Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
kotek0    1

fasolex namawia mnie na uprawe taki żółty z kropkami nazwa tej fasoli CANELA wielkością zbliżony do czerwonego ''kidney'' ale bez umowy i oferuje na przyszły rok cene 5zł nasiona od niego po 5zł że ponoć hiszpani go potrzebują słyszał ktoś o takiej odmianie na zamociu jest już uprawiany 3lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

sial ktos moze kwalifikat jaska??? znalazlem pare odmian ale cena 12-15zl za kilogram :o

ja tylko 100soli 100 superfosfatu pod plug i 100fosforanu na wiosne

robilem kiedys wieksza iloscia azotu ale zawsze spadek plonu a przyrost masy...wybujal,albo wy..ujał jak mi ktos powiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

planuję w przyszłym roku zasiać fasole i pytanie w jaki sposob rozpoznać czy nasienie jest dobrej jakości, czy ta sama fasola siana x lat nie wyradza sie? nie jest bardziej podatna na choroby, i osypywanie się? mam zamiar kupić nasienie od rolnika tylko jak kupić dobry materiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

sory ze tu pisze ale nie wiem gdzie ;)

 

czym sadzicie fasole ? widzialem raz taki zrobiony siewnik / ma moze ktos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

ja mam coś podobnego z tym że każda sekcja chodzi osobno najpierw było 5 rajek za ciapkiem było ok ale 4512 jest cięzszy i niechciało za kołami dobrze siać i przeobiłem na 4 sieje dobrze w dobrych latach jak ludzie brali to nawet ponad 40 ha zasiewał zdjęć nie zrobie bo stoi przed kombajnem pod hederem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Fasole sieje się siewnikiem pneumatycznym. na wiosnę wrzuce zdjęcie sam osobiście sieje kongskilde.

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Witam

Mam do was pytanie odnosnie to co ma nastapic w 2015 czyli tzw wymogi Uni co do dopłat.Dokłądnei chodzi o ,,Zazielenienie,, w którym gospodartwo posiadajace powyzej 15ha bedzie musiało wyłączyc 5% powierzchni pod zazielenienie i tu brzmi Moje pytanie czy fasola bedzie zaliczana do zazielenienie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę że zazielenienie to posianie jakiegoś poplonu na zieloną masę do przeorania np gorczyca, łubin itp. lub np zasianie koniczyny 2 letniej. mogę się mylić to tylko moje domysły.

 

kupię 200kg fasoli bardzo dobrej jakości na nasienie najlepiej z okolic ulhówek, łaszczów,

czy to prawda że fasola na nasienie musi być z innego regionu, np gdy ja posiadam borowinę to dobrze by było gdym posiał fasolę która rosła na innej glebie.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

nie prawda ja siałem fasole z innych gleb i różnicy nie było. koszt fasoli na zasiew w tej chwili to około 700zł/100kg. więc radzę ci jak najszybciej szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmarcel    0

jakie odmiany siejecie i jakie najchętniej są skupowane. chciałbym obsieć na próbę mały areał. wcześniej uprawiałem jasia tycznego ale powoli kończy się dostęp do tyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Na zasiew musi iść przez petkus żeby wybrać grube ziarno. choć nie każdy tak robi. aaktualnie mam na konsumpcje ale muszę jeszcze 1t przerobić na zasiew. z jakich terenów jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z gminy tomaszów byłem dzisiaj w okolicach ulhówka, worze zboże do Łaszczowa

 

a jako jest teraz cena fasoli/ widziałem dziś stał handlarz w zimnie na krzyżówce

 

sąsiad sieje fasole mógłbym od niego kupić ale słyszałem opinie że nie sieję się tej samej fasoli na tej samej ziemi, ale widzę że to bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

cena ostatnio 6,2zł/kg. no ale to jest bajeczna cena myślę że nie prędko się powtórzy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

a kto to wie z fasolą jest tak jak się nie urodzi i jest zbyt to jest cena przykład tego roku. dwa lata temu fasola sypała 3,5t/ha po przebraniu to sprzedałem po 2.7zł/kg. praktycznie zasiew fasoli zwiększ się o kolejne regiony więc cena napewno spadnie, chyba że nie każdy ją zbierze. i raczej nie sugerowałbym się tym rokiem bo to jest wyjątkowa cena. przy słabej cenie zboża i rzepaku fasola też będzie tańsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

oj już na ten rok miała spaść cena.. heh, ale jak to u nas jest - nic co jest dobre nie trwa wiecznie, przykład rzepaku czy pszenicy... Sam rozważam zwiększenie areału fasoli.. Myślę, że cena jak spadnie do granic 3-4 zł to jest również bardzo dobra cena przy plonie 2,5-3t na czysto w dobrym roku.. Znajomemu babka zabrała dzierżawę, bo będzie właśnie siać fasolę..

Ja lubię tą uprawę, mimo, że jest pracochłonna, to o wiele mniej daję zarobić innym na nawozach czy śor, więc w przyszłości planowałbym sukcesywne powiększenie areału do pewnej granicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

witam. saial ktos moze kwalifikat jaska???

 

ceny kwalifikatu 15zl :blink: czyli

 

2 razy wiecej niz od rolnika (swoje) czyli trzeba dolozyc 800zl/ha ale przy realnej cenie 4zl za kg w nastepnym sezonie(obecnie pan ze starej wsi 5.5 6zl) zwyzka plonu o 200kg/ha

 

i jestesmy na O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    111

2 lata temu posialimy tzw material kfaliffikowany odmiany AURA zakupiona w agro -terie w cenie 15,75 za kg no i dodam jezcze ze ziarno bylo niezaprawione i cudow z plonem nie bylo, Co prawda wzielimy na 20 arow ale moim zdaaniem nie waarto przeplacac, moze gdyby bylo ziarno z innego lepzedo zrodla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj