Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
skywalker89    832

wybór odżywek jest duży, kristalony są fajne i nie wychodzą drogo :) na robaka, to zależy, jak coś jest, ale w ostatnim sezonie pryskałem 1 raz na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rhizopus86    7

Do osób z okolic Hrubieszowa i innych zainteresowanych

 

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli

Zespół Doradztwa Rolniczego w Hrubieszowie mgr inż. Jan Lipiński zaprasza na szkolenie które odbędzie się 14 lutego 2014 roku o godz. 9.30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie.

Porządek szkolenia:

1. Otwarcie i powitanie uczestników

2. "Kierunki hodowli nowych odmian fasoli" dyr. Zakładu Hodowli i Nasiennictwa Ogrodnicznego POLAN dr. Zbigniew Witek

3. "Technologia uprawy fasoli i niektórych warzyw" spec. ds. sprzedaży i marketingu Zakładu Hodowlano-Nasiennego "PLANTICO" Grzegorz Ożarek

Przerwa kawowa

4. "Uprawa soi na suche nasiona" główny specjalista LODR w Końskowoli mgr inż. Wojciech Rysak

5. Informacja przedstawiciela firmy ukraińsko-polskiej Agro-youmis z Poznania pod kontem produkcji nasion, skupu i przetwórstwa soi.

6. Oferty handlowe firm przetwórczych: PPHU Fasolex Nowy Korczyn, ESKIMOS- Białystok, firmy skupowe

7. "Założenia PROW 2014-2020" starszy specjalista LODR w Końskowoli ZDR Hrubieszów inż. Jan Grabarczuk

8. Oferta handlowa firmy AGRO-PARTNER S.C. Janusz Tomaszewski Hrubieszów

9. Zakończenie

 

Prawdopodobnie będzie mała wystawa sprzętu do wycinania, grabienia i przebierania fasoli konstrukcji Pana Kawki. Jak będę wiedział na 100% to później napiszę (jutro wybieram się do ODR to się upewnię).

W tamtym roku uczestniczyłem w podobnym szkoleniu, można dowiedzieć się wielu ciekawych i praktycznych rzeczy odnośnie uprawy fasoli. A jak ktoś ma jakieś pytania to wydaje mi się, że to będzie odpowiednie miejsce i czas na zadawanie ich.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Kolego trzeba się zapisywać na to szkolenie czy wstęp wolny ?


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmarcel    0

myślę przyjechać, o której godzinie jest rozpoczęcie. z rzeszowa to 3 godz jazdy, myślę że warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

po takim szkoleniu to nieraz można wyjść głupszym niż przed jak jest osoba kompetentna i wie cokolwiek z praktyki to ok ale jak tylko czysta teoria i za unijne pieniądze to porażka byłem na wielu to wiem czym to pachnie wiem że nie wszystkie takie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

ja słyszałem o cenie 7,2 czy 7,5 już nawet, ale dzisiaj z ciekawości dzwoniłem do jednego z bardziej znanych skupujących w okolicy i u niego cena 6,2zł gotówka, 6,8 przelew..

Macie coś jeszcze, czy już posprzedawaliście? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

zastanawiam się nad możliwością sadzenia fasoli sadzarką do ziemniaków ręczną (nie mówię o dużych areałach). tylko nie wiem czy nie wyszłoby za rzadko,

bo sadzarka ma rozstaw chyba około 70cm pomiędzy rządami i nie wiem jakjest odstęp w rzędzie. Jako korzyść widzę to że łatwo byłoby obredlać, powinno być

dość okładni zasiane albo zasadzone.

 

jeszcze znalazłem kilka fajnych filmików zagranicznych:

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufi2000    0

teraz to po 7 zł nikt nie chce kupować, mowią w skupach ze tanieje i narazie nie skupiją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Gdzie po 7,5zł/kg płacą daj cynk to sprzedam...

 

napisałem, że tak 'słyszałem', więc kto - nie wiem, może nagonił się jakiś przejezdny gdzieś i zapłacił komuś po 7,5zł..

 

@rufi2000- głupot to Ty nie pisz i nie wywołuj paniki na forum, bo dzisiaj specjalnie zadzwoniłem do jednego ze skupujących i cena 7 zł brutto na przelew.. a dzisiaj nie skupują bo sobota

 

odezwie się ktoś kto był na tym szkoleniu?? Może jakieś wieści ze świata biznesu, o jakich tam cenach była mowa?

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

ja byłem na szkoleniu. a co do cen to oczywiście nikt ze skupujących konkretnie sie nie wypowiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufi2000    0

skywalker89 po pierwsze, wiem co piszę, gdyż w piątek, obdzwoniłem większość skupujących. Po drugie to moja wypowiedz była z piątku jak i informacje wieć nie wiem czemu piszesz o zamkniętych skupach w sobotę.... a po trzecie to daj mi numer do tego Twojego handlarza i jeżeli da mi po 7 zł to dostaniesz dobrą flachę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

w Dołhobyczowie w środę wszyscy dawali po 7 zeta na konto :P w tym roku dużo ludzi wraca do uprawy fasoli , rzepak już nie jest na topie.


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

chłopaki nie ma się co burzyć jak woda w sedesie :P niechby cena była jak najlepsza dla nas i te 7zł żeby się przynajmniej utrzymało.. Ja marzyłbym o cenie 7zł netto, ale pewnie trzeba będzie poczekać aż podeschnie trochę i sprzedać coś po tych 6.3-6.4.. Wracają pewnie mali gospodarze, co próbowali rzepak bo był po 2tys, z tego co widzę po większych gospodarzach nikt mniej nie zasiał.. a cena, w tamtym roku w tej chwili był chyba po ok 1,8tys a teraz 1,5tys więc można się spodziewać, że w żniwa znowu zechcą nas wydymać.. :/

a kolego @rufi2000, proszę Cię bardzo, dzwoń, ale jaka sytuacja i co CI powiedzą jutro to nie wiem, wiem co mówili w sobotę. A z tym, że coś się zakorkowało to muszę Cię przeprosić, bo rozmawiałem dzisiaj z kolegą który dzwonił do Janowa to koleś mu właśnie mówił, że zapchany jest fasolą.. :/ nr: 515860760 Gozdów POM koło Werbkowic, ogłoszenie z TZ.. słowo się rzekło, jak coś czekam na flachę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Też byłem na szkoleniu w Piątek i kogo nie spytałem to sprzedawał po 7zł konto brutto taka cena była miej więcej od środy do Piątku. A w sobote obdzwoniłem wszystkich to cena max 6.5 zl na konto brutto.A nie którzy wstrzymali skup.

Śmiem twierdzić że po tym szkoleniu tak cena poleciał bo się nasłuchali od gospodarzy ile to nie mają w magazynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

CI Handlarze zmowe mają także nie wierzcie że zapchani fasolą są?? do mnie przyjeżdżali jak na sr**z...ke żeby sprzedać, nie mają z czego już podnosić i muszą obniżyć cenne żeby skutecznie przestraszyć... cena napweno spadnie ale tak co roku jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj