Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
skywalker89    831

gościu, sam zaczynasz wiercić dziurę, a teraz odwracasz kota ogonem, że ja cwaniak jestem bo fasolę trzymam? 

ile masz lat, 17, 20, 25? jak starszy to gratuluję i życzę powodzenia bo nie interesuje mnie twoje ani nikogo z tego forum jakieś wrażenie. nie zrozumiałeś pierwszego mojego posta od którego zaczęła się dyskusja offtopic jak ty to mówisz, więc siądź na d*pie i kilka razy coś przeczytaj zanim wskażesz kogoś palcem, bo ty sie denerwujesz bo musisz sprzedać worek fasoli żeby 60tke zalać.. 

 

 

a co tu o cenie dyskutować, moim zdaniem nie jest to najlepszy okres na sprzedaż, a każdy zrobi jak uważa, czy sprzeda po 3 zł teraz, czy po 5zł może za jakiś czas?

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

U nas ktoś dawał 5 zeta na rękę ale pieniądze okazały się fałszywe a fasola poszła w siną dal i ludzie szukają złodzieja.. 5 złoty wtym roku gdzie fasoli śmiem twierdzić jest 2 razy tyle w moim rejonie może nie wydajnością a powierzchnią zasiewów.  Wątpię tak zawsze było jedni sprzedają inni trzymają na pewno niżej 3,5 netto nie opłaca się sprzedawać. Tak samo jak pszenicę ponizej 600,  ale żyć z czegoś muszą ludzie czy banki.. Za rok planujecie zwiększyć areał fasoli czy bez zmian? :)


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Pewnie tak. Kurde złodziejstwo na każdym kroku. Swoją drogą dobre musiały być te fałszywki, że nikt się w porę nie skapował. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Tyszowce? ;)

 

W Dołhobyczowie śmiem twierdzić że nie pierwszy raz podobno dużo nakupił każdy sprzedawał bo za gotówkę , pozostali handlarze dawali 3.5 na konto. że nikt numerów nie spisał policja szuka ale teraz to będzie ciężko.


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś w łaszczowie płacą 3.50 za fasole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

Taka różnica bo gdzie indziej tego nie ma;) To jak z rybami, im dalej od morza tym droższe :D

Dobrym pomysłem byłoby pominięcie handlarzy i wywóz fasoli gdzieś dalej ;) Ktoś słyszał o takich próbach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w łaszczowie był pan z kielc chciał fasole skupować po 4 zł ale panowie z janowa przewołali go do porządku po 3.5 zł albo do domu wracasz bez samochodu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

u mnie też jest 5 plus wat i nie sprzedaje.

 

Za jaką fasolę taka cena, bo u nas, okolice Hrubieszowa, za jasia z wielką łaską 3,5 a na konto 3,8 zł a ile przy tym marudzenia jaka ona to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

na giełdach fasola średnio 2-3zł droższa.. ciekawe jak tam jest ze zbytem, próbował ktoś w jakim sandomierzu czy też elizówce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie są różnice w uprawie czerwonej fasoli od jasia proszę o odpowiedz znawców tematu  uprawy czerwonej fasoli. czy można na jednym polu obok siebie posiać fasole białą i czerwoną???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Czerwona gorzej plonuje, osypuje się przy ścinaniu, jest droższa, a i niby nie powinno się siać obok białej ale ludzie sieją i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy warto dla tej lepszej ceny posiać czerwoną mimo że jest trudniejsza jeśli chodzi o zbiór. jak to wychodzi ekonomicznie?

zenonim jakie osiągasz plony fasoli u siebie chodzi mi zarówno o czerwoną jak i o białą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja osobiście nie sieję czerwonej, chciałem w tym roku posiać ale szkoda zachodu. zależy od roku z jasia 3-3,5t wyciągniesz , a z czerwonej max 2,5t/ha. choć przywozili do mnie na petkusa i mówili że w tym roku 2t/ha jaś i 2t/ha czerwona. A co do plonowania u mnie jasia to na czysto 2.2t/ha ale dużo odpadło ok 500kg/ha, a ścinana po deszczach 3.4t/ha na czysto.

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

a to się narobiło tych nazw i odmian, że głowa boli :)
ja mam pytanie do osób które sieją siewnikami punktowymi. czy przy takim siewie dajecie od razu nawóz czy osobno rozrzucacie tradycyjnie, agregat i dopiero siew?

ja sieje poznaniakiem, niby można wynająć kogoś kto ma punktowy, ale w tym roku dużo ludzi narzekało na jakość takiego siewu, widać ktoś się dopiero uczył co i jak i połowa nasion była na wierzchu.

i czy macie porównanie do siania z nawozem (tzw nawożenie zlokalizowane jak w kukurydzy) a takim zwykłym, bo mając zetora 5211 to głęboko nie przemieszam nawozu, co w efekcie powoduje spłycenie korzenia i wrażliwość na suszę, a gdyby tak wcześniej dać głębiej nawóz nawet poznaniakiem to może by dało efekt. ziemie mam od piasku po borowine, więc trzeba wszędzie inaczej kombinować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj