Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
ominowy    2

Ile trzeba odczekać po Agil'u żeby pryskać od grzyba i odżywką?

Edytowano przez ominowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Panowie ile musi byc roslin ma m2 zeby sie oplacalo bo mi robak zjadl i srednio wyszlo mi 3 rosliny/m2 i nie wiem co z tym zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

3 rośliny na m2 to trochę za mało.. na rzepak nawet to też za mało, bo są tacy co zostawiają obsadę 10roślin na m2... no ale co z tym zrobisz, na przesianie za późno trochę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Ktoś pisał o mieszance na chwasty dwuliścienne 0,9l basagranu i 0,25l chwastoxu extra? Stosował ktoś? Cenowo wychodzi przyzwoicie, szczególnie że fasola zdziesiątkowana u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

stosował ktoś molibden w fasoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

czekam na odpowiedz w sprawie basagranu, jak to w koncu jest przypala czy nie przypala? w jakie fazie, przy jakiej pogodzie?, tylko nie mówcie ze nie pryskacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

z basagranem jest jak ze środkami w burakach - jeśli chwasty są w bardzo młodej fazie, to bassagran bedzie działał, natomiast jeśli masz już małą łąkę na polu to nawet zwiększenie dawki może nic nie dać. zależy jeszcze jaką masz ziemie, czy lekką czy zwięzłą. u nas już nie jeden mówił, że będzie pryskać basagranem i nie bedzie dotykać motyki, a na koniec musiał kosić wszystko rotacyjną i tyle miał pożytku z tego pryskania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Co jej dolega i czym to leczyć? Ostatnio pryskana była Tytanitem, Insol 6 i Miedzian

 

32b401c9abf89389m.jpg

 

Fasola ma 25-30cm

Edytowano przez Toru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

na 90% to po lewej to oznaki choroby grzybowej a po prawej to po środkach. Sąsiad kilka dni temu opryskał czymś i też ma własnie tak na biało poprzebarwianą a wczesniej była normalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

co do basagramu to rdesy mogą być ponad 20 cm i nie będzie problemu natomiast komosa tylko 5cm także moje zdanie jest takie że lepiej popryskać najlepiej w dwóch dawkach nie dodawać chwastoxsu wcześni była mieszanina nazywała się barox paliło fasole jak pieron i poprawić motyką przerwa między basagramem a np agilem 5 dni a nie jak pare postow wyżej 1dzień i jest zamiennik basagramu wychodzi ponad 100zł na ha taniej tylko za cholere nie moge se przypomnieć nazwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Toru a pryskałeś agil'em?

 

Nie, 4 dni wcześniej pryskałem supero 1l/h na jednoliścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

byłem dzisiaj na fasoli i zabserwowałem że liście robią się białe ale nie suche,

 

dodam że tydzień wcześniej pryskałem Pilotem 1,5L + Penncozeb 2kg + Fastac 0,1L + Wapnovit 5L

 

Może to być poparzenie czy jakaś choroba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

kowal- ja stosuję 1kg miedzianu 50wp+ 1kg penncozeb na początku kwitnienia i po 2 tygodniach poprawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pryskałem po siewie afalonem, póżniej basagram w dawce dzielonej na 2 zabiegi. Od ostatniego zabiegu basagranem minęło prawie tydzień, ale coś słabo działa na części działki, fasola zaczyna powoli kwitnąć-moje pytanie czy w tej fazie rozwojowej fasoli( początek kwitnienia- pąki wyraźne ale jeszcze nie otwarte) mogę jeszcze poprawić część pola kolejny raz basagranem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Kolego grzesiu09091987 jak jest duże nasilenie chwastu to musisz bo nic nie zbierzesz. Chyba że motykolem będziesz traktował. Stosując środki w czasie kwitnienia odstraszasz owady zapylające a jak środek działa na chwast to i fasola musi metabolizować co powoduje wstrzymanie wzrostu. Sam musisz podjąć decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

Też macie takie wrażanie, że fasola w tym roku jakoś słabo rośnie? Nie rozwija się jak powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj