Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
wronex85    0

mam pytanie jak uprawiac czerwona fasole proszę o linki jakie odstępy i czym siac pneumatem czy zwlyklym siewnikiem czym zaprawić i czy dawac nitragine i kiedy siac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

panowie nie stosujecie już treflanu ?[oczywiście spod lady]bo z legalnego obrotu już wycofany, dobry jest bo nie zależnie od wilgotności działa tylko trzeba wymieszać z zeimią 5lit za300zł 1,5lit/ha i po sianiu comand z afalonem tylko jeden warunek polecane na ziemie czarne przemas gdzie ty masz na Łęce lekkie ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka kawałków gdzie są lekkie ziemie, na szczęście mało i rzadko sieje tam fasole.

Chciałem po siewie dać, jak już wyżej pisałem, afalon + pendigan, ale sprzedawca mi odradził taką mieszanke. Powiedział, że jak dam dual gold przed siewem i afalon po siewie, to że blokuje wszystkie chwasty i już nie ma potrzeby dodawania pendiganu. Dodał jeszcze, że mieszanka afalon + pendigan mogłaby negatywnie wpłynąć na fasole. Ile jest w tym prawdy? Niestety mam już i afalon i pendigan i nie wiem czy go dodawać, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias    0

jest ktoś zainteresowany kupnem grochu, mam w domu ok 6 ton, do połowy maja muszę sprzedać okolice tomaszowa lubelskiego jak coś proszę o kontakt 509058009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

a jaka cena kolego matias ? u nas 6,65 brutto warszawiak dawał. A teraz nie wiadomo czy wzrośnie jeszcze .


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

zaprawe do zboża to chyba stosujesz tylko po to żeby sumienie zaspokoić? Na fasolę polecam prestige, droga ale dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

stosując prestige nie obawiacie się o pszczoły jak później z zapylaniem a co dobre będzie na grzyba jest jakaś dobra zaprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Do menos: 100 ml jakiegoś szkodnika (Bi, Durzban lub podobne smierdzidło) + 50 ml prestige na 100 kg ziarna.

 

Do kotek0 co masz na myśli pisząc nawóz donasienny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kiedyś stosował Pyrisimex 480 EC w fasoli? W jakiej dawce się go stosuje? Koleś, który mi sprzedawał mówił o dawce ok. 1,5 - 2 l/ha i żeby zmieszać z dual goldem, dać bezpośrednio przed siewem i wymieszać z ziemią. Będzie dobry taki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Czy ktoś kiedyś stosował Pyrisimex 480 EC w fasoli? W jakiej dawce się go stosuje? Koleś, który mi sprzedawał mówił o dawce ok. 1,5 - 2 l/ha i żeby zmieszać z dual goldem, dać bezpośrednio przed siewem i wymieszać z ziemią. Będzie dobry taki sposób?

Bez Duala w dawce 1.5l i 3dni przed siewem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego po Pyrisimex 480 EC to robaki same wyłażą z ziemi :P.

Co kolego przez to rozumiesz? Taki to dobry środek?

Bez Duala w dawce 1.5l i 3dni przed siewem .

Czemu 3 dni przed siewem, a nie bezpośrednio? I trzeba wymieszać z ziemią? Dlaczego nie można zmieszać dualem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Jest to środek totalny niszczy wszystko co żywe (organizmy szkodliwe i pożyteczne). Aby zmniejszyć szkodliwość zaprawiam tylko ziarno (100ml/100kg ziarna/ha) a jak jest duże nasilenie szkodnika to nawet oprysk nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Nie stosuję Duala , a 3 dni przed siewem żeby zniszczylo robaki , jesli się uda je zniszczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

nawoz donasienny jest razem z zaprawą na zboże chyba scenic dokładnie niepamiętam a nawóz nazywa się peridiam ferti z firmy bayer dawka to 1100ml na 100kg nasion

 

sory 100ml na 100kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Mi też coś sprzedawca wcisną. Nazwy nie pamiętam. Zobaczymy co z tego będzie. Miałem zamiar zastosować nawóz micro bo mi został z buraków nie wiem tylko czy dozownik zreanimuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj