Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
Pepik190    4

Ja myślę że niema co trzymać,wiosna coraz bliżej no i koszty robót polowych,potrzebna kasa.Jak wszyscy ruszą to dopiero będzie cena.Gdzieś musi wypłynąć to dziadostwo co zostało kupione na jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

ja już czekam do zasiewów przynajmniej. po 2,5zł to śmiech na sali. ta roślina zjada zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

Zenonim  no to ciekawe rozwiązanie ten Twój znajomy przedstawił, zasiać 15ha fasoli tylko dla byków... przykładowo te 2000zł na hektar kosztów x 15ha co daje 30 tys... To te byki będą musiały być po co najmniej 30zł/kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    830

każdy ma swój rozum i robi jak uważa, jak dla mnie to ludziom się w d*pach poprzewaracało przez tą dopłatę wysokobiałkową i w ogóle nie myślą jak z uprawą.. wczoraj trochę czytałem tych przepisów, to ta dopłata ma niby przysługiwać tym co siali wysokobiałkowe w latach 2010-2014, ale myślę, że pewnie od jutra wszystko będzie wiadomo na 100%.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Jak nie pójdzie to byki zjedzą!!! tylko on ich nie ma ludzie sami nie wiedzą co mówią. latają dzierżawy biorą po 1000-1200zł plus dopłata i dopłata do strączkowych. nie wiem gdzie oni mają rozum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Panowie nie sztuka nasiac trzeba to jeszcze zebrac a z tym róznie bywa,dopłata nie tylko do fasoli tam jest sporo odmian które sie kwalifikuja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnini    0

ja w tym roku z fasolą wyszedłem na styk, zwróciły mi się koszta siewy i zbioru i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak dopłata jest nie tylko do fasoli ale też np groch siewny, soja, peluszka, łubin itp tylko że prawie to wszystko to tylko na paszę (może niewielka część grochu siewnego pójdzie na konsumpcyjny) a kto to kupi na paszę rynek trzody chlewnej w Polsce wisi na włosku, nie sztuka zasiać tylko co z tym później zrobić? wywalić z powrotem na pole? ludzie w tym roku bezmyślnie rzucili się na strączkowe, nie tylko na fasolę i nic dobrego z tego nie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Zenonim  no to ciekawe rozwiązanie ten Twój znajomy przedstawił, zasiać 15ha fasoli tylko dla byków... przykładowo te 2000zł na hektar kosztów x 15ha co daje 30 tys... To te byki będą musiały być po co najmniej 30zł/kg...

 

Byki od jedzenia fasoli padną.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

grzegorz a wiesz że niemcy zaczeli kontraktowac wysokobiałkowe? takie firmy jak agrolok i im podobne kontraktują tj: podpisuja porozumienie na zakup. poczytaj troche w tym temacie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Znam gościa,który sieje 10ha i prawie wszytko w chwaście stoji,potem bierze ścinarke,zetnie, wymłóci kombajnem i gites. Ktoś mówił,że on z 1 ha ściąga tyle co np ten kto sieje w mniejszych ilościach zbiera z 0,5ha a nawet mniej czasami. Więc no jak koledzy piszą sztuką jest zebrać a nie nasiać od groma a potem d*pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0277    2

Jak byki będą rzrec tylko fasole to masarnie nie nie zechcą takiego mięsa, będzie jak tuczniki na rybach pędzone, ale można jeszcze bykom jakieś butle podłączyć i biogaz za free.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgan    7

Wiecie co mnie najbardziej denerwuje?

Wszystko trzeba spawać po garażach. Wszystko trzeba wymyślać i pakować się w koszty, a z działaniem później różnie jest. 

Nikt nie chce pomóc stworzyć nam sprzętu żeby większość pracy wykonać mechanicznie. Na cenie jesteśmy oszukiwani jak się da, a i jeszcze w paradę wchodzą niedzielni rolnicy... Później handlarz durnoty gada bo kupował od sąsiada byle jaki towar i tego samego się spodziewa u nas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Co do tych co sieją sporo po 30 ha to w tym roku czysto mieli i z tego co wiem to 2,7t,ha na czysto. jak coś to jakiś jeden trafi że z chwastem przepada a reszta zbiera dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola    2

A jak ci obszarnicy albo ci zwiekszajacy areal radzą sobie z plodozmianem. Bo to trzeba mieć pola a pola? Chyba że sieją fasolę po fasoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

U mnie w okolicach rzadko kto sieje 10ha,wiekszosc co z rolnictwa zyja to roznie,ale zazwyczaj do 5ha. Wiec,dla mnie to duzo. Chociaz wiem,ze kolo tomaszowa,hrubieszowa sa tacy co maja i po 15 i wiecej fasoli.
Swoją drogą,kiedy siejecie fasole? Ja z dwa razy sialem po 25 kwietnia i chyba tez kolo tego posieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

A ja znam takich co sieją 1,5ha a chwast jak las. Nikt nie chce tego mlocic a jak mloca to 3razy to samo. A plon może tona. Gdzie sens i logika pracy? Jak to się mówi głupiego robota.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Fasolka już po 2,60 u Hojdy i innych ! 

I niema co sie dziwić bo przez niego wszyscy obniżaja a jak ktoś chce wiencej dać to dostaje ostrzeżenie od wiekrzości .

Ja pier....... nie sprzedaje! Niech sami sieją cwaniaki . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

To już od dawna wiadome. Na złość im nie zrobisz ze nie sprzedasz. Wejdz tylko na olx.pl i wpisz "fasola" to za głowę się złapiesz. Ceny wysokie bo wiadomo ze każdy chce wyjść chociaż na zero z produkcją fasoli ale jak ktoś będzie musiał oddać po 2, 50 to nie będzie miał wyjścia a trzeba z czymś wyjechać w pole tj. opryski, nawozy itp. Takie realia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirek80    0

Tak handlarze się zbierają i rządzą sobie, a ta cena to niby skąd? Na moje oko to w kwesti czasu tylko sobie zaszkodzą, bo kto będzie fasole siać jak będzie musiał do tego dokładać jeszcze. A to w końcu ich źródło dochodu. Ja w przeciwieństwie do większości uprawę fasoli w tym roku zmniejszam, zasiałem na jesieni rzepakiem. Zobaczy sie jak to wyjdzie, oby nie na gorsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Chłopaki orientujecie się czy red kidney może być siana na jednym kawałku obok jasia? Czy czerwona się nie zapyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

 Red kidney siejemy z dala od innych odmian fasoli bo nie stety sie zapyli, i robisię okrągła. Przynajmniej tak mieli znajomi co przez miedze mieli Jasia.

Moja czerwona była ładna bo w promieniu 400 m nie było jasia ani innych bobowatych roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nie tylko red ale i jaś zrobi się kolorowy. Brat miał kilka krzakow tyczkowej nie daleko red sąsiada i niestety tyczkowa zrobiła się czarno-czerwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj