Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
Toru    15

U mnie fasola też ładna, chwast z resztą też :D Tylko nie wiem czy z tym borem wjeżdżać jeszcze czy dać sobie spokój i po kwitnieniu coś dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

Mam pytanko czy można pryskać jeszcze fasole na jednoliścienne jak Kwitnie nie zaszkodzi to jej bo strasznie dużo prosa pojawiło się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

W sobotę 22.06. pryskałem fasolę Kontra herbicydem Fusilade Forte 150 EC. I też u mnie kwitnie fasola, a chwastnicy jest masa! Bardzo dorodne okazy. Dałem wyższą dawkę, niż zalecana na chwastnicę. Perzu nie mam na tym polu, jednak z obawy, aby nie uszkodzić fasoli zaniżyłem dawkę i nie dałem takiej jak na perz, choć chwastnica osiąga nawet 20cm. Jak zajdzie potrzeba to poprawię. Stosowałem dwa lata wcześniej Fusilade Forte 150 EC w ziemniaku i chwastnica rewelacyjnie uschła. Oczywiście byla dużo mniejsza niż ta, która teraz jest w fasoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TED-    0

witam, mam pytanie dotyczące samosiewów rzepaku. Po siewie pogoda była niesprzyjająca na pryskanie randapem, a teraz nie mogę sobie z nim poradzić. Czy ktoś miał taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rrAfcio12    0

witam moze mi ktos udzielić informacji o uprawie fasoli szparagowej zótej tzn. nawozy opryski odmiany najplenniejsze, ile nasion na hektar z góry dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

yyy? pytanie chyba troszkę nie na czasie, no ale może coś sobie planujesz na przyszłość więc już Ci mówię, posiać można, w zależności od roku ale chyba max do połowy maja... osobiście myślę, że warto zareyzykować i siać wcześniej, w okolicy początku maja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1    0

Witam jak u Was wygląda Aura? bo u mnie zaczyna już żółknąć susza i upały robią swoje (okolice Tarnowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejti1320    0

nie wiem czy w dobrym temacie pisze, jestem swiezakiem na forum, poszukuje suszarni w hrunbieszowie lub okolicach hrubieszowa, jakby ktos cos gdzies to bylabym bardzo wdzieczna za info, suszarnia oczywiscie do fasoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Witam, ktoś sie orientuje jak płacą za fasolę białą (IGOŁOMKĘ), dzwoniłem dziś do jednego proponował 4zł+vat ,płony są słabe więc liczę że coś podskoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamWojcik    0

Witam prosze o jak najwiecej informacji na temat fasoli jas karlowy zaznacze ze chce dopiero zaczac swoja przygode z fasola chcialbym wiedziec jak sie ja uprawia , zbiera, jaki plon z 1ha gdzie mozna kupic nasiona bede wdzieczny za jak najdokladniejsze informacje badz kontakt do kogos kto juz taka fasole sieje takiego doradce:) wiem ze jesli chodzi o sprzedaz to nie ma problemu bo rozmawialem wstepnie z firma w Wojniczu i moga nawet zakontraktowac licze na wasza pomoc drodzy uzytkownicy i z gory bardzo dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak prześledzisz ten temat od początku to znajdziesz wszystkie informacje. Materiał siewny trzeba kupować bezpośrednio od rolnika, bo w centralach nie ma. Jak będziesz miał jakieś pytania to pisz tutaj to ja i koledzy będziemy starali się pomóc. Tu masz temat o maszynach do koszenia: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/62661-koszenie-fasoli-czym/.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

przemas jaki plon u Ciebie i co oferuje jasiak jutro przywożą mi sito do petkusa 7mm i robie 2 sorty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

jasiak 4.3 zamojski, korczyn 4.6 do 100 ziaren czerwony 5.7 wszystko netto walczak 10gr mniej i wybrzydza robie do wojnicza ze 3tony ale cena ma być extra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedawałem tydzień temu po 5,20zł na rękę jakiemuś gościowi co jeździł po wsi. Nie orientuje się po ile płacą inni. Ja sprzedaje tym co jeżdżą po wsiach.

A z plonem to będzie coś około 1,2 - 1,4t/ha (zależy od pola). Ale to wina chorób!!! Na drugi rok muszę trochę bardziej przypilnować sobie sprawy z fungicydami i odżywkami. Jakie wy stosujecie środki na grzyba i odżywki, w jakich momentach i ile razy pryskacie (wielkość rośliny i czy zapobiegawczo, czy jak już zaatakuje)? I w ogóle można mieszać fungicyd z odżywkami? I czy do oprysku taką mieszanką dodać jakiś mocznik lub siarczan magnezu, a może jedno i drugie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

Macie do sprzedania fasole piszcie na pw atrakcyjne ceny znajomy kupuje dobrze płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych namiarów na niego. Po prostu szedł przez wieś od domu do domu i się pytał czy nie ma fasoli do sprzedania i mu sprzedałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj