Skocz do zawartości
sezam

nawadnianie malin i truskawki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

kolego 

dmnk217

ja mam u siebie tą taśmę john deere w truskawce  z tego co pamietam przy emiterach co 20 cm wydajność cieczy wynosiła 500L/h więc łatwy rachunek ile L na ha ci pójdzie :)

dmnk217    0

nie chodzi tu o obliczanie tylko jaka jest optymalna jednorazowa dawka wody na ha na tydzien. Jedni stosuja 10000l na ha co 3dni w upalach a tutaj pialiscie ze 30000l

Wiadomość z agroFakt.pl

jaro86

Na większości plantacji zwijam i bez problemów wytrzymują około 5 lat  

Na części zostawiłem ale wg mnie to był błąd bo przy koszeniu truskawek czy obróbce glebogryzarką  czasem lubiało zerwać ją  . 

dmnk sam musisz określić ile musisz nawodnić inaczej będzie na glebach lekkich a inaczej na ciężkich .

maniek183    8

ro drip z john deere dobra taśma ale to tylko moja prywatna opinia. Co do dawki nikt nie powie ile masz wylać tak ja stosuje jednorazowo 30 000l I to wcale nie jest za dużo na mojej ziemi. Co wystarcza zależnie od sezonu i fazy rozwojowej na 2-7 dni. Zależy od odmiany nasadzenia itp. 

Pompa ma mieć małe ciśnienie i dużą wydajność.

Potrzebuje dołożyć drugi filtr piaskowy, jakieś propozycje co wybrać?  Iritec ,John Deere  czy jeszcze coś innego?  obecny jest no-name 

dmnk217    0

No wiem wiem ze dawka jest indywidualna ale chcialem zapytac jaka jest orientacyjna dawka. Mam tensjometr to bede sobie sprawdzal wilgotnosc:) Mam takie pytanie: Co daje filtr piaskowy, jakie zanieczyszczenia usuwa? Jak do tej pory to stosowalem sam dyskowy do kapilar i nic nie zapychalo

maniek183    8

Wodę pobieram ze stawu, czyli glony jakieś paprochy, muł i ogólnie wszystko... 

Smok na pompie-filtr siatkowy-dyskowy-piaskowy-dyskowy-taśmy

Skoro masz czym mierzyć to nie wiem czego jeszcze oczekujesz? Metodą prób i błędów dojdziesz najlepiej do tego ile wody dać jednorazowo.

anka1    1

Witam, jakie stosujecie przewody do nawadniania w malinie ?

Edytowano przez anka1

jaro86    6

Taśmy lub linie kroplujące nie mam malin, ale w innych uprawach sadowniczych chyba najczęściej się to stosuje.

Mam takie pytanie co do zakopywania rur ldpe zasilających taśmy. Czy gdy je zakopię je na głębokość szpadla to będzie można po nich jeżdzić ciągnikiem?

anka1    1

no właśnie taśmy się nie sprawdzają bo się zaginają w malinach :(

malkolm    23

Mam takie pytanie co do zakopywania rur ldpe zasilających taśmy. Czy gdy je zakopię je na głębokość szpadla to będzie można po nich jeżdzić ciągnikiem?

można  bez problemu 

jaro86    6

Jeszcze zastanawiam się czy z tych lekko zakopanych rur da radę puścić od razu taśmy?

scofield    0

Nigdy nie miałem nawadniania w polu ale... czy jak kolega da rury na 1 sztycha i w zimie tam zostanie jakaś woda, to czy ich nie porozrywa?

jaro86    6

Witam, dostałem wyniki badania wody i może jest ktoś w stanie powiedzieć czy nadaję sie ona do nawadniania. Albo które parametry są przekroczone i będą miały wpływ na rośliny lub paski nawadniające.

EC -0,85      dH 19,2    Fe 0,34

ph 7,6           Ca 112,9   Mn 0,2

HCO3- 254   Mg 14,6

Edytowano przez jaro86

mamdres    3

hej, planuję zrobić nawodnienie malin, woda będzie w beczkach 1000 litrowych, co lepiej zastosować linie nawadniające czy taśmy? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Rafal180
      Witam. interesuje mnie kto z was stosuje nawadnianie swoich upraw np .podczas suszy i nie tylko.
      Planuje ktoś z was kopanie studni głębinowej??. Jeśli tak to na ilu metrach macie wode . i jakie deszczownie posiadacie
    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez tommy66692
      Witam
      Założyłem ten temat poniewaz chce aby Ci którzy maja mailny, truskawki czy porzeczki podawali w tym temacie po jakiej cenie sprzedają
      Proszę o zestawienie cen z 2 dni np. oddawalismy 05.06.2008 i 06.06.2008 to piszemy posta w jakiej cenie oddawalismy przez te dni. Nie piszemy ceny za jeden dzien.

Teraz proszę o podawanie cen ogolnie, poniewaz sezon sie jeszcze dobrze nie zaczął a wiem ze niektorzy juz mają owoce wiec być moze ze juz sprzedawali.

Ostatnio w AgroBiznesie mówili ze cena wyjsciowa ma wynosic 6,60 zł Czyli bardzo dobrze. Z ceny malin rolnicy maja byc takze zadowoleni, ale okaze sie to w praktyce.
    • Przez RolnikMateusz1
      Witam.
      Mam problem otóż dokladniej truskawki nie zostały ogracowane jesienią i teraz wiosną sporo chwastów się wdarło (na jesien nie rozsadzałem truskawek i dlatego są bardzo blisko siebie i poprostu ciezko wypielic). I czy może znacie jakieś opryski na chwasty?

P.S szukałem w innych tematach nie moglem znalesc ..
    • Przez sezam
      jakie są kombajny do malin i ile kosztują