Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
daro189    58

panowie, ze względu na obfite deszcze pokazała się na fasoli albo rdza, albo antraknoza. aż takim znawcą nie jestem, ale wiem że muszę reagować juz teraz. i mam pytanie czy walczyć z grzybem na fasoli? do tej pory stosowałem miedzian, wcześniej w proszku, teraz w płynie w dawce 2 litry na hektar. czy macie inne sprawdzone środki i w miare tanie? potrzebuje środków na 3 hektary, a fundusz dosć skromny :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

a nie od środków co pryskałeś po sianiu? u mnie w okolicy jak również u mnie w miejscach gdzie zaszła lanca na drugą to normalnie usycha porażka czarno widze ten rok i moje 6.5 fasoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

u mnie też pojedyńcze plamki na środku liścia, ale mam inną zagadkę! Bo w niektórych krzaczkach górne liście zwijają się w trąbkę, żadnego robaka nie widać czy mszycy w korzeniu też nic nie ma, to grzyb może być?? mam miedzian i dithane...

A co do samej fasoli to od początku ładnie rośnie, może dlatego, że na stanowisku po burakach.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

tam gdzie zdarza się słabsza ziemia to troszke ja zaczeło brać, nerwy na liściach zaczęły żółknąć, ale po asahi odbiła. a grzyb na pewno jest, bo wszędzei była dana ta sama dawka oprysku. nasiona były zaprawiane i zatrute, więc robak miał małe szanse aby sie uchować. tak czy inaczej brunatny nalot pojawia się na liściach i raczej okręgami. Ale robaka też nie widać. Poszukałem troche innych środków od miedzianu i znalazłem dithane neo tec 75. i myśle czy by nie dać 2kg/ha, nawet tam gdzie jeszcze nie bardzo widać oznak chorób. co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

ja kolego też będę jechał na dniach jak tylko pogoda będzie na grzyba miedzian (chyba 2l/ha)+dithane 1kg/ha, plus odżywka i może coś zapobiegawczo na jakieś owady ale to się jeszcze zobaczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

tatko mówił mi, że przy takich warunkach to już za tydzien nie bedzie sie dało wjechać w fasole i ładnie się rozłozy na międzyrzędzia (w koncu mniej roboty :) ). Dlatego jak będzie troche lepsza pogoda to pryśnie się Dithane 2kg+ Plonvit lub Insol 1.5 litra + supream 0.3 litra ( fasola może się nie wybuli ). A potem jeszcze zostanie bor przed kwitnieniem, troche krzaków się zniszczy, ale może do tej pory będą zrobione wąskie opony do zetora ( 9x36 ) to nie będzie tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

poszukuje podcinarkę do fasoli do ciągnika wiecie coś może o takiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

panowie a co myslicie o takiej samojezdnej wycinarce 2 rzedowej ktora wymyslil i robi pan KAFKA?

JA kontaktowalewm sie z nim to na ten sezon nie obiecuje raczej na nastepny rok i cena takiej scinarki took 11-12 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

ja zrobiłem 2 rzędową z małej kosiarki rotacyjnej koszt z przeróbką max 2tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

Kolego, kotek0

mozesz podac nieco wiecej szczegolow tej przerobki? Chcialbym wiedziec co wycina fasole i jak jakie masz obroty bebnow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

PANOWIE to chyba nie na temat, obawiam się że mogą punkty polecieć ja już mam pasowałby nowy temat to odpowiem w tym temacie na pytania chyba że pozwolą tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

to załóż nowy temat i rzuć linka.. ;p

 

apropo fasoli - u mnie 'bida' z chwastem się robi, miejscami nawychodziło takiego chlerstwa jak komosa, szarłat, ogrodówka.. a w pole nie ma jak wjechać żeby jakoś to przerzedzić.. będzie ciekawie.. pocieszające, że chociaż i fasola dobrze rośnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

oj kotek kotek... ;p wchodzisz w dział główny np strączkowe i po prawej stronie masz taką opcję jak: 'załóż nowy temat'.

Wciśnij zieloną strzałkę u mnie, dziękuję :P;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro-graf    0

Kolego "skylwalker" ja mam podobny problem z zawijającymi się górnymi liśćmi. Nie ma żadnego owada a liście się zwijają. Masz jakiś pomysł co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pryskał ktoś fasole amistarem 250 , 0.5l na grzyba plus Asahi SL o.5l czy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

ahasi ogólnie pomaga w regeneracji rośliny po opryskach (żółte żyły na liściach po opryskach, nawet jak roślina jest wysoka), niektórzy stosują dwa razy po pół litra w celu podniesienia plonu.

amistarem nie pryskałem, ale zastosowałem dithane neo tec 75 + 0.3-0.5 litra/ ha Superamu na przylepienie, bo było zagrożenie że będzie padać.

ten środek jest w postaci proszku i lepiej kryje liście niż płynne środki na grzyba. mam porównanie z miedzianem i efekt jest całkiem całkiem po przylepiaczu i dithane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

odnośnie tych liści to nie mam pojęcia co to jest..;/ zobaczymy co to będzie z tej fasoli.. dobrze, że nie każdy krzak taki jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Hej panowie, moja fasolka już kwitnie, chciałem prysnąć ją borem i nie wiem czy już nie za późno? Jaką byście polecali odżywkę po kwitnieniu?

 

Na razie dostała:Miedzian, Tytanit, Insol 6, Siarczan Mg(test), Tytanit, Ekolist standart

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przeleciałem curzate (2 kg/ha) + tytanit (0,30 l/ha) + plonvit s (2l/ha), bo brał ją grzyb (żółkły dolne lub górne liście) i słabo wyglądała, więc dostała i odżywkę.

U mnie też już zaczęła kwitnąć, ale jeszcze opryskałem. Koszt takiego zestawu na hektar to u mnie 130zł. Już widać pierwsze efekty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj