Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
damianXXL    49

Albo komornik zabierze sprzęt za długi sąsiada bo pożyczek i kredytów nabrał.

Nie jeden sobie przetrzymal bo będą płacić 5. I zoonk.Kto wie może i będzie droższa na kolejny sezon. Może i w kwietniu będzie po 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Do tego dochodzi, że jeden ma ratę kredytu do oddania 5, drugi musi oddac 15 a 3 ma zapłacić do 30. Albo komuś się ciągnik zepsuje, albo komunia\wesele dziecka.

I co tu gadać o grupach producenckich ?

Jak napisał kolega wyżej, czasy nadejdą takie (a do tego powoli idzie, przemiany w strukturze własnościowej i  użytkowania gruntów już zachodzą), że jeden gość będzie miał 3 wioski. Krokiem milowym w przemianach będzie likwidacji dopłat bezpośrednich.

 

I to obok zawiści i zazdrości gra tu kluczową rolę ;)

 

A wracając, kolega skywalker kiedyś to tak cwaniakował i naśmiewał się z tych co sprzedawali fasole po 3,6-3,8 a on taki gość, że ma tyle kasy ze stać go aby przetrzymać fasole.

I co? Łyso troche, nie?

To jest rolnictwo kolego, jeden rok jest taki i drugi inny, warsztat pod chmurką i zawód o randze obok prostytucji.

tak.

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

O zgrozo...

Przysłowiowe nożyce się odezwały;)

 

Otóż pod koniec września na dyskusje na temat spadku ceny do 3-3,2 rzuciłeś ironicznie "sprzedawajcie", poruszyło mnie to trochę więc zwróciłem Ci uwagę, że nie każdy ma komfort aby przetrzymać fasolę (lekcja z tego roku, że nie zawsze trzymanie jest cacy), różnie ludzie mają, jedni pracują i gospodarzą, inni rencistów mają etc i mogą sobie pozwolić.

Po tym zacząłeś wymieniać jak to Twoja gospodarka prosperuje, jakie zyski przynosi i fasola, będziesz trzymał bo na wiosnę kokosy będą po czym rzuciłeś głupkowato jakieś "badumtss" dla zwieńczenia Twojego triumfu.

Jeszcze wciskałeś kit, że to ja się czepiam bo nie rozumiem co napisałeś i głupek jestem.

 

Trochę samokrytyki nie zaszkodzi.

I na przyszłość zapamiętać, że co roku na wiosnę fasola nie będzie po 7zł.

Serdecznie pozdrawiam i sukcesów życzę.

 

 

Ehh, zmieniłeś zdanie o sobie, że wyedytowałeś poprzedniego posta? 

Edytowano przez Gieru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ludzie po co ta krytyka i opinia. No niestety taka prosta logika ze nie zawsze będą kokosy jak kolega wspomniał i duże zyski ze zbiorów. Raz zysk raz na zero a raz minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Mój Dziadek kiedyś mówił,że będą takie czasy,że znowu na wsi będą pany a chłopi będą u nich za parobka. No i niestety tak się pomału zaczyna robić. Sikorski ma racje niestety mamy we krwi trochę murzyńskości(chociaż jak to na początku usłyszałem bylem mocno wkur*****,ale tak niestety jest). Jest jeszcze jedna możliwość przyjdzie wielki brat ze wschodu i będziemy mieli społeczną własność produkcji.
Ze mnie też kiedyś jeden wielki gospodarz sie śmiał,że sieje fasole,a bo po co,bo mam studia,a to trzeba się napracować a sam teraz sieje...
Na dodatek chyba np prze umowe akcyzyjna z UE(mogę się mylić) nasi zachodni "partnerzy" będą mogli od 2016 lub 2018 kupować ziemi rolnej ile im się bedzie podobało bez dodatkowych dokumentów/pozwoleń jak było do tej pory. No to przecież jak tak faktycznie będzie to przyjadą i nas normalnie wykupią za swoje €. Zresztą już nas wykupili,bo np tam gdzie stały różne zakłady pracownicze stoją biedronki i inne kauflandy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Panowie spokojnie kazdy robi jak uważa. czasem wygra, a czasem przegra. A cena fasoli każdego roku jest inna i my na to nic nie poradzimy!!! tym bardziej że obszar zasiewu z roku na rok się zwiększa, a przerób jej jest taki sam. bo za mało grochówy jemy. 

A Panowie co stosujecie na grzyba?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Wydaje mi się, że jak cena będzie poniżej 3 zł to przestanie wzrastać. Chociaż pamiętam, że jak byłem mały a moi rodzice tak jak ja dorabiali w gospodarstwie to cena fasoli białej drobnej(zwanej szabelka często) chodziła po 1zł :D To była cena, której nigdy nikomu nie życzę. Swoją drogą sieje ktoś może np odmianę fasoli bomba??? Jaka ona jest w uprawie, jaka cena była w tym roku. Ja prawdopodobnie w tym roku wracam do czerwonej, ale może jeszcze dodatkowo bym coś pokombinował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Sporo ludzi jeszce trzyma fasole na skupie zboża chwile postałem i każdy coś tam mówił że trzyma to 4 tony to 10 ton to 20 ton tacy byli. Wiedz co sie dziwić szkoda że handlarzom nie zależy i nie dadzą zarobić żeby mieć co kupić za rok. Pewnie i tak posieją bo pole zostawione może wracają czasy fasoli poniżej 3 zeta.  Bo co tu gadać dużo jej sieje się u nas powiat hrubieszów czy tomaszów


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

O zgrozo...

Przysłowiowe nożyce się odezwały;)

 

Otóż pod koniec września na dyskusje na temat spadku ceny do 3-3,2 rzuciłeś ironicznie "sprzedawajcie", poruszyło mnie to trochę więc zwróciłem Ci uwagę, że nie każdy ma komfort aby przetrzymać fasolę (lekcja z tego roku, że nie zawsze trzymanie jest cacy), różnie ludzie mają, jedni pracują i gospodarzą, inni rencistów mają etc i mogą sobie pozwolić.

Po tym zacząłeś wymieniać jak to Twoja gospodarka prosperuje, jakie zyski przynosi i fasola, będziesz trzymał bo na wiosnę kokosy będą po czym rzuciłeś głupkowato jakieś "badumtss" dla zwieńczenia Twojego triumfu.

Jeszcze wciskałeś kit, że to ja się czepiam bo nie rozumiem co napisałeś i głupek jestem.

 

Trochę samokrytyki nie zaszkodzi.

I na przyszłość zapamiętać, że co roku na wiosnę fasola nie będzie po 7zł.

Serdecznie pozdrawiam i sukcesów życzę.

 

 

Ehh, zmieniłeś zdanie o sobie, że wyedytowałeś poprzedniego posta? 

 

bez komentarza. nie warto, zwłaszcza na otwartym forum.

 

dyskutujmy o fasoli, dobrze? 

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radoslav    6

Gieru

 

Co Ty na księdza idziesz?? Te Twoje umoralnianie aż mnie boli w oczy. Te Twoje teksty to za przeproszeniem jakies przedpotopowe.

Nie zawsze coś jest czarne lub białe, przeważnie jest szare. Raz się uda zaryzykować a raz nie.

Maluje mi sie tu przykład: skywalker troche jak gracz na giełdzie , a Ty lokata 2% minus inflacja i podatek Belki

 

Zgdanij co przyniesie większy zysk w dłuższym okresie?

 

Porażek nie trzeba się bać, one hartują.

 

 

 

Edytowano przez Radoslav

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Mocne słowa tu lecą ale na spokojnie.
Jedno jest wiadome ze rolnik polski od zawsze był nabijany w 4 litery i będzie nabijany. Jego produkty zawsze będą złej jakości a to wiąże się z tym ze wtedy sprowadzą od szwabów towar w tej samej jakości bo przecież zagraniczne lepsze.
Fasola jedzie tam, robi koło a i tak leży na półce nasza fasola tyle ze granicę przekroczyła. Kasa i o to w tym chodzi.
Polak ja sprzeda szwabom a później oni nam i koło się toczy.... już dawno to słyszałem. Stąd te ceny a nie inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal12    9

1. czy pryskacie fasole na dosuszanie reglonem ? (widziałem na zachodzie ze pryskają i od razu po  skoszeniu jest młócona )

2. jak duże są straty fasoli koszonej jednoetapowo dosuszanej reglonem,czy wgl ktoś tak próbował 

3.czy oprócz podajnika na kubełkowy w kombajnie coś jeszcze trzeba przerabiać ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek777    0

Panowie jak obecnie wygląda cena fasoli? bo moi znajomi rolnicy mówią że po tej cenie nie sprzedadzą jej, tylko dopiero później na jesień, ja mówię że będzie różnica między świeżą a zeszłoroczną, niby jest sposób na czyszczenie że nic po niej nie widać, nie znam jeszcze tego sposobu ale zajadę do znajomego to może mi powie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

A co za rok twierdzisz że będzie lepiej??? nikt od razu nie zrezygnuje z uprawy, a większość zwiększy. Ja nie widzę ceny 2 sezony przynajmniej jeszcze , A może być tak że zejdzie do poziomu opłacalności innych roślin uprawnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek777    0

Uważam że jak zakończy się embargo na produkty z UE do Rosji to również zwiększy się cena, bo obecna cena fasoli jest na granicy opłacalności a tak naprawdę fasolę ratuje dopłata do roślin strączkowych. Wiecie może jaka jest obecnie cena fasoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radoslav    6

Średnio ok. 3zł na konto.  Ale to możesz trafić też cenę o 20gr wyższa/ niższą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

A no nie jeżdzą . Do tych co dzwoniłem zawiesili skupywanie fasoli. Co najmniej do 11 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola    2

Nigdy nie ubezpieczalem upraw w tym roku zastanawiam się czy nie ubezpieczyć fasoli. Ktoś z Was kupuje takie ubezpieczenie i czy warto. Może ktoś miał wypłacane odszkodowanie? znajomy miał ubezpieczony tytoń to po gradobiciu powiedzieli ze tytoń był za mały miał 2 liście a płacą gdy ma minimum 3 i nic nie dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Zależy kiedy przyjdzie grad badz przymrozek. Jeśli po wschodach zaraz to nic nie dostaniesz bo można przesiac. Takie mają swoje chore przepisy. Wujek miał ubez któregoś roku. Fasola sucha do zbioru i przyszedł grad 90% strat oszacowali dostał kase i drugie tyle zarobił co dało się jeszcze zebrać. 9000+9000=18000. Warto ubezp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

ja polecam concordie. swoje trzeba zapłacić, ale to solidna firma. ja raz ubezpieczyłem fasolę, i przyszedł intesywny deszcz z gradem jak kwitnęła. przyjechali, dali 4%, bo powiedzieli jakby to wszystkie kiwaty się utrzymały to by było 10t/ha :) gdzie na ziemi leżały oberwane kwiaty z tym zielonym zalążkiem.. Teraz już wiem jak postępować w takich sytuacjach, bo trzeba po prostu zgłosić to ubezpieczycielowi, że ocena strat wg mnie nie jest dobra i wtedy chyba jeszcze raz by przyjechali. Zalezy na kogo się trafi, jeśli chodzi o inne rośliny to jest baardzo zadowolony z tej firmy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola    2

A ile Cię kosztowało to ubezpieczenie za ha. To pewnie zależy też na jaka sumę sie ubezpieczy? Ale chodzi mi mniej więcej jakie to są sumy.
Pojadę do jakiegoś biura ubezpieczeń bo przez ostatnie lata udawało mi się ze cudem gradobicie omijalo moje pole ale to zjawisko pojawia się coraz częściej i niejednym zabiło uprawy.
A kiedy się ubezpiecza? Juz teraz czy dopiero jak się po sieje?
i dziękuję wszystkim za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Jak zasiejesz. Teraz nikt nie ubez. Od dnia opłaty ubez jest 2 tygodnie karencji do ważności ubez. tj. jeśli np. na 10ty dzień po opłaceniu ubezpieczenia przyjdzie grad nie dostaniesz odszkodowania. Jedz do agenta wszystko ci powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj