Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
androproteam    23

U Was duzo fasoli sieja? bo u nas 2 gosci planuje po 80ha zasiac i reszte ludzi tak do 5 ha :D jak kazdy sie napali na ta fasole to bedzie pewne po 2 zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Okolice ulhówka tzn gdzie bo w promilu 10 km jest 1 co ma 300ha reszta ludzi 0d 5ha do około 60ha. chyba że jesteś z poturzyna i okolic to inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Sapiło z Wasylowa ma 1000ha a Włoch z Setnik ma 2500ha :D wiec moze byc cienko z cena,chyba ze bedzie szła za granice

Edytowano przez androproteam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

No oni też sieją?? wiem że koleś z Ulhówka sieje 30ha i z magdalenki 50ha. włoch raczej w fasolę się nie bawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Wszystko zależy od pogody tydzień deszczu i będzie płacz. a tak realistycznie mają kontrakty ponoć jeszcze rok to może 3żł będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Handlarzyna się wygadał... także kupią wszystko za rok ale cene ustali pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Dołączam się do pytania kolegi dmarcel, wcześniej nigdy nie zaprawiałem nasion i było ok, ale w tym roku ze względu na to że fasola na polu była dość nie dawno i jest duża możliwość porażenia pasowało by czymś zaprawić, nitragina już przyszła, zobaczymy jaka pszeniczka za rok wyjdzie po tych 600kg Azotu który ma związać z powietrza :P

 

Dmarcel jak już zbierzesz tą Eurekę to chętnie się wymienię za nasienie po żniwach ;)

 

Z 3 lata temu jak chciałem kupić zaprawę na fasolę to babka w sklepie dała mi zwykłą na pszenice :blink:

Sarox T500 FS - zaprawa przeciwko zgorzeli siewek

Na ochronę przeciwko śmietce już kilka dobrych lat nie ma zaprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

witam. czy ma ktoś na sprzedaż fasolę jasia białego? najlepiej okolice hrubieszowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie planujecie zastosować w tym roku herbicydy przed siewem i po siewie (przedwschodowo) fasoli?

Ja narazie mam po siewie: afalon (1,3 l/ha) + pendigan (2,7 l/ha) i planuje do tego dokupić przedsiewem: dual gold (1,3 l/ha). Nie wiem czy dodać coś jeszcze przed lub po siewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

żebyś tylko nie spalił fasoli jak mój sasiad w tamtym roku też dawał środek przed siewem i po siewie.jak wschodziło to białe się robiło musiał orać i od nowa siać.ja to pryskam raz zaraz po siewie i dopiero póżniej poprawiam jak się pojawiają jakieś chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

w tamtym roku pryskałem afalonem.w tym roku sprzedawca polecił mi stomp 4litry na hektar zobaczymy co wyjdzie z tego zawsze u niego kupuje środki i zawsze dobrze doradzał do tej pory.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    255

Kolego robo1980, a jaki masz środek na chwast zwany żółtlica drobnokwiatowa bo w Stomp jest z nim problem?

 

Jeszcze mam pytanie, jakie tarcze i jakie ustawienie macie w siewnikach Nodet Pneumasem. Pytam bo właśnie nabyłem takowy.

 

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3308

Jakie planujecie zastosować w tym roku herbicydy przed siewem i po siewie (przedwschodowo) fasoli?

Ja narazie mam po siewie: afalon (1,3 l/ha) + pendigan (2,7 l/ha) i planuje do tego dokupić przedsiewem: dual gold (1,3 l/ha). Nie wiem czy dodać coś jeszcze przed lub po siewie?

 

 

 

1,3 litra Afalonu to zdecydowanie za dużo !!!! Na bank fasolę spali przy pierwszym dobrym deszczu . Maksymalnie do 1 litr Afalonu i to przy bardzo , bardzo żyznych ziemiach a na piaskach i lżejszych musi wystarczyć 0,7 litra . Następna sprawa to po co mieszać Afalon z Pendiganem skoro zwalczają te same chwasty ? Zastosować jeden albo drugi a przy połączeniu jak planujesz 1,3 + 2,7 to na pewno fasoli nie będzie no może fasolanka . Dual Gold zalecają na jednoliścienne ale nie stosuje bo i tak powschodowo trzeba pryskać od jednoliściennych więc nie widzę sensu stosować . Do tego Afalonu na żółtlicę drobnokwiatową (zośkę , ogrodowy ) do Afalonu można dodać Comandu od 100 ml do 150 ml na hektar oczywiście rejestracji nie ma na fasolę . Z fasolą jest taka sprawa że niestety dawki oprysku dobiera się do pola precyzyjnie w zależności od gleby i jej wilgotności . Najlepiej popryskać od razu po siewie na jeszcze wilgotną glebę by środek jak najbardziej z wilgocią rozmieścił się jak najgłębiej i równomiernie. gdy gleba jest za bardzo podsuszona działanie oprysku jest dość nieprzewidywalne i przy zlewach które wcześniej lub później będą pokażą swoje działanie w postaci żółtej a nie zielonej fasoli .

Dawki jakie podpowiadam są gdy fasoli nie zamierza się planetkować , podsypywać czy "pryskać motykolem ". Oczywiście powschodowo dopiero po pojawieniu się pierwszej pary trójdrożnych liści stosuje się zazwyczaj Basagram ale o tym to dopiero jak fasola doczeka tego momentu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zniże dawke afalony do 0,8 l/ha.

Afalon z pendiganem zwalczają troche inne chwasty, niektóre się pokrywają, ale są i takie które bierze tylko jeden z nich. A commandu nie chce stosować!!!

A co do pryskania przed siewem to raczej pokropie, to przynajmniej na troche jest spokój z jednoliściennymi jak fasola zaczyna wschodzić i chyba najlepszym środkiem będzie właśnie dual gold, tylko nie wiem czy znowu 1,3 l/ha to nie będzie za dużo?

Fasole będę siał połowę na ciężkiej glebie (klasa: IIb), a połowe na lekkiej a miejscami nawet piaskowej ziemi (klasa: IIIa - IVb). To będę musiał to wziąść pod uwage przy robieniu mieszanki.

Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

daj duala 1l/ha i wystarczy. nie wiem czemu boisz się commanda, do 0,15 śmiało możesz dać i w połączeniu z pendiganem i afalonem powinno być ok, aczkolwiek tego afalonu to jeśli byś jednak się zdecydował na command, to w takiej mieszance ja dałbym max 0,5l..

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

w razie jakby po zasianiu długo było sucho, to lepiej rozbić dual, afalon i command na dwie dawki, tak aby bardziej "zmoczyc" glebe

my stosujemy sencor/mistral w połączeniu z commandem, ale commandu dajemy tylko 100ml.

i tak właśnie mysle czy na cięższej glebie (borowina zamojska) dać chociaż 150, a zasiać ją troszke głębiej jak zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja daję 1,2l Dual gold + 3,5l stomp i jest oka. tylko do 3 dni po zasiewie i musi być gleba wilgotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

zenonim, u nas jest taka gleba, że jak pójdzie deszcz a potem przygrzeje, to robi się skała, a jak jest mokro to lepi się niesamowicie. dlatego trzeba często ruszać pielnikiem, wychodzi jakies 3-4 razy na sezon. ale po takiej mieszance dwie osoby są w stanie ogarnąć 3 ha ;)

a stompu/pendiganu/afalonu nie można ruszać, co niestety mnie nie ratuje.

u was też rzucili się na sianie fasoli? w moim rejonie wielu próbuje w tym roku, ale góra po 2ha, bo nie ma komu robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

Rzucili mało powiedziane tak mi się wydaję że średnio o 100% wzrosły zasiewy w naszym rejonie powiat hrubieszów bo kto siał 2ha to sieje 4 albo więcej ci o zaprzestali to przeprosili fasolę i sieją kilka ha. Więc Na bank będzie jej dużo , dużo zależy od pogody jak zwykle i od rynku czy przyjmie taką ilość fasoli. Żeby nie było jak z rzepakiem w ubiegłym roku, co jest prawdopodobne.


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

U mnie w siew fasoli wchodzą nawet tacy co mają po 1000 ha. i tak ja sieje zawsze 5-7ha. ale są tacy co po 80ha jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

ja mam taką sytuację, że fasola jest co drugi - trzeci rok na tym samym kawałku, więc jak da 2 tony to już jest dobrze. a reszta oczekuje plonów bez pracy i czasem wychodzi tak, że ścinają fasole rotacyjną już w lipcu, a bo oprysk miał zadziałać, a bo wcześniej pieniędzy nie było a potem na basagran już się znalazły. no nic, aby pogoda była dobra i można było ją zabrać z pola, to już będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj