Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
przemoj1    3

Witam! Mam pytanie dotyczące wysiewu fasoli czerwonej siewnikiem pneumatycznym kongsklide 6 rzędowym. Rosztaw redlic mam co 45 cm natomiast nie mam pojcia co ile cm trzeba wysiać w rzędzie tej że fasoli. Jeśli ktoś jest zorientowany proszę o pomoc

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Do przemoj1 to zależy od ziemi ale ok 12-14 cm.

 

Do gracz10 zaraz po świętach ostro ruszamy :ph34r: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

A co ile siejecie jasia w rzędzie? Ja planuje siać co 20 cm A Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemoj1    3

A co ile siejecie jasia w rzędzie? Ja planuje siać co 20 cm A Wy?

 

Kolego jeśli posiejesz co 20 cm to Ci wyjdą flaki z olejem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Kolego przemoj1 dlaczego mówisz że co 20 wyjdzie źle?? Ja sieje od wielu lat co 21 i jestem zadowolony. Oczywiście jaśka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Kolego jeśli posiejesz co 20 cm to Ci wyjdą flaki z olejem

 

 

Może i tak ale już od niejednej osoby słyszę że, im mniejszy wysiew bynajmniej 100 kilo na ha tym lepsza fasola nawet ci co wysieli 80 kilo to byli zadowoleni z plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Według zaleceń fachowców z Końskowoli jak będzie tylko 50000 roślin na ha to będzie ok. Trzeba by zasiać co 50cm (zakładając 100% siłę kiełkowania). Przyznam się że jak ktoś mówi jak rzadko zasieje to nic nie zbierze to mam ochotę wyśmiać go w żywe oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmarcel    0

jeżeli siejecie w rzędy co 45 cm to jaki ciągnikiem później wjeżdzacie, mówiem o opryskach i pieleniem mechanicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja sieję w rzędy co 45cm i 20,5cm odstęp między roślinami. nie pielę mechanicznie a wieżdżam Renówką z opryskami. dodam że u nas każdy sieje siewnikiem pneumatycznym i to najlepiej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1    0

Kolego Zenonim siewnikiem pneumatycznym dokładnie jakiego typu? możesz podać jakiś przykład takiego sprzętu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja sieję siewnikiem kongskilde variosem Z wózkami do kukurydzy, a nie do buraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i zaczęło się dziś od rana tylko jęk ciągników na polach wszyscy sieją. w jakim czasie po siewie należy opryskać fasolę środkiem doglebowym np comand + pendigan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie pryskalem wczoraj roundapem w dawce 3l/ha zeby spalilo chwasty bo ja dopiero 5 maja planuje siac , po 1 godzinie spadl spory deszcz prysnac jeszcze raz w mniejszej dawce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie czytalem kilka wypowiedzi i nie wiem co zastosowac jak i kiedy pod fasole boo dopiero jestem poczatkujacy w tej uprawie 2 raz bede sial ;)kazdy pisze co innego , wczoraj zrandapowalem pole za ok 10 dni bede oral i sial i czym opryskac tak zeby juz nic nie wylazlo z ziemi?? a szczewgolnie chwast ogrodowy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

po co orać żeby ziemie wysuszyć ?agregat powinien załatwić a pryskać i tak musiśż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

co myślicie o takiej mieszańce pod fasole:

DUAL GOLD 1,3 L\ha

PENDIAN 2L\ha

COMMAND 100ml/ha

SENCOR LIQID 100 ml\h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj