Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
damianXXL    49

Mądry jesteś bo nie masz fasoli a inni się z tego utrzymują więc nie wymądrzaj jeśli nie masz nic sensownego do powiedzenia!  

 

Nie wiadomo jak bedzie ale narazie mówią ze jest tendencja ceny wzrostowa

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń, w sumie już 4p. 7 dni odpoczynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

damianXXL 846611537   

3.5zl napewno dawal wczoraj i to jest pewny handlarz. tego z nadolec nie znam.

 

damianXXL

skad masz takie informacje?

póki  co handlarze nie dadza wiecej bo nabrali syfu wrzesien-pazdziernik który w polowiem im sie popsol a oprocz tego musieli go dosuszac i jeszcze raz przebierac a to wiadomo kasa... a on ze swoich nie dolozy tylko sieja propagande jak np pan Cieśla ze po nowym roku fasoli nikt nie sprzeda,a jego naganiacze jezdzili wioskami i szukali towaru aby taniej aby wiecej....

 

robo1980, w 09 Sty 2015 - 13:21, powiedział:snapback.png

Trochę ostudzi ta cena napaleńców.

robo chyba mial na mysli tych co mysleli ze jak zasieja kilkanascie ha to w rok kokosy zbija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Dobrze mówi dasz komuś 1000+dopłata + dostanie 326euro do strączkowych. bez roboty ktoś ma więcej jak ty. więc dobrze że tak jest może ostudzi zapały żeby przebijać za każdą cenę dzierżawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ktoś ma za siedzenię w domu ponad 3000zł, a ty albo zarobisz albo nie bo cena fasoli napewno parę lat nie będzie duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

nom. takich cen jak w zeszlym roku to szybko nie bedzie ale tak max do5zl w porywach moga sie utrzymac. a co by bylo jesli fasola by sypala jak w zeszlym roku i kazdy zebralby sucha i czysta? przy tym areale....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

mi sie wydaje ze ok 4.5-5 w kwietniu powinno byc. na gieldach obecnie jest ok6zl a zazwyczaj roznica ceny rolnik-handlarz a handlarz-odbiorca byla ok 1-1.5 a teraz jest ponad 2zl bierze to sie z tad ze cwaniaki chcieli zarobic na zlej fasoli zaraz po zniwach a zamiast zarobic to umoczyli d*py...a teraz odrabiaja straty naszym kosztem. trzeba pamietac ze oni maja umowy i musza sie z nich wywiazac w czas...   widziales handlarza ktory kupuje obecnie fasole po zmroku??? bo ja nie. a w zniwa brali nawet w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

uderz w stół a nożyce się otworzą.Sam sieje fasolę ale z umiarem tak żeby był towar pierwsza klasa i duży plon z hektara.Kilka wiosek dalej to tak dowalili fasoli że myśleli że milionerami zostaną a póżniej do skupu przywożą dziadostwo ,ostatnio facet przywiózł 2.2tony białej to była zapleśniała i na drugi dzień ją zabierał innemu znów w workach zapleśniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

nie będzie ceny nawet bułgar na giełdzie nie pyta o fasolę , a w tamtym roku brał wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

Dobrze mówi dasz komuś 1000+dopłata + dostanie 326euro do strączkowych. bez roboty ktoś ma więcej jak ty. więc dobrze że tak jest może ostudzi zapały żeby przebijać za każdą cenę dzierżawę.

 

Trzeba być idiotą, żeby oddawać jeszcze dopłaty dodatkowe, czy do fasoli czy buraka bo na takiej samej zasadzie by to dzialalo. Ja w tamtym roku na wiosnę wziąłem dzierżawę, i własnie posiałem fasolę, tylko że czerwoną, ale od razu zastrzegłem sobie sprawę z tą dopłatą - wiem, że on mi jej nie odda, ale w takim wypadku będę miał pomniejszony czynsz o tą kwotę :) ale fakt, przy czerwonej narobiłem się jak głupi, plon mizerny, cena mizerna, zysk z tej dzierżawy minimalny, ale pole przerobione i można siać buraki ;) 

 

Przestańcie za przeproszeniem pier***lić i bawić się we wróżbitów maciejów, jeden gościu pisze nawet że bułgar niechce brać?! skąd wiesz?! byłeś, widziałeś? czy powtarzasz newsa od handlarza... 

 

Będzie jak będzie, a to że oni nakupili syfu na jesieni to ich problem i zmartwienie, ale w takim wypadku w końcu będą musieli ruszyć z ceną żeby nakupić towarów bo ich pewnie tez jakieś kontakty obowiązują... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

poczekamy i zobaczymy co będzie z ceną. narazie specjalnie obniżyli na bonus świąteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

u mnie to nikt nie płaci po 4 bo minimum to po 5 zł a w listopadzie przed mrozani była po 6,5 przed świętami po 5 była a teraz to nwm .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

a ten dalej swoje... te ceny to za jakieś zioło? jaką ty człowieku fasolę siejesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Na dzisiaj jaś karłowy kosztuje 3.2 na rękę 3.5 zł na konto. więc nie wiem jak Handlarzyna w małopolsce może płacić po 5-6.5zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Widzę , że wracają dawne czasy, handlarze jeżdżą po gospodarstwach i szukają fasoli.

Mi proponował cenę 3,7-3,8 na konto ale powiedziałem że poczekam jak będzie po 4 zł.

 

A kiedy sprzedawać?  To w zależności kto jaką ma sytuację, ja poczekam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na innych forach jak i ogłoszeniach widać że pojawiło się zaintersowanie  wsród zagranicznych kupców którzy obecnie za jasia karłowego są w stanie zapłacić po 5 zł, a wy mówicie o sprzedaży po 4 zł, po co ten pośpiech ? Sprzedawali na początku ci którzy musieli bo mieli towar złej jakości jak również kredyty do spłaty. Obecnie został towar który ma swoją jakość a co za tym idzie i cenę, więc moja dobra rada nię śpieszcie się, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

ktoś nie chcę wieżyczki to nie musi ja pisze prawdę . cena za poltyczny , jaś korczynski . do mnie koles przyjechał to chciał mi dac 5,30 ale bym musiał drugi raz przebierać bo się trafiał brzydki . Nie przebieralem tylko wziolem trochę pojechałem do kolesia co kupuje . koles chciał dac mi 5 zł ale wyciagnalem na 5,30 i nie musialem 2 raz przebierac . koles mówił że taka w tym roku fasola to było gdzies pod koniec listopada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

3,60-3,70 z vat dają u mnie w terenie tj. okolice Telatyna-Łaszczowa-Tyszowiec. Mam 4,5t w worku już. Takze jeszcze czekam bo u mnie tez juz zaczynają jeździć od domu do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj