Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
bomber84    6

W tym roku to nie zapowiada się żeby był problem z połówkami a wręcz odwrotnie :P. Ziarno suche było? Ja dzisiaj próbowałem ale błoto jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

waszym zdaniem ile może stać fasola na pniu? siałem późno, bo bałem się przymrozków, 30% jest zielonej, z drogi widać zżółknięte liście.

jeśli wierzyć prognozom to jakaś poprawa pogody ma być pod koniec sierpnia.

dwa razy jeździłem na trasie Zamość-Hrubieszów-Tyszowce i dużo fasoli było ścięte, troszke złożonej. marnie widzi mi się ten rok, fasola jest u mnie w miarę, ale nie mam jak wjechać w pole bo zaraz zalepi mi noże, potrzeba 3 dni dobrego słońca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesmax    4

Ja młóciłem wczoraj i plon lichutki bo zaledwie 1 tona z hektara odmiana aura a cena w naszym regionie waha sie w granicach 5zł


Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flopyl    0

mam pytanie czy fasola moze wysypac sie na polu jeszcze nie scieta??? okolo 50% straczkow jest juz żółta i boje sie ze nie postoi do 1go wrzesnia(ze wzgledow technicznych zemoge wcześniej sciac), uprawiam pierwszy raz, zasiana byla 7-go maja, pole raczej piaskowate, prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Raczej nie wysypie się bo jest mokro, no i trzeba ścinać po deszczu lub jak będzie pogoda to z rosą. bo inaczej będzie biało na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Witam, na fasoli szparagowej pojawiło sie u mnie troche bakteriozy. Fasola jest tuż przed kwitnieniem i pytanie czy można pryskać teraz miedzianem czy poczekac do zawiazania strąków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

Witam a próbował ktoś kosić prosto fasole z pola kombajnem jak ustawić kombajn claas tucano

Edytowano przez menos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wczoraj w łaszczowie niechcą brać fasoli namłuconej wilgotnej dużo ludzi z pokosów mokrej namłuciło jak ją wysuszyć znam ludzi co po 10 ton mają mokrej jak wysuszyć taką ilość czekać do zimy czy co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

wilgotna fasola pożółknie, najlepiej byłoby suszyć na słońcu, ale to dużo roboty.

również fasola zawiązana w worku zrobi się żółta.

ogólnie ciężko jest dosuszyć fasolę, raz jak wybieraliśmy dobre ziarno z zepsutego to chcieliśmy na piecu, na blaszkach od ciasta wysuszyć ją, ale też pożółkła.

u mnie jeszcze 4 ha stoją, bo borowina cholernie się lepi i nie ma jak wjechać ścinarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest wybór wymłócić wilgotną i jakoś dosuszać lub czekać dalej i przeorać na polu, pogoda fatalna max 2 dni pogody i deszcz, i najbliższy tydzień zapowiada się podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

z tym że u mnie siana była jakieś dwa tygodnie po terminie z racji przymrozków. dużo trafia się zielonych strąków więc jeszcze nie ma u mnie paniki. choć kozły mogą się przydać, ale w pamiętnym 2010 roku i to było na nic, potem w stodole jak jeszcze młóciliśmy lubelką to czuć było samą pleśń, a kurzu niesamowicie dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

u mnie w okolicy jeszcze nikt nie zaczął rwać jaśka karłowatego , ja dziś oglądałem to może po niedzieli by zaczął bo dużo strąków zielonych a i pogoda może się ustabilizuje.Lepiej niech bardziej przyschnie na pniu.u mnie wszyscy siali koło 10 maja.A wiadomo że na skupie nie ma głupich i nikt mokrej fasoli nie kupi,u mnie dopiero skup rusza początek pazdziernika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

znowu słyszałem wczoraj, że w okolicach Hrubieszowa biorą nawet wilgotną fasolę po 4zł, widać boją się o realizacje kontraktów. moim zdaniem jedyny ratunek dla fasoli to dużo słońca, choć nie wyschnie tak dobrze jak w strąku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to jest propaganda że po 1.8zł jak narazie to fasola gnije na pokosach i niewiadomo czy się coś uratuje i gdzie tu mowa po takiej cenie ja raczej będe zwożił i czekał do wiosny aż wysechnie w stodole a co zrobio ludzi co mają po 10hektary na pokosach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Jak zwalisz mokre na pryzmę to zapleśnieje a nie wyschnie. Ci co mają dużo to muszą kombinować ostro bo będzie kiepsko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam wymłóconą Aurę i w workach, czeka mnie przebieranie jej.Wszystkie połówki musza być oddzielone od nasion całych, jakie jeszcze trzeba odrzucić nasiona?

Jakie są ceny fasoli odmiana AURA?

Edytowano przez grzesiu09091987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kto najdrożej płaci za fasole na ten tydzień w sobote dawali 4.30 na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Kolego piotr190 można tylko efekt słaby i drogo lepiej energi + miedzian jak na rzepak. Ale to chyba już trochę późno na taki zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr190    1

Dzięki za odpowiedź. To rozumiem że opryskać tak jak rzepak około 70%dojrzałości, jak tak to mam jeszcze czas bo mój jest około 30% dojrzałości na pół kawałka bo ten dojrzały dziś ściąłem na piachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Dokładnie. Możesz nawet wcześniej ok. 50-60%. Jak mogę zapytać jaki termin siewu że 1.09 jeszcze zielona??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

U nas w LHR stoją jeszcze fasole siane pod koniec kwietnia i są jeszcze zielone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

Spooko, wyż na nami, będzie słonecznie i sucho ;) w najbliższych dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj