Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
mano    255

No właśnie po to jest to forum aby "plotek nie siać "czyż nie, popraw jeśli się mylę?

 

Czy ja napisałem że  słyszałem?

 

Napisałem cytuje "wiem co ludzie mówią i jakie mają perypetie życiowe" czy to oznacza że słyszałem?

Nie podważaj moich słów po prostu ostrzegam i tyle.

 

Po drugi jakbyś czytał temat to byś się dowiedział skąd ten gość, gdzie mieszka i pod jakim adresem,  jest wszystko napisane.

I nie wymagaj ode mnie że jeszcze podam ci numer buta gościa i ile ma w pasie i co je na obiad w niedziele.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Bo jak pisze O czy Ż to znaczy ze jest dyplomatą i wie co robi i robi dobrze, a damian za 2 tygodnie powie nam jak jest naprawdę. Narzie handlarze jeżdzą i wiele nie kupują chcieli by po 3,7-3,8 nakupić ale ci co przetrzymali juz nie są tacy głupi bo są telefony  internet i głowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Łabuńki i Sitaniec nie skupują do piątku, póki co wywożą towar, ostatnio proponowana cena 3.70 z vat. jeszcze się wstrzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

spokojnie, nie mam nic do was koledzy. Chodziło mi jedynie o podanie nazwiska. Czytam ten temat, jestem z okolic i wiem o kogo chodzi. 
Może i macie racje, żeby nie podawać nazwiska żeby nie mieć potem ewentualnych problemów. 
Jeżeli kogoś uraziłem wcześniejszym postem, to szczerze przepraszam, nie miałem takiego zamiaru :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

@maskin i co sprzedajesz po 5zł fasole czy po 3,5? A moze czekasz az bedzie po 8zl?? i kto jest chojrak??? Nie obraź sie ale jesteś mocno pewny siebie. 

 

Na dzień dzisiejszy i wczorajszy 3.50-3,60 z vat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Nie kupują fasoli zmówili się??? wszyscy. A co do sprzedawania każdy sprzedaje kiedy sam zdecyduje, ty sprzedałeś teraz ktoś inny czeka może wygra może przegra. tak zawsze było i będzie!!! A zmowa jest po to żeby znowu zacząć od 3zł i przestraszyć ludzi żeby sprzedawali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Wiesz nie oto chodzi, nie lubie jak ktos jest mądrzejszy i chce pokazać co to nie "on" i jaki dumny z siebie bo głowe w chmurach nosi.

Co do ceny ja tez juz nie raz sprzedałem po 3 i nawet po 1,90. Na to nie ma mocnych, po prostu szary chłop sie nie liczy tylko ma płacic podatki ale chlopu nikt dobrze nie zaplaci zeby miał z czego żyć i co do gara włożyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

kolega @Zenonim nie pokazuje, że jest mądrzejszy a na pewno nie nosi głowy w chmurach. Ja mam podobne zdanie co on, handlarze to sku***ny i zmowe robią - nic więcej. Ta informacja co tutaj się pojawiła kilka razy, że kto nie sprzeda do końca stycznia ten zostanie z fasolą - z pewnego źródła wiem, że to nic innego jak BUJDA. Więc kolego @damianXXL, więcej wyrozumiałości do tego co piszą koledzy, bo Ci użytkownicy co są najaktywniejsi w tym temacie (z mojej obserwacji) mają trochę pojęcia o uprawie a na pewno o sprzedaży fasoli i nie Ty jeden sprzedawałeś po 3zł czy tam po 1,9zł. 

 

Ja mam taki zarys marzenia, że może w przyszłości udałoby się w naszym regionie stworzyć jakąś dużą grupę producentcką jeśli chodzi o fasolę, postawić magazyn i trzymać 50-70% zbiorów z tego regionu i sprzedawać gdzieś bez pośredników. Ale do tego trzeba mądrych i zrównoważonych ludzi, a nie próbujących udowadniać, że on sprzedał najzajebiściej fasolę a Wy 'matołki' sprzedawajcie po 3zł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nie zrozumiałeś mnie:) przeczytaj moj post wyżej pierwszy dzis :) Wiem ze handlarze chca zedrzeć z  nas korzyścią dla siebie i kradną jak popadną. To ze inni zostana z fasola to nie prawda i masz racje ze tylko takie gadanie. Każdy sprzedaje kiedy mu pasuje lub potrzebuje gotowki- tak było jest i bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

@maskin i co sprzedajesz po 5zł fasole czy po 3,5? A moze czekasz az bedzie po 8zl?? i kto jest chojrak??? Nie obraź sie ale jesteś mocno pewny siebie. 

 

Na dzień dzisiejszy i wczorajszy 3.50-3,60 z vat. 

 

A no taki już jestem i mam to co mam. Ja jeszcze mam towar i jak sprzedam go nawet po 2 też przezyję, kuli ziemskiej całej nie przeoram, ale rewolucję robię. Były gorsze czasy, ale ty za młody jesteś żeby je pamiętać. A Ty narazie nie masz nic, ani towaru ani pieniędzy i zobaczymy kiedy będziesz je miał i czy wogóle. Ja po doświadczeniach wolę sprzedać taniej i mieć, niż być zachłannym, sprzedac drogo i nie mieć. Ja mogę czekać do przyszłego roku, towar mam suchy. Ja trzymam zawsze co roku i jakby sie wszyscy robili podobnie to byśmy cenę osiągnęli, a tak mamy to co mamy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Moze i młody i co z tego? Myslisz ze nie oddałem po 1,90?  nie tak dawno to było i trzeba było przeżyć. Gorzej jak Ty oddasz po 1,50 to wtedy bedziesz miał czysty zysk. A mi zapłaci to wtedy zmienisz zdanie i przystopujesz. Moj towar też suchy był i ładny. Ludzie gorszy mieli i sprzedali a Ty jak rok przetrzymasz to myślisz ze bedzie nadal idealny? Mylisz sie. Co do przetrzymania towaru inni trzymaja inni odrazu sprzedaja, takie reali i nic nie zrobimy, moze i byla by drozsza a tak to los na loterii. Albo sie zarobi dobrze albo cale nic. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

Dobra, wszyscy fasole sprzedali, jedni zaczęli się kłócić bo cena niska :D pora myśleć o siewie :D

 

trifluralina - jest jeszcze jakiś oprysk z tą substancją do zastosowania w przed siewem fasoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Co niektórzy maja po 20 ton jeszcze  :D

Ja stosuje Command i sencor, czysta do zbiorów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

@grzegorz210182 Niestety nie. W kulki lecą :/ cos długo zwlekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

dziś trochę podzwoniłem cena 3,20-3,50 w zależności od jakości. tendencja spadkowa zobaczymy co dalej

 o jakiej fasoli( odmianie ) mowa, igołomska sprzedana w pażdzierniku po 5,5 brutto więc nie bardzo kumam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

Uwaga Rolnicy - uprawiający fasolę, soję, groch i warzywa!!!

 

ZAPROSZENIE

 

Zespół Doradztwa Rolniczego w Hrubieszowie zaprasza producentów roślin strączkowych na

 

SZKOLENIE

 

które odbędzie się w dniu 20 lutego (PIĄTEK) 2015  w sali widowiskowej Domu Kultury w Hrubieszowie o godz. 9:00

 

 

Porządek szkolenia 20.02.2015r. godz. 9:00

 

9-9:15  Otwarcie i powitanie uczestników

9:15-10  Technologia uprawy fasoli i niektórych warzyw- specjalista ds. marketingu Zakładu PLANTICO  Zielonki k/Warszawy - P. Leszek Marzec

10:15-10:30 Oferta handlowa firmy AGRO-TERS dotycząca dystrybucji środków do produkcji ich kredytowania- dyr. Oddziału - Krzystof Kowalewski

10:30-10:45 Oferta handlowa firmy AGRO-PARTNER - Janusz Tomaszewski

10:45-11:15 Przerwa kawowa

11:15-12      "Uprawa soi na suche nasiona" - informacja firmy AGRO  YOUMIS z Poznania pod katem technologii uprawy, skupu i przetwórstwa soi - mgr inż. Natalia Sibirtseva- specjalista ds. soi, i Pan inż. Jacek Skawina

12-12:45  "Uprawa roślin strączkowych"- na przykładzie grochu siewnego i bobiku - prof.dr hab. Jerzy Księżak - IUNG Puławy- Wojciech Rysak- LODR Końskowola

12:45-13:45  "Kierunki hodowli nowych odmian fasoli -technologia uprawy" dyr. Zakładu Hodowli i Nasiennictwa Ogrodniczego "POLAN" dyr. Zbigniew Witek

13:45-14   Oferty handlowe firm skupujących nasiona roślin strączkowych- Lucjan Hojda- Wolica,  Andrzej Płaza- Miętkie.

 

Ponadto w dniu szkolenia zostanie zorganizowana wystawa sprzętu do siewu, zbioru, omłotu, czyszczenia i sortowania nasion fasoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik103    0

Koledzy! Orientujecie się jaka jest cena fasoli: jaś karłowy (piechota) w okolicach Hrubieszowa??? Bede wdzieczny za jakies info, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola    2
Napisano (edytowany)

Sprzedaliśmy 80-90/100g  po 4,30 z vatem

Edytowano przez fasola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj