kowal995

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych

Polecane posty

robo2    0

Dzisiaj dzwoniłem do mojego banku i znajomy powiedział,że w marcu mają ruszyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Koniec Styczia poczatek lutego! ja juz robie biznes plan. W tamtym tyg... babka z banku dzwonila i mowila ,ze mam podac kwote bo wysylaja zapotrzebowanie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

oficjalnie mają być od początku roku, ale zanim budżet naszego państwa ruszy to mają być od lutego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

właśnie właśnie...a to już końcówka tego typu wsparcia bo 2013 jest ostatnim, rokiem,potem nie będzie już takich kredytów <_<


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 1.03 prawdopodobnie będą limity

 

PS czyli kolejna podwyżka maszyn :blink:


Siemens Finance
Region: ogólnie to cała Polska :) (głównie Polska Północno-Wschodnia i Centralna)
Finansowanie Fabryczne URSUS, FARMTRAC
Finansowanie Fabryczne Schaffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Panowie tak jednym zdaniem o co chodzi w preferencyjnych bo nigdy nie bralismy a jak w SGB mowie to wielke oczy robią. O co chodzi z tych kredytach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

O to chodzi że albo agencja spłaca za ciebie część odsetek czyli nie płacisz 8-10 % tylko 2-3% sposób bardziej opłacalny przy długim okresie kredytowania

 

a tak wygląda CSK

Agencja przypomina, że kredyty preferencyjne z linii CSK dostępne są od 2010 roku i obok znanych od lat linii kredytowych z dopłatami do odsetek bankowych, stanowią dodatkowe źródło finansowania inwestycji w gospodarstwach rolnych. W przypadku kredytów z częściową spłatą kapitału, Agencja w oparciu o środki pochodzące z budżetu krajowego, zamiast odsetek spłaca za kredytobiorcę część kapitału kredytu inwestycyjnego.

Pomoc Agencji wypłacana jest w dwóch ratach i przy obecnie obowiązującej maksymalnej kwocie pomocy (75 000 zł):

I rata w wysokości 75% kwoty pomocy, wypłacana po zrealizowaniu inwestycji, wynosi maksymalnie 56 250 zł,

II rata w wysokości 25% kwoty pomocy, wypłacana na koniec okresu kredytowania, w celu ostatecznej spłaty kredytu, wynosi maksymalnie 18 750 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Czyli ggdybym chcial zakupic np ciagnik za kwote 250 tys zł to agencja doplaci mi do odsetek czy bezposrednio do ciagnika.Czyli te 75 tys pomniejsza mi kwote ciagnika czy odsetek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Czyli ggdybym chcial zakupic np ciagnik za kwote 250 tys zł to agencja doplaci mi do odsetek czy bezposrednio do ciagnika.Czyli te 75 tys pomniejsza mi kwote ciagnika czy odsetek?

To musisz sobie wybrać linie kredytową która ci bardziej odpowiada ja uważam że jesli kredyt bieżesz na dłuższy okres bardziej opłaca się opcja z dopłatą do odsetek a jesli na krótki okres 5-7 lat może być i krócej to wtedy opłaca się ta linnia z dopłatą do kapitału kredytu komercyjnego.

 

 

PS.

Dzwonili do nas dziś z banku i kazali przygotować biznes plan i cała resztę papierów potrzebnych do uzyskania kredytu.

Miejscowy BANK SPÓŁDZIELCZY

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

kredyty młodego rolnika w BGŻ są już dostępne... nie wiem jak w innych bankach ..

 

ja dziś byłem w BGŻ, powiedziano mi że w lutym dopiero coś t am ma być, ludzie czekają jeszcze z listopada ubiegłego roku, gdzie pytałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

bgż krasnystaw i gość z lublina na konferencji też mi mówił że kasa już jest.... biznesplan złożony i popchnięty już dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

mi też mówiła by składać dokumenty i niech leżą, bo kasy będzie nie zawiele, ale narazie brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1
kredyty młodego rolnika w BGŻ są już dostępne... nie wiem jak w innych bankach ..

Wczoraj dzwoniłem do Oddziału BGŻ i miła Pani potwierdziła, że linia z Kredytami Preferencyjnymi już ruszyła. Od przyszłego tygodnia zaczynam wszystko łatwić. Natomiast w okolicznym BS nic jeszcze na ten temat nie wiedzą.

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Witam jestem nowy ....znaczy na tym wątku :D Trochę jakieś lipne wieści widzę macie. Kredyty preferencyjne na ten kwartał to już były. Mówię tu o BGŻ, bo mnie obsługuje. Dostali 30% tego co w zeszłym roku i cała kasa poszła na sfinansowanie wniosków z zeszłego roku a i to nie starczyło. Być może jeszcze dorzucą jakąś pulę na ten kwartał, ale to nic pewnego. Nie ruszyła jeszcz linia CSK, ale wiem, że leżą wnioski jeszcze z zeszłego roku i pewnie bedzie podobna sytuacja ;[ Być możę tego nie mówili by nie "drażnić lwa", a jak nie ma oficjalnych wieści, to każą składać, zresztą ja tydzień temu żłożyłem tez na CSK.

Druga sprawa, to że wieści mnie doszły, że rząd chce skrócić, znaczy wycofać się z preferencji, ale od kiedy co i jak nikt nie wie, bo to taka pogłoska z Wa-wy. Zresztą w BGŻ wypełniałem anonimową ankietę co do programów pomocowych, pewnie chcą ją dać wiecznie uśmiechniętemu ministrowi Sawickiemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Czy to będzie ostatni nabór z MR i czy będą jeszcze jakieś niskoprocentowe kredyty na postawienie obory?

Edytowano przez bernatziom1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Moja magiczna kula podpowiada mi, że nie dostaniesz bo po pierwsze nie masz 18 lat i nie jesteś właścicielem gospodarstwa a po drugie nie jesteś zbyt bystry skoro o zdolność kredytową pytasz się na forum rolniczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1
Napisano (edytowany)

Niestety wieści kolegi darolee się potwierdziły. Zadzwonili do mnie z BGŻu, w którym miałem brać kredyt, że od 1lutego zostaje zawieszona linia kredytów preferencyjnych. Powód "Wyczerpanie Limitu". A miałem w przyszłym tygodniu składać wniosek.

Edytowano przez jarecki01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

coś szybko skączyły się te limity w kilka dni i już ?? :blink:


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiceroj    0

To jak naprawde jest z tym kredytem bo ja wczoraj sie pytalem w banku to mowili ze w tym roku jeszcze nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj