Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
damianXXL    49

Zaprawiał ktoś z Was fasole zaprawą Vitavax? Jak to sie sprawuje w praktyce i jakie rezultaty? W tym roku pierwszy raz jej użyję, ma zmniejszać ryzyko chorób grzybowych w tym zgorzel. Ktoś coś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

Co powiecie o takim nawozeniu Jasia??? Dodam ze bedzie siana na bardziej piaszczystej glebie :/. Na poczatek zaprawa wraz z nitragina na sucho przed samym siewem, planuje gdzies tydzien przed siewem rozsiac 200kg/h Rosafert(05-12-24-5-3), 100kg/h polidap i 100kg/h saletry amonowej, do tego Rosahumus 4kg/h(na 300l wody w opryskiwaczu) i wymieszac to wszystko z glebą. Przedplonem byly ziemniaki na ktore byl rzucony obornik, dodam tez ze nigdy na tym polu nie bylo fasoli ani innych straczkowych. Czy dobrze wszystko rozplanowalem??? Prosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola    2

A jaka to klasa tej ziemi. Bo fasola ma dość duże wymagania co do warunków glebowych. Wydaje mi się ze nie przypadkowo uprawy fasoli są skoncentrowane akurat na obszarach czarnoziemow wytworzonych na lessach. Takie gleby są w lubelskim gdzie sieje się najwięcej fasoli u mnie na poludniu świętokrzyskiego tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

IV-V tak w pół pola to piasek... nie mam co tam posiac i pomyskalem o fasoli.
Chce troszke lepiej tam sypnac nawozami zeby cos z tej fasoli miec. Tylko nie jestem pewny czy mniej wiecej dobrze to rozplanowalem... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola    2

Kolego na takim polu to szkoda pieniędzy a nakłady są duże również pracy. . Naprawdę fasola potrzebuje dobrej ziemi, i to jeszcze nie gwarantuje plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola    2

Jak piszą koledzy.....szkoda pieniędzy i roboty. Ta ziemia nie pod fasolę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

1ha fasoli to jakies2-2,5tys nakladow a na 4-5 klasie to naprawde ciezko o plon. gryka prosta w uprawie jest wystarczy troche poszperac.a na takiej ziemi wyjdziesz lepiej niz na fasoli. zrobisz jak zechcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanewas    0

Koledzy mam pytanie z zupełnie innej bajki - jak pakujecie fasolę szparagową po zbiorze? Chodzi mi o kartony - czyli jakie wymiary ma karton np 5kg? Interesuje mnie inaczej mówiąc ile wchodzi fasoli na europaletę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

A ja sie z kolegami nie zgodzę. Jak zaczynałem siać na piasku też myślałem że guzik będzie. Fasola urodzi się i na słabszej ziemi może nie 3t ale 2 da się bez większych problemów zebrać. Pozostaje temat ceny na następny rok bo w związku z obowiązkowym zazielenieniem ludziska którzy nie sieli dużo lat w tym roku są zmuszeni. Ale czas pokaże... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanewas    0

w tym temacie chyba nikt ci na to pytanie nie odpowie 

 

Dlaczego? Nikt nie szykuje na gotowo fasoli szparagowej do kartonów? Dodam, że chodzi mi o żółtą fasolkę chociaż chyba kolor do gramatury nie ma wiele wspólnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Tak zgodzę się , że na piachu urośnie na max 4 klasie ale nie na 5. tylko jak będzie suchy rok to zapomnij o 2t. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Trzymają bo po 2, 5 i nie biorą. Słyszałem też ze i z tego sezonu nie będzie szła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radoslav    6

Ja sprzedałem w ciemno po 3zł. Ale detaliści ( ilości ok. 200kg max) szukaja na siew i dają po 3,5 lub 4zł

Wcale sie nie dziwie że trzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Trzeba przyznać się do błędu, marne szansę na poprawę ceny po 2,6zł i nie bardzo chcą brać. a jak słyszę że ludzie ryzykują i zwiększają zasiewy to marne szansę na poprawę ceny w tym roku. żeby się nie okazało że wracamy do cen z przed 10lat 1.6-2zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgan    7

Jaka opłacalność poniżej 3 zł?

Weźcie sobie przeliczcie to... niech każdy przed sobą przyzna się jakie ma plony...

Niżej 3zł od fasoli rzepak lepiej wyjdzie.... 

Ile własnej pracy i kosztów. Asy z tego forum sprzedały wyżej 4zł ale cała reszta (realne ceny) nie dostała więcej niż 3.8. Sam po podobnej cenie sprzedałem. Towar dobrej jakości. 

Nie wiem do czego chcecie wracać? Ceny nawozów i opieki chemicznej są na dziś dzień. Pakować 2k złotych i zarobić 500zł nie licząc swojej pracy to zarobek? Nawet większe dopłaty tego nie wynagrodzą. (ale kredyty "eurorolnicy" pewnie pospłacają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

ja również nie sprzedałem... teraz no cóż szkoda, już przetrzymam może coś ruszy do tych 3,5 za jakis czas, to wtedy trzeba będzie się pozbyć wbrew temu co mówiłem.. i tak samo z uprawą, jak kolega wspomniał, wczoraj od znajomego co mi środki przywozi dowiedziałem się, że ludzie faktycznie zwiększają uprawę, a jak mu powiedziałem, że ja planowałem 4ha, to powiedział co to jest.. ludzie sieją po 6, 8, 12ha.... pierdziele sie narobić a później na wq....iać, że za bezcen oddane... szukam alternatywy, jakieś zarysy pomysłów mam.. eh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Dla przykładu podam koleś w tym roku miał ok5ha w tym zostawił 40ha nawet 15ha po rzepaku. niby ten co miał 70 ha sić zrezygnował bo został z fasolą. inny mił 2.5ha w tamtym roku w tym 15ha i mówił do mnie co będzie to będzie jak się nie sprzeda to byki zjedzą. masakra za rok to dopiero będzie. 

Jaką masz alternatywę - soja czy coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj