Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
bartekac7    81

Kolego też pytałem,ale nikt mi nie odpowiedział. Kiedyś kiedyś. Ktoś sie wypowiadał,że nie równo dojrzewa(generalnie ona chyba troche później sie zbiera niż np czerwona lub jasia,chociaż nie jestem tego pewien) i że dużo pracy. Genaralnie często się spotykam z tym,że uprawa jasia tycznego zajmuja sie osoby,którzy dorabiaja sobie i sieja po 10,15 ar. Taka jedna dziewczyna posiała coś koĺo tego podanego powyższego areału i zarobiła 2 tys. No,ale wiadomo ta tyczkowa to chodzi chyba 10zl za kg przynajmniej w tamtym roku tak było. Ja sam dorabiam troche w rolnictwie i też chciałem posiać dodatkowo tycznego jasia,ale w tym roku chyba zrezygnuje bo do obrony musze sie przygotowac i kilka innych rzeczy.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek777    0

No ja w tym roku po tej cenie fasoli siał nie będę, dzisiaj pojechałem i zakontraktowałem jęczmień browarny. Rozmawiałem z rolnikami przy okazji którzy twierdzą że na drugi rok będzie cena ponieważ ludzie rezygnują z siewu a oni na te konto planują zwiększyć uprawę, tym sposobem myślenia na pewno ceny nie będzie. Panowie jak obecnie ceny fasoli się kształtują ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgan    7
damianXXL

 

Chyba tylko ty byłeś obudzony na tyle by sprzedać. Zawsze znajdę znajomego co sprzedał 40 groszy drożej niż inni. Nie chce mi się tego drążyć ale...

Tak samo jak się sprzedaje pszenice. Zawsze znajdzie się gość co sprzedał drożej niż skupy biorą. 

Taka to już nasze chłopskie myślenie. 

 

Obyś z tych pieniędzy miał pożytek... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Afgan widzę ze cos ci nie pasuje i szukasz zaczepki pisząc głupowate wypowiedzi!!! Skomentowałem Twój post na temat ceny fasoli a ty wielce oburzony grzebiesz jak patykiem w gównie!!!! 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karvo    0

Uwaga Rolnicy - uprawiający fasolę, soję, groch i warzywa!!!

 

ZAPROSZENIE

 

Zespół Doradztwa Rolniczego w Hrubieszowie zaprasza producentów roślin strączkowych na

 

SZKOLENIE

 

które odbędzie się w dniu 20 lutego (PIĄTEK) 2015  w sali widowiskowej Domu Kultury w Hrubieszowie o godz. 9:00

 

 

Porządek szkolenia 20.02.2015r. godz. 9:00

 

9-9:15  Otwarcie i powitanie uczestników

9:15-10  Technologia uprawy fasoli i niektórych warzyw- specjalista ds. marketingu Zakładu PLANTICO  Zielonki k/Warszawy - P. Leszek Marzec

10:15-10:30 Oferta handlowa firmy AGRO-TERS dotycząca dystrybucji środków do produkcji ich kredytowania- dyr. Oddziału - Krzystof Kowalewski

10:30-10:45 Oferta handlowa firmy AGRO-PARTNER - Janusz Tomaszewski

10:45-11:15 Przerwa kawowa

11:15-12      "Uprawa soi na suche nasiona" - informacja firmy AGRO  YOUMIS z Poznania pod katem technologii uprawy, skupu i przetwórstwa soi - mgr inż. Natalia Sibirtseva- specjalista ds. soi, i Pan inż. Jacek Skawina

12-12:45  "Uprawa roślin strączkowych"- na przykładzie grochu siewnego i bobiku - prof.dr hab. Jerzy Księżak - IUNG Puławy- Wojciech Rysak- LODR Końskowola

12:45-13:45  "Kierunki hodowli nowych odmian fasoli -technologia uprawy" dyr. Zakładu Hodowli i Nasiennictwa Ogrodniczego "POLAN" dyr. Zbigniew Witek

13:45-14   Oferty handlowe firm skupujących nasiona roślin strączkowych- Lucjan Hojda- Wolica,  Andrzej Płaza- Miętkie.

 

Ponadto w dniu szkolenia zostanie zorganizowana wystawa sprzętu do siewu, zbioru, omłotu, czyszczenia i sortowania nasion fasoli.

Czy ktoś z kolegów może potwierdzić, że takie szkolenie będzie miało miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radoslav    6

Słyszeliście coś o tym że duzi plantatorzy fasoli nie będą sprzedawać poniżej 3,70??

Nie wiem czy to sprawdzona informacja, bo dostałem ja od kupca który dziś do mnie zajechal, kupował dla swojej jadłodajni czy cos takiego, kupił kilka worków na zaś, bo stwierdził ze strajkujących rolników sie troche boi:)

Niedawno miałem tel, zadzownil do mnie prawdopodobnie handlarz to mu to tez przekazałem i on o tym nic nie wie, mało tego mówił ze fasoli jest duzo i nie bedzie ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

a czy ktoś znajdzie się na forum komu handlarz mówił, żeby trzymał fasole bo będzie droższa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

jak tam na tym  szkoleniu było? Jakieś ciekawe oferty od tych handlarzy co tam byli? może jakieś fotki tych maszyn? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

ostatnio sprzedane 3 tony po 3,30 z vat, pozbyłem się już całości, teraz przy takiej pogodzie, o ile się utrzyma, jade z siarczanem, solą i polifoską pod fasole i siarczanem na pszenice, przemieszam bronami albo agregatem i niech ładnie się rozkłada do maja, bo póki co u nas susza konkretna, a był taki rok że nawóz długo leżał i nie miał ochoty na "współprace" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam

Wie ktoś po ile idzie fasola na Sandomierzu i czy jest jakiś ruch.Po 3.20 to barbarzyństwo.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Witam potrzebuje opini na temat fasoli na wczesny zbior odmany Golden Teepee i Berggold ,chodzi mi o to jak naprawde jest z ich stopniem wczesnosci. Sialem do tej pory Soneste i Erle a niby z opisu wynika ze te wyzej wymienione sa wczesniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Witam potrzebuje opini na temat fasoli na wczesny zbior odmany Golden Teepee i Berggold ,chodzi mi o to jak naprawde jest z ich stopniem wczesnosci. Sialem do tej pory Soneste i Erle a niby z opisu wynika ze te wyzej wymienione sa wczesniejsze

 

ja sieje eurekę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Cienko na rynku fasolowym. Po 3 i nie chcą brać. A ludzi dużo jest co jeszcze ani ziarnka nie sprzedali. Cyrk w rolnictwie. Wszystko w łeb bierze. Tylko ich wszystko drożeje- opryski, nawozy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

a bedzie gorzej w tym sezonie. na szkoleniu w hrubieszowie było 350 osób, rok wczesniej 150.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Będzie bardzo źle. W rodzinnym gospodarstwie 90 ha siejemy :lol:


Sąsiad mówi,że wojna idzie.To przyda się grochówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

http://olx.pl/oferta/fasola-jas-karlowy-CID757-ID8UVAl.html#1d8cf01066

http://olx.pl/oferta/fasola-jas-karlowaty-CID757-ID7EQtj.html#1d8cf01066

http://olx.pl/oferta/fasola-jas-zbior-2014-przebrana-sucha-groch-CID757-ID8ylAf.html#436d9050c1     Osobom z tekstem ,,wie pan ze tanieje'' dziękuje

Nie rozumiem tego. Myślą ze ktoś kupi??? Handlarze nawet sie ogłaszają a ilości od nich to nawet kilka tirów!!! Po co taka parodia ze ma 300kg i sprzeda po 4.00. skoro po 3.00 jest i nie chcą handlarze kupować.


Będzie bardzo źle. W rodzinnym gospodarstwie 90 ha siejemy :lol:


Sąsiad mówi,że wojna idzie.To przyda się grochówka

to bedziemy wtryniać :D a tak na powagę to cholerne załamanie z fasolą. Nie ma zbytu i nawet handlarze dostają w tylna część ciała. Jak bedzie tak dalej to kolejny sezon może być gorszy jesli zbyt zostanie bardziej ograniczony. 

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

a skąd Ty masz takie sprawdzone informacje, że nie mają zbytu? Nagle im się skończyły? To jest nic innego jak nabijanie sobie przez nich kobzy, chcą przetrzymać rolników żeby jak najwięcej sprzedało po te 3zł, bo dobrze wiedzą, że powinni skupować w okolicy 4zł...

 

Skoro jest załamanie to czemu fasola na giełdach kosztuje od 4,5zł/kg do nawet 7zł ?? Podobne były ceny jak Ty sprzedawałeś po te 4,2, więc myślę, że jeśli byłoby jakieś faktyczne załamanie to na giełdach fasola kosztowałaby max 4zł. Sam chyba wrzucę ze dwa worki i przejadę się zobaczyć jak to tam wygląda ten handel, bo żebym miał wozić po 500kg to po 3zł nie sprzedam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

A niech sieją wszyscy ile chcą, przyjdzie taki rok że nikt nic nie sprzeda i będzie tak jak z cebulą. Dziwię się tym co mają set ha i czepiają się fasoli, jeszcze 2-3lata temu się śmieli z głupiego rolnika , że przewraca ręcznie , że przebiera a teraz wielcy fachowcy od fasoli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ta cena jest do du... wiem ale i taka się utrzyma. Powinna być min 5-6pln jestem za ale handlarze już się nabijaja w du... bo nie mają gdzie upchac. Tak samo zboże. Rynek ?? Oni tylko ustawiają ceny ale tyle nie dostaniesz.
Sprzedawalem u znajomego zboże 2l temu, było po 60coś to ja do niego ze na rynkach ceny sa po 80 to on jedz sobie na rynek i sprzedaj a i tak dostanę 60. Niestety pośrednicy rządzą. Tak samo fasola.
Teraz będą siać bo ruszyla lepsza dopłata do straczkowych. Teraz to będzie set ha ale ceny nie będzie dobrej za towar. Nadrobić się jak wół i dac po 2zł?? Bez sensu. Więcej nakładu jak zysku a z samego powietrza plonu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

@Zenonim, wiesz, że jak ktoś ma dużo to chciałby mieć więcej? Ci duzi zwyczajnie chcą się 'nachapać', a bo dopłata a bo stanowisko dobre, a i cena super była, ale jak cena się skończy to i oni nie będą siać żeby sprzedać poniżej 3zł.. 

 

kolego damianXXL handlarz dobrze Ci powiedział, to że nie wozisz zboża bezpośrednio do zbytu to jest tylko i wyłącznie Twój wybór i Twoja strata.. ja myślę, że jakby była taka bida ze wszystkim przez kilka lat to może rolnicy nauczyliby się ze sobą współpracować, teraz we wsi znalazłbym może ze 2 co by np kupili ze mną nawóz czy też sprzedali zboże... żeby to miało ręce i nogi to trzeba mieć własnie takie warunki jak Ci kilkusethektarowcy, że biorą kilka tirów tego kilka tamtego, a sprzedaje się setki.... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nie nauczyli by się współpracować bo załóżmy jeden ma lepszy towar drugi gorszy ten co ma lepszy dostaje po tylku wtedy. Także myślę ze to by było na rękę handlarzom i pośrednikom. Przyjdą te czasy ze jeden będzie miał wszystkie ha a my będziemy robole u niego. Jeden chce być lepszy od drugiego ale tylko jeden zostanie najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

Do tego dochodzi, że jeden ma ratę kredytu do oddania 5, drugi musi oddac 15 a 3 ma zapłacić do 30. Albo komuś się ciągnik zepsuje, albo komunia\wesele dziecka.

I co tu gadać o grupach producenckich ?

Jak napisał kolega wyżej, czasy nadejdą takie (a do tego powoli idzie, przemiany w strukturze własnościowej i  użytkowania gruntów już zachodzą), że jeden gość będzie miał 3 wioski. Krokiem milowym w przemianach będzie likwidacji dopłat bezpośrednich.

 

I to obok zawiści i zazdrości gra tu kluczową rolę;)

 

A wracając, kolega skywalker kiedyś to tak cwaniakował i naśmiewał się z tych co sprzedawali fasole po 3,6-3,8 a on taki gość, że ma tyle kasy ze stać go aby przetrzymać fasole.

I co? Łyso troche, nie?

To jest rolnictwo kolego, jeden rok jest taki i drugi inny, warsztat pod chmurką i zawód o randze obok prostytucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj