kowal995

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wiesko    15

"Na dopłaty do oprocentowania kredytów inwestycyjnych na 2012 r. zaplanowano 781 mln zł, ale z tych środków trzeba było pokryć zobowiązania z 2011 r. w wysokości 769 mln zł - poinformowała w czwartek na posiedzeniu sejmowej komisji rolnictwa dyrektor departamentu finansów ministerstwa rolnictwa"

 

"Pozostałe środki zostały przeznaczone na uruchomienie akcji kredytowej w pierwszym kwartale br. Pozwoliły one na udzielenie rolnikom preferencyjnych kredytów w wysokości 230 mln zł. "Z informacji przekazanych przez banki wynika, że przyznany limit akcji kredytowej na 2012 r. dla kredytów inwestycyjnych został już wyczerpany"

 

Takie inf ja znalazlem na kilku portalach i jezeli dobrze czytam ze zrozumieniem to limit ten 781 mln byl na caly rok, a na finansowanie wnioskow z zeszlego roku poszlo 769, wiec tylko 12 mln zostalo na I kw. 2012 co rozeszlo sie jak swieze bułeczki...

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

To samo powiedzieli dziś w Agrobiznesie <_< Może powstrzymam się od przeklinania.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Już widzę...przyszły rok kiedy będzie to ostatni moment na skorzystanie z takiego typu "pomocy"- jak już dziś jest nie za ciekawie :(


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
To samo powiedzieli dziś w Agrobiznesie <_< Może powstrzymam się od przeklinania.
właśnie go obejrzałem i widzę tylko to że rząd szuka pieniędzy. Nie ma kasy na kredyty nKZ aby ludzie kupowali od ANR grunty ratalnie i przekazywać kasę do budżetu państwa.

Jak rolnik ma dwie możliwości:

1. kupić np 10 ha z rąk prywatnych w kredycie nKZ to państwo dokłada i nic z tego nie ma

2. kupić np 20 ha z ANR i państwo ma z tego jakiś zysk bo ANR ma wpłacić sporo do budżetu państwa w tym roku.

 

Wychodzi teraz polityka poprzedników którzy przez trwałe zagospodarowanie gruntów po PGRach rozumieli tworzenie potężnych gospodarstw dzierżawców-kolesi. Gdyby trwałe zagospodarowanie=sprzedaż to sytuacja by inaczej dziś wyglądała. Takie jest moje zdanie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że jeśli złożyłbyś papiery na kredyt to może jeszcze być otrzymał w tym roku, ale nie gwarantuje. Spróbować zawsze można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

za rok kolego na pewno byś nie dostał gdybyś teraz złozył, bo przewaznie w każdym banku decyzja kredytowa 3 mies jest ważna :) takze czekaj na informacje o kasie, później składaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

prezydent podpisal ustawe budzetową

"Prawdopodobnie dojdzie do przesunięć środków w ramach budżetu Agencji Restrukturyzacji. Chodzi o 30 milionów złotych, które pozwolą na uruchomienie akcji kredytowej w wysokości 1 miliarda złotych."

źródło: http://tvp.info/informacje/agro-info/rolnicy-wciaz-bez-kredytow-preferencyjnych/6652530


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

rozumiem przez to że pieniążki będą jednak czy źle zrozumiałem,bo już mnie wszystko drażni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

rano w telewizji bylo ze pieniedzy juz nie ma.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

rano w telewizji bylo ze pieniedzy juz nie ma.

 

A kolejne pieniądze powinny się znaleźć już w kwietniu. Nie obejrzałeś wypowiedzi wiceministra rolnictwa do końca. Ja sądzę, że bardziej realnym terminem będzie maj-czerwiec. Niestety te fundusze pokryją tylko ok. 25% zapotrzebowania na kredyty. A co z resztą złożonych wniosków? Niestety nie wiadomo , kiedy się na nie znajdą i najważniejsze, czy się znajdą pieniądze ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

Może się ktoś dowiedzieć czy w sejmie już uchwalili ustawe o budżecie? bo jeśli tak to ustawa leży u prezydenta Bronka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

nowsze informacje są już ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

jak przedostatnio byłem w banku to ustawa budżetowa nie była podpisana przez prezydenta. Ostania wizyta i tekst - ustawa podpisana więc w tym miesiącu będzie miał pan kredyt. Tylko że w mediach o podpisaniu ustawy budżetowej słyszałem dopiero następnego dnia. Ogólnie warto podpytywać w bankach i "nie tylko" bo czasami niby niepozorne osoby wiedzą więcej niż nam sie wydaje.

 

Czy będą kredyty? Obaczymy mój idzie jako zaległy bo wniosek składałem jakiś czas temu. Jeżeli ktoś chce teraz kredyt to niech już składa kompletny wniosek do banku a nie czeka aż te kredyty będą.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

panowie licze na wasze informacje, ale napewno coś się kręci i jak napisał kolega wyżej najwięcej mają informacji osoby niepozorne, tylko pytanie gdzie te informacje przeciekają bo też chciałbym dołączyć do grona wtajemniczonych hehe :D chyba jak każdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Bronek podpisal ustawe w srode w zeszlym tygodniu albo to juz czwartek byl, teraz tylko pieniadze chca poprzesuwac w ARiMR zeby zwiekszyc akcje kredytowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

zapisałem się w styczniu na jakom kwotę dokumenty już zrobione koniec marca mówią w banku że ma być i teraz jest zasada kto pierwszy ten lepszy bo mało kasy to więc trzeba gnać do banku i się zapisać tylko każdy bank inaczej to robi najlepiej zapytać się w kilku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Mnie w Banku poinformowali żebym składał wniosek na przełomie kwietnia i maja. Wcześniej podobno nie ma sensu. Co w tym pozytywnego? To, że każą składać ;) Bo wcześniej to mówili różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj