kowal995

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
chomik111    18

czyli tak jak mówiłem nie ma co liczyć na kredyty w najbliższym czasie i czekamy w związku z tym do czerwca, bo znając polski rząd i polskie realia nie ma co liczyć na przyśpieszenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie : ile kosztuje zrobinie biznes planu do kredytu preferencyjnego ?? i kto to robi? ODRy czy pracownicy ARiMR??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Przecież to można zrobić samemu :) . Jest wzór na stronie ARMiR . Pozdrawiam wszelkiej maści doradców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Ja jestem w trakcie łatwienia leasingu i równocześnie Pracownik ODRu robi mi Biznes plan na kredyt preferenccyjny. Co do ceny jeszcze się nie dogadałem(będę wiedzieć pod koniec tygodnia), ale za BP do Młodego Rolnika płacilem 400zł , w tym wypełnienie wniosku.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Nie mozna okreslic kwoty za zrobienie biznes planu, przeważnie ODR, bądź inne instytucje biorą od sumy jakiś tam procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Ja dwa lata temu jak nie miałem czasu samemu, to gość z ODR wziął ode mnie 400 PLN za nMR a kwota inwestycki około 50 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Cały dzień dzisiaj siedzę i piszę Biznesplan do kredytu nMR. Nie wiecie czy oni gdy go weryfikuja skrupulatnie sprawdzają? Bo coś tak pewien nie jestem tego i bu przydało się go sprawdzic przez kogoś mądrzejszego co w tym siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

To wszystko zależy od banku, jak w niego się mocno zagłębiają. Myślę, że BSy mniej do tego przywiązują wagę niż BGŻ. A w jakim banku składasz o kredyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

BGZ wlasnie. A to idzie ten wniosek do ARiMR czy u nich zostaje na miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Wnioski każde banki sprawdzają sami.Co do bgż, to w moim przynajmniej oddziale jest tak, mam konto tylko w bgż i jak wieszjestem na VAT, więc biznes plan musi się mniej więcej zgadzać z: deklaracjami VAT, gotówką na koniec każdego roku na koncie, z poprzednim biznes planem (jak się "zazębia"), lub Info o kliencie (bo u mnie muszę to robić co rok w związku z wcześniejszymi kredytami). Teraz w zasadzie dla mnie nie jest to problem. Ale jak z ojcem mieliśmy dwa gospodarstw, ja VAT ojciec RR, to trochę był problem, myślę że się domyślasz z jakiego powodu. Z drugiej strony patrząc była ro przydatna analiza w kierunku US, zrobiło się kilka darowizna i wszystko grało. Oczywiście różnica pomiędzy biznes planem a tym co wymieniałem w kwotach 10 czy trochę więcej tyś., to dla banku żadna różnica (przy moim 90 ha gosp. z produkcją roślinną). Z tego co wiem w BS to w zasadzie wolna amerykanka, z niczym nie porównują, tylko aby wycena produkcji (sprzedaży) mieściła się w ramach reali.

 

A swoją drogą się zapytam czego używasz do robienia biznes planu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Znaczy chodzi Ci o to w czym to robie? Wiekszosc w Wordzie i w Exellu podliczam zeby na piechote nie liczyc, no i korzystam z przykladowego planu inwestycyjnego ze strony ARiMR. Zgadalem sie z kolesiem co robi takie plany i jutro go podrzuce do sprawdzenia wiec zobacze co tam za historie mi wyszly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak, z tymi limitami jest tak że limity bedą jesli PSL zgodzi sie na ustawę o emeryturach. A wszyscy wiemy ze PSL nie zgłosuje za tą ustawą. Wiec Donald chcac sie odegrac nie zgodzi sie na przesuniecie srodków do ARiMR na zwieszkenie limitów na kredyty. I mozemy zapomniec o kredytach preferencyjnych na 2012 rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Panie i Panowie, co się dowiedziałem, w temacie kredytów preferencyjnych ma coś się ruszyć w czerwcu. Możliwe, że wtedy będą środki na ten rodzaj finansowania inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Panowie, ja proponuje abyście nie stresowali innych forumowiczów, kredyty na pewno będą ponieważ są wzięte pod uwage w budrzecie na ten rok, pytanie tylko kiedy. mam nadzieje, właściwie wszyscy w bankach z mojej okolicy tak mówią iż w drugim kwartale prace nad kredytami ruszą pełną parą. Oczywiście tak jak napisałem, nie bierzcie sobie moich słów do serc, głowy nie dam uciąć :) ja składam papiery, maszyny fakturuje na koniec czerwca no i co będzie, być może nie będzie problemów. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No do d... taka robota. Człowiek planuje zakupy a Cie na minę rzad wpuszcza. Weź tu inwestuj. K.... maszyny mam do odebrania do 15 marca :) Na szczęście 100 tyś. tylko cała inwestycja. Kasę trza wyłożyć a opryski i nawozy częściowo w krechę :(

Pozdrawiam tych co ciągniki mają do odebrania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

moj ciagnik sie spoznia wiec nie jest jeszcze zle ale liczylem na wiosenna prace nowym sprzetem:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Hej mam takie pytanie . mozna wziąć kredyt preferencyjny na zakup maszyn z PROW?

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

witam. Czy kredyty są dostępne już na drugi kwartał? Bo planuje rozpoczęcie budowy obory tak od połowy maja, mam 60tys z MR ale chciałbym dobrać kredytu preferencyjnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

z tego co mozna znalesc w necie wynika ze 781mln bylo zaplanowane na I kw. br. a nie na caly rok


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj