Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
damianXXL    49

No tez pytałem handlarza z Mołożowa to daje 3zł na reke ale jakis typek podjechał i zadz do Cieśli i daje 3,40 na reke

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

A po ile wy chcecie za fasolę po 10 zł, cieszcie się, że ktoś chce to w ogóle kupować. Czy nie widać ile tego było nasiane, gdyby nie import to po 50 groszy nikt by nie kupił tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

Po 20zł\kg szaraku, najlepiej 50zł za kg.

Haha, to powiedz tym co skupują niech przestaną kupować. Łaski nie robią, że kupują. Wolny rynek, mogą importować.

 

I pierdzielenie głupot przez człowieka który nigdy niczego nie uprawiał. To cena fasoli, pszenicy, rzepaku zależy od obsianego areału? Nie widziałem, GUS już opublikował dane dotyczące struktury zasiewów w 2014 roku w Polsce??. Zbiory się liczą...

Doucz się też o popycie i podaży.

 

Handlarze z Janowa też straszą, że u nich biorą się za sianie fasoli. Powodzenia!!!

 

Zawsze będzie źle, handlarze będą płakać na chlopa, że chce po 8zł za kg. Trzeba spojrzeć na to z 2 stron, sytuacja jest bardziej skomplikowana, zależy od polityki, exportu etc.

Chora jest sytuacja z dziś, od jabłek, po pszenice itd, fasola też. Cena ma nie tylko pokryć kosz uprawy, zbioru. No ale...

Trzeba rzucić "sierp tatowy" A do tego wszystko zmierza. I dobrze.

Handlarze wtedy przestaną płakać, że rolnik drogo chce towar jaki wyprodukował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Powinni dawać tyle zeby produkcja była opłacalna i coś zostało. Policz wkład. Co zostanie jak da 3zł??? Worki tylko puste !!! A janowiaki nich sieją myślą ze bedą mieli swoja i tu nie beda przyjeżdzać bo sie nie opłaci. Juz na kaszy zrobili zasrany interes. Teraz swięta i obijaja cene jak mogą a w biedronce za 0,5kg fasoli trzeba zapłacić 4,50 i to brudna. Gdzie tu zasrana polityka? To nam powinni dać po 6zł za kg najmniej!!!! 

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

A po ile wy chcecie za fasolę po 10 zł, cieszcie się, że ktoś chce to w ogóle kupować. Czy nie widać ile tego było nasiane, gdyby nie import to po 50 groszy nikt by nie kupił tego.

 

Chłopcze ochłoń i napisz jeszcze raz o co Ci chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

A po ile wy chcecie za fasolę po 10 zł, cieszcie się, że ktoś chce to w ogóle kupować. Czy nie widać ile tego było nasiane, gdyby nie import to po 50 groszy nikt by nie kupił tego.

Nasiane? 30-40% poszła w rów bo gnoju namłocili. Chyba nigdy nie miałeś do czynienia z fasolą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

co tak cicho? fasolę czas siać :) Ciekawe po ile nas zastrzelą ceną po świętach? Obstawiamy? 2.9 zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Bez przesady. Przed świętami bez targowania za tylko jedną tone miałem 2 kupców po 3,8, na święta to wiadomo, że sprzedają Ci co nie mają grosza przy duszy więc obniżają ceny. W styczniu znów będzie 4zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

to jest jaś orzeł rosnie tak samo jak jesiek korczynski tzn gęste baty dużo zielska tylko kwitnie na czerwono. W jednym roku jest o 50% droższy od zwykłego w innym nie ma go kto kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigany    0

A jaka fasola Waszym zdaniem jest najbardziej opłacalna : jak karłowaty (korczyński/medium), jaś karłowaty (igołomka), fasola czerwona, orzeł słyszałem też o malince i jakiejś żółtej ale się z nią jeszcze nie spotkałem czy może jeszcze jakieś inne odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSTERNPILZ    1

A tak przerywając Wasze dyskusje nad ceną, może mi ktoś powiedzieć dlaczego nie traktujecie fasoli glifosatem na dojrzewanie. Pytam z czystej ciekawości, poprostu lubie wiedzieć, a w moich stronach to fasole można zobaczyć jedynie w ogródku. Korzystając z okazji życzę wszystkim wysokiej opłacalności uprawy tej ciekawej rośliny w nowym roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

glifosat przede wszystkim idzie do ziarna, a sam byś nie chciał raczej go spożywać.

po drugie fasola nie zawsze dojrzewa w równym tempie, i tak jeden strąk może być jeszcze włóknisty a drugi już brązowy, szczególnie w tym roku jak grad troche obił krzaki to później wypuściła "nowe" strąki. potem ziarno może być drobne - fasola to nie rzepak, trudno przyśpieszyć cykl produkcji,

po trzecie fasola nawet jeszcze zielona i ścięta w pokosach ma czas dojść do takiego stanu, że można ją wymłócić. najlepsza jest zatem słoneczna i wietrzna pogoda.

po czwarte dużo osób, nawet po trzech dniach od ścięcia, wymłociła co miała i potem pojawił się problem z żółknieciem fasoli

Edytowano przez daro189

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

No to kiepsko z ceną. Jak dojdzie do 4,5 to chyba bedzie max, na jedno dobrze ze paliwo jak narazie tanieje ale ciekawe co później czy nie bedzie po 6

 

 

@ a-zA-Z0-9 kto tyle płaci?


 

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AUSTERNPILZ    1

@daro189 dzięki za odp. Swoją drogą gdzieś uparłem się na "wieczór z fasolą":) i zauważyłem jeszcze że wszyscy zbierają ją poprzez wybieranie ze skrzyni umieszczonej pod podsiewaczem. Czyżby była tak podatna na uszkodzenia że nie ma możliwości zbioru do zbiornika kombajnu i wysypu przenośnikiem ślimakowym na przyczepę? Szacun dla wytrwałych przy tej roślinie. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

rodzice zaczęli jakieś 25 lat temu, teraz ja hobbystycznie podchodze do tego, bo chce wyciągnąć z ha więcej niż ojciec :)
a na poważnie - do 2010 roku musieliśmy zwozić do stodoły i potem lubelka, przepuszczać dwa razy bo za bardzo biło na szybkich obrotach a na wolnych nie wymłacało całkiem.

potem trafiłem okazyjnie na kombajn za 4500zł, mały fergusonik, zaniedbany ale w trzy miesiące został rozebrany i "uszlachetniony". tam też była skrzynia, strasznie się zapychał na podsiewaczach no i biło sporo, ale to była cena za wygodnie i brak konieczności zwożenia  i potem młocenia w zime.

ale po roku wiemy co trzeba zrobić. po prostu obroty na ślimakach nie moga być za wysokie, trzeba zakryć co najmniej 3/4 ślimaka, aby fasola dostawała się przez szczelinę, potem trzeba dać kubełki ze skrzyni do zbiornika i też na małych obrotach wysypywać. u nas był/jest problem na podajniku kłosowym, teraz chcemy aby to co nie domłócone szło od razu do skrzyni i wtedy zejść do jakichś 5% połówek.

 

i tak dzięki temu wynalazkowi można obrobić max 2ha dziennie, ale dla siebie wystarcza, a kombajn jest do bólu prosty. 

 

i co ważne - nie zwozić/młocić jej za wczesnie, np po tygodniu +30 stopni i ktoś mówi że jest sucha - otóż nie, i wiele osób narzeka na jakość. i druga sprawa - przewracać ją razem z rosą, najlepiej widłami, bo w sumie widziałem jak robią to mechanicznie ale na polu zostaje jakieś 50%, no ale przynajmniej się nie narobili jak oni - każdy ma inne podejście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Chyba górne

zboże niedomłócone z górnego sita nie wylatuje tyłem tylko wraca z powrotem na domłócenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj