforu i tu lezy problem. Fosfor jest odpowiedzialny za uklad korzeniowy. Daj fosforowego i ashasi, ze fasola zaczyna kwitnąć to fosforowy jes wskazany. I tak jak pisze ze fasola jest mala to kazdy mysli ze brak azotu a to nieprawda,uklad korzeniowy jest slaby.kto siedzi w straczkowych potwierdzi. A z azotem to nie przesadzaj bo pózniej groch w pas i plon marny,a dotego grzyb sie cieszy ze ma gdzie urzędowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

kiedy najlepiej opryskac fasole od grzyba??? ok dwa tygodnie temu pierwsza dawke wypryskalem a teraz zaczyna powoli kwitnąć. Czy poczekac az zacznie w pelni kwitnąć i wtedy opryskac czy lepiej bedzie jak juz z poczatku fazy kwitnienia opryskam???? ktos podpowie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

jakies tam pojedyncze male przebarwienia lisci u dolu rosliny sie zdarzają, ale chcialbym tak jakby zapobiegawczo opryskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Jak w pełni kwitnie to nie powinno się ruszać , dopiero po kwitnieniu ale skoro zaczyna kwitnac to możesz wjechać. Wujek 3dni temu na grzyba wjechał też zaczyna kwiat puszczać. A może te przebarwienia od środków albo wcześniejszy grzyb zahamowany.

Ja dałem miedzian przy tej cenie fasoli co jest. Niby coś idzie w górę cena 2.8 ubieglosezonowa.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

ja tez pryskam miedzianem plus merpan 80 wg w proszku ;-)
ok dzieki, jeszcze dzisiaj pojde na pole zobaczyc, jak bedzie dobrze to po kwitnieniu sie prysnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

3 lata temu pryskalem po kwitnieniu na strąk od grzyba i g... to dało. Gnily strąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

panowie nie sprysklalem na jednoliscienne . fasola zaczyna kwitnac i czy mogę teraz opryskac czy poczekać aż prWkwitnie? teraz jak bym pryskal nie bedzie nic kwiatpwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Kolego damian zalezy czym pryskales.ja jak zaczyna kwitnac to AMISTAR OPTI,jak przekwita i tworza sie strąki to zwykly amistar,jak strąk dojrzewa to switch 62.5 wg. Mam 3h fasolki szparagowej i tez uczylem sie sam na błedach bo poczatki byly trudne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Kolego Borczok nie pamiętam czym ale gnily i była słoma z grochu. Na tym samym polu miejscami był ładny a miejscami ze tylko podpalić. W tym roku mniej nawozu dałem szczególnie azotu a poszedłem w fosfor i potas. Jak narazie ładna tylko wody trzeba bo wolno kwiat się rozwija.

Kolego gracz10 na co się oglądałeś ze nie pyliles jednolisciennych? Nie powinno się już pylić środkami tego typu. Ostra motyka i ma brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Kolego gracz10 nie wskazane jest stosowanie herbicydów podczas kwitnienia. Poza tym jeżeli mówimy o jaśku to np. mój zakrył międzyrzędzia więc stosowanie środka w tej fazie to wywalenie pieniędzy, zmniejszenie plonu i marny efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Kolego Damian moze wtym lezy problem że była przeazotowana. Tak mialem raz i gniła że szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Witam a u mnie na czerwonej takie cuda sie dzieją  żółkie miejscami i dostaje brązowych plamek była pryskana 2 czrwca miedzian+asahi+ cukrowit mikroelementowy a  12czerwca siarczanem + acanto+ tytanit+ decis + wuxsal top+bor

11 czerwca był podsypana pielnikiem bo może opryski trzymaja i miało padać.

I jakby nie widać żadnej poprawy. Macie pomyś co jej dolega

post-65912-0-96938400-1435011729_thumb.jpg

post-65912-0-04512800-1435011751_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ale popiół. Az prosi się o deszcz. Jak każda. Mała też. U sąsiadów już zaczyna kwitnac. Na niej ja widzę grzyba jak dla mnie.

Kolego Borczok wiesz jak to jest, każdy gada inaczej, daj nawozu to będzie ładna. Ładna w krzaki. Była ładna, ciemna, w kolano ale co z tego ze ładne krzaki i zszyta jak strąk gnil a do omlotu tylko sloma. Wiatr nalecial i zrobił swoje, położył krzaki. Nawet scinac źle jak bujna. Tym razem ciemna ale niższa i sporo pakow kwiatowych ale okaże się przy omlocie jaki plon. (Poza tym dałem zaprawe na zgorzel.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

I widzisz kolego ja też się nauczylem żeby nie szaleć z azotem. Ja to jak widze że krzaki są ładne to nawet nic nie daje nawozu, nawet fosforowych i potasowych bo o w nich i tak jest azot. W małych bo małych ilościach ale jest.Przyklad (Agrofeal)nawet w potasowych czy fosforowych ma jak dlamnie bardzo dużo azotu,choć moim zdaniem jest bardzo dobrym nawozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

JacoVRC6 a czasami nie przypaliłeś jamiś środkiem. U mnie niektóre jescze gorzej wyglądały i tak po dedukcji doszedłem że sprawcą był command i afalon. Bo widze że tylko na jednej połowie przypalone i bliżej środka są jaśniejsze a potem jak rękąuciąl fajna fasola.

Czym przejeżdżałeś tą fasolę Jaki ciągnik i sprzęt. 

Czy nie lepiej nie ruszać fasoli aby command i afalon działał? Czy puścić powietrze pod korzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj