kowal995

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych

Polecane posty

silva    19

Michałku chyba nie musi. Ale jeśli na ziemie to chyba trzeba mieć rolnicze wykształceniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK135    0

pola jest jakieś 40 ha i wykształcenie jest :)

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

A mi sie troche nie podoba w kredycie CSK to że nie moge go wcześniej splacić niż po 5 latach bo oddam tą dopłate do kapitału. Chyba że sie myle.

CSK to zaje*ista sprawa! Nie mylisz się co do dat: min 5 a max 10 lat. Tylko sobie poczytaj o jego warunkach, policz sobie np. kwote 100 tyś. + oprocentowanie 8-9%, bo zależy jakie oprocentowanie ma Twój bank na inwestycje. Ale suma summarum biorąc CSK inwestycja Cie wyjdzie taniej jakbyś płacił gotówką :blink: :D

Edytowano przez darolee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Nie no liczyłem to zwrócą mi sie praktycznie odsetki które zapłace. A jeśli załatwie niski kredyt to i prowizja nawet. Tylko są niepewne czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

teraz moge powiedziec z pelna odpowiedzialnoscia ze przynajmniej na przykladzie mojego banku, chca eliminowac ludzi z kolejki i czepiac sie pier**l zeby zostalo dla swoich ludzi z listy, przez pol roku trzymali moje papiery kazali czekac na telefon o podpisanie umowy kredytowej a jak teraz faktycznie maja byc te pieniadze na kredyt to twierdza ze jestem nierentowny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaziudf    0

Co do CSK można wcześniej spłacić tylko trzeba pomyśleć, bierzesz kredyt i jak masz kase to spłacasz wcześniej a zostawiasz sobie na 5 lat raty np. po 1000 zł i nikt się nie będzie czepiał a na tym zyskujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

@beowful a czegoś sie spodziewał. Polska rzeczywistosć.

@Kaziu nie rozumiem troche tego rozumowania. Można w CSK spłacić szybciej coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelziom    0

Ja słyszalem ze jest jakaśtransza i idze wczesniej spłacić :

I rata (75% pomocy) - po zrealizowaniu inwestycji,

II rata (25% pomocy) - na koniec okresu kredytowania, w celu ostatecznej spłaty kredytu.

tylko tądrugą rate kredytu spłacasz 25 % czyli spłaczasz 25 tysięcy przez 5 lat

 

Jesli się mylę poprawce mnie !!!

 

I ten kredyt głównie jest dla ludzi którzy mają kase czyli że np ktoś chce tam kupić ciągnik za 200000 netto ale ma swoją gotówke nie żaden kredyt i stara się o kredyt csk dlatego żeby jeszcze zyskać 55-60 tyśiecy . BO 75 odjąc od tego prowizje odsetki z tych 25 przez 5 lat to wyjdzie gdzieś tyle i ciągnik go będzie kosztował 140000-145000 tys . Jeśli ten człowiek ma swoją gotówke to mozna na tym zyskać . Tak mi się wydaje a wasze zdanie jakie jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Pytaj konkretnie w bankach. Niby w tych co maja inne kredyty typu nKZ czy nMR powinno być i CSK ale to zależy od banku. Napewno BGŻ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

co do ubezpieczenia i wykształcenia:

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/pomoc-krajowa/pomoc-krajowa-po-01052007.html

wszystko tam znajdziecie. Np. w nBR15, czyli mleczarstwie są takie wymagania:

"

1. O kredyt mogą ubiegać się następujące podmioty:

1) osoby fizyczne:

a) posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz

B) niebędące emerytami i rencistami mającymi ustalone prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy,

2) osoby prawne,

3) jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej."

 

W części wspólnej od kredytów nIP też nie znalazłem nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

W,y, banku limitu starczyło na 2 czy 3 wnioski. A ile się sawicki nachwalił że znalazł srodki na kredyty. Gdzie on był jak budżet ustalali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703

jutro jadę podpisywać papiery na kredyt z linii młody rolnik. nareszcie....... :) bo czekam już od stycznia

Edytowano przez Grabos1981
  • Like 1

:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Jednak kredyty nie sa tylko dla swoich

W poniedzialek ewentualnie po weekendzie majowym podpisuje umowe kredytowa z lini nKZ,wniosek zlozylem 21lutego w BS


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

Grabos1981, to się ciesz, że nie minęły Ci te 3 miesiące i wniosek nie przepadł. Powodzenia w inwestycji.

Czy ktoś składał na nBR15, w mleczarstwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgie    0

mi z BGŻ mieli dać znać co i jak wczoraj lub dzisiaj, ale nadal cisza. Wniosek złożyłem na początku lutego i nie mam znajomości z dyrektorami :)

Jak wielu forumowiczów też sie niecierpliwię, podobnie jak handlowcy u których stoją zamówione i nieodebrane maszyny z zamrożonym kapitałem.

Proszę o dalsze tego typu wpisy, bo to dobry pomysł i pogląd dla reszty jak rozwija się sytuacja z tymi nieszczęsnymi kredytami preferencyjnymi 2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

No u mnie tez nieszczesna cisza a diler cisnie po telefonie i sie goraczkuje. Jak sie denerwowac to w grupie, bo wiadomo w kupie sila:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgie    0

Również czekam na odpowiedź BGŻ. Miała być w tym tygodniu we środę lud czwartek, ale cisza. Mam nadzieję że nie przed burzą i jeśli sie odezwą to z dobrą wiadomością. Doradca BGŻ-tu twierdzi, że też żadnych odpowiedzi na wysłane decyzje nie dostaje. Mam nadzieję, że nie kłamie.

Udanego długiego weekendu dla tych co już dostali i dla tych co jeszcze są cierpliwi i czekają. W kupie siła jak kole prędzej napisał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj