Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
damianXXL    49

Jestem za dobrą pogodą na zbiory :) Teraz popadało i fasola bedzie szybko kiełkować i wschodzić :) co do ilości zboru to rzadko daje 3t. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajdi13    0
Napisano (edytowany)

Może być 1 maja siałem i poszło 200 kg polifoski

Edytowano przez sajdi13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakubek7    0

powiedzcie czy   na trzeci dzień po siewie stomp będzie dobry dla jasia karłowatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Przypomnę się z pytaniem: w jakich odstępach wysiewacie fasole igołomską? I ile na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

ja siałem w piątek było ustawione na co 10 cm w rzedzie i sekcje co 45 cm i wyszło mi około 70 kg na ha. DODAM ,ZE BYŁ TO SIEWNIK PNEUMATYCZNY I 100 LOSOWO WYBRANYCH ZIAREN WAZYŁO 37 GRAM.Czyli na hektar wyszło nieco ponad 203 tysiace ziaren . Mogło by byc nieco gęsciej ale chłopak ktory siał mówił ,ze rzadziej nie moze ustawic . miał tylko 2 komplety tarcz , jedne na jaska a drugi na drobna.Chcia lem wysiac 85-90 kg na ha ale mam rzadziej ,zobaczymy jak omłce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

A czy ktoś posiada odmiane Eryke na sprzedaż ? Mam wolne 15a i bym posiał własnie Eryke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Pryskał ktoś z was po zasiewie mieszanka command + ipiron 450sc? (zamiennik afalonu, substancja czynna taka sama ale chwasty juz rozne bierze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

czym zaprawiacie nasiona fasoli na śmietkę a może macie inne sposoby ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ja tak samo dursban pierwszy raz w tym roku, jak coś się będzie pojawiać to będę pryskal. Do tego zaprawa vitavax na choroby grzybowe i ok 100ml prestiżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawz910808    0

a jak zauważysz że się coś pojawia? JJa proponuje opryskać jakieś 2- 4 dni po siewie karate lub fastac, i zaprawić przed siewem na grzyba oraz spryskać nasiona Bi58 podczas mieszania zaprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

I co Ci da że opryskasz środkami kontaktowymi 2-4dni po siewie. jak boisz się przede wszystkim śmietki i nie patrzysz na kieszeń to jedziesz przed siewem 3l dursban i mieszasz ziemię. ja osobiście zawsze zaprawiam dursbanem 1l na 1tonę fasoli i nigdy nic mi robal nie zrobił. A co do zaprawy grzybobójczej to tylko vitavax ma rejstrację w kilku roślinach strączkowych więc może i na fasolę pomoże. a tak resztę generyków to zaprawianie dla spokoju. ja osobiście zrezygnowałem z zaprawy ponieważ fasola wschodzi epigeicznie-czyli ziarnem do góry. z tego wynika że po wschodach zaprawa w błoto idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
Napisano (edytowany)

Opryskasz tylko ziemię po wierzchu i efektu żadnego. Tak jak kolega napisał, 3l i wymieszac z ziemia.
Do zaprawy możesz dodać. Ja dawałem 100ml na 100kg. A jak będzie coś na krzakach fasoli to bi albo dursban a może coś innego będzie w ofercie opryskow.
Do kolegi Zenonim, co do vitavaxu to nie mam pojęcia jakie efekty będą bo pierwszy raz tym zaprawialem, polecili mi to w mirczu. Okaże się czy było warto. Wiadomo, 100% pewnosci to nie daje.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Zależy do czego chcesz dodać tego dursbanu. Do zaprawiania czy w ziemię. Kilka postow było już pisane a z nitragina nie pomogę bo nie uzywalem może koledzy się wypowiedzą którzy używali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
000do000    0

Witam, jeśli ktoś miał problem z samosiewami rzepaku w fasoli niech powie czym można ją opryskać. Jest strasznie całe pole zielone, a na roundup już za późno bo fasola wschodzi. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Przed fasolą był tam rzepak czy coś innego?
Miałem podobny problem. Po rzepaku była fasola no i było troche tego rzepaku. Niestety jakoś nikt mi nie powiedział jak to zwalczyć to czasem chodziłem i wyrywalem,bo az tak duzo tego nie było. Po fasoli była pszenica,potem gorczyce na poplon przed zima i jak znowu posiałem fasole,rzepaku już nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

Jakie nawozy dolistnie bądź pogłòwnie stosujecie po zasianiu fasoli i w trakcie jej rosniecia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

@Adamo1988 było pisane kilka postow wyżej. 100ml/100kg. Ile dodasz zależy od ciebie ale 100ml wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj