kowal995

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

byłem dziś w banku - jest nMR i nKZ. Przynajmniej każą składać wnioski.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Ja chwilami też się zastanawiam, czy jest sens czekać na ewentualną modernizację czy wziąć te maszyny co chcę na kredyt i święty spokój..

Ale zapewne jeszcze trochę poczekam :)

Może coś pomyślę pod koniec roku, jeżeli nadal nie będzie widma MGR..

 

Tylko najgorzej że biorąc ciągnik trzeba jeszcze AC płacić, niby to tylko 3% ale jeszcze prowizja brana od razu, potem zapewne jeszcze roczna lub kwartalna, no zalezy jaki bank..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15
Napisano (edytowany)

Drogie to Twoje AC. A przydatne bo czesi do nowych ciagnikow nie sa tanie. Szklane dzwi, szyby karoseria a same lusterka tzn ich koszt potrafia przyprawic o bol glowy. Place 1200 zl AC OC NNW na rok przy wartosci ciagnika ok. 250 tys. netto.

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groom    0

Witam. Czy ktoś dostał ten kredyt? Ja niby mam przyznany, ale cały czas muszę czekać. W banku mi powiedzieli że czekają aż agencja przyzna im pieniądze :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

witam jak to jest z tym kredytem ile trzeba miec wkladu wlasnego bo bylem w banku i babka mi powiedziala ze mozna skladac bo jest kasa bralbym ciagnik tak do 100tys lub maszyny i czy mozna zakupic te maszyny za np 2 lata dopiero prosze o odp pilne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

20% wkładu musisz mieć,kredyt max na 10 lat do tego do 2 lat karencji w spłacie lecz z reguły dają 1 rok.Oprocentowanie 3. Spłata to jak się z nimi ugadasz,miesięcznie,kwartalnie itd.Co do czasu kiedy trzeba zakupić sprzęt to nie wiem ale wydaje mi się,że od razu po przyznaniu,może jest tam jakiś czas na pozałatwianie ale wątpię żeby to było 2 lata.Przecież najpierw musisz mieć buissnes plan a to przeważnie robi firma gdzie kupujesz(czyli raczej czekać nie będą chcieli tyle) chyba,że jakiś doradca...


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Nie wiem kolego skąd Ty te 10 lat wytrzasnąłeś? :) Może Ci się z CSK pomyliło? Mimo że składałem też na ładowarkę teleskopową nie miałem bardzo czasu się dopytać. Nie zmienił się okres kredytowania więc:

a)8 lat - linie: nIP, nBR10, nBR13, nBR14, nBR15

b)15 lat - linie: nKZ, nMR, nGP, nNT

c)20 lat - linia nGR

 

karencje:

a)2 lat - linie: nIP, nKZ, nMR, nGR, nNT

b)3 lat - linie: nGP, nBR10, nBR13, nBR14, nBR15

 

Przy czym karencja nie wydłuża maksymalnego okresu kredytowania. Okres kredytowania może być przedłużony w szczególnych przypadkach zdarzeń losowych do:

a)11 lat - linie: nIP, nBR10, nBR13, nBR14, nBR15

b)18 lat - linie: nKZ, nMR, nGP, nNT

c)20 lat - linia nGR

 

W przypadku wystąpienia o wcześniejszą spłatę kredytu będzie trzeba zapłacić 1,5% od niespłaconego kapitału. Nie pamiętam teraz dobrze ale zdaje się że rzeczywiste oprocentowanie włącznie z prowizjami będzie 4% wynosić, choć ręki nie dam uciąć, wole zakładać 4 a mile się zaskoczyć oraz ubezpieczenie maszyny, na traktorek, to już AC :(

Też pytałem się w jakim czasie muszę zrealizować inwestycję, ale nie dostałem wyraźnej odpowiedzi. Choć w mym przypadku chodzi o budowę hali, na którą będę składał jak tylko dostanę pozwolenie na budowę. A z samą realizacją wolałbym też trochę poczekać. Nie znalazłem w przepisach wzmianki na ten temat i chyba zależy to od woli banku.

Edytowano przez darolee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Nie wiem kolego skąd Ty te 10 lat wytrzasnąłeś? :)

Masz rację,mój błąd.napisałem tak bo w moim terenie z długością max okresu spłaty to tak jak z okresem karencji niby te 2 ale ciężko wyszarpać,podobnie z tymi 15 latami a dają 10.Chociaż nie wiem jakby tak nimi pogadać-przecież to tylko na ich korzyść-więcej % wyciągną...


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Dziwne to, że tak obcinają okres!! Jest to dla mnie nie racjonalne! Bo jak się non stop inwestuje, to każde obcięcie zwiększa roczny kapitał do spłaty, a za czym idzie zmniejsza horyzonty w kolejne inwestycje. Trza twardo i racjonalnie uzasadnić i się da, a jak się nie da, to w innym banku się da :) Ja nawet "mały" kredyt preferencyjny mam na 15 lat, choć faktycznie chcieli mi dać na 7 wiosen z racji że mały, ale z mojego punktu widzenia nie było takiej opcji. Można powalczyć, a po PROW'ach się zahartowałem w boju :D

Wracając do oprocentowania to dziś zajrzałem do BGŻ dowiedzieć się jak moje sprawy i podpytałem się dokładnie o te procenty:

a)corocznie 3%+1%=4%

b)jednorazowo 1% przygotowawcza

c) 1,5% od niespłaconego kapitału, gdy się chce wcześniej spłacić

Czyli się mile nie zaskoczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groom    0

Witam, wiadomo coś o tych kredytach, podpisał ktoś ostatnio umowę z bankiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No w sumie nic nowego tam nie wyczytałem. Nawet pozwoliłem sobie dodać komentarz :) Fakt, że niektórym może rozjaśni sytuację, ale zmienne oprocentowanie w kredytach preferencyjnych mamy już kilka lat - odkąd weszły na 2%. I nie są to jakieś kosmiczne wahania jak podane w artykule. Tak czy siak podane przeze mnie wyżej % nie wiele będą odbiegać od rzeczywistości poza pkt. a) te 3% zmienne w zależności od stopy redyskonta.

Trochę są sprzeczne info w tym artykule, bo mi w banku podano jak w pkt. B) prowizję przygotowawczą w wysokości 1%, która jest rozbita na 0,1% od rozpatrzenia wniosku i 0,9% od "rzeczywiście" przyznania kredytu (nie mylić z decyzją). No i dodatkowe opłaty np. od aneksu do umowy też były odkąd pamiętam - fakt, że skurczybyki u mnie się bardzo podnieśli, ale da się przeżyć. Tu mogę się mylić, ale zmiana w umowie w BGŻ teraz jest chyba 0,5% od kwoty kredytu.

 

Mnie najbardziej zirytował fakt wymuszania dodatkowego ubezpieczenia. Wiadomo jaki ubezpieczyciel współpracujący z BGŻ ma parcie na szkło i wymusza na mnie dodatkowe ubezpieczenie wypadkowe, które już mam w innej firmie. Mam coś niecoś u nich ubezpieczone i na dobrą sprawę mogą być do tyłu jak mnie nerwy poniosą ;)

Edytowano przez darolee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TolkienBC    0

Z tymi wahaniami to się nie zgodzę... dwa lata temu brałem kredyt i rzeczywista stopa procentowa wynosiła właśnie ponad 7%, teraz natomiast na poziomie 5,6%, tak więc takie wahania potrafią być... zależą one od sytuacji w gospodarce krajkowej i swiatowej. Pozdrawiam.

 

P.S.,
masz odpowiedź pod tamtym artykułem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

Czy powie mi ktoś jeżeli mam ubezpieczone uprawy to czy oprocentowanie będzie wynosić 1,6 bo tak wyczytałem ale w banku jeszcze nie byłem bo załatwiam formalności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi z tym 1,6 %. Skąd to wziąłeś? Jeśli na podstawie art. kolegi, to to jest stopa redyskonta weksla a nie %. W każdym bądź razie ubezpieczenie upraw nie wpływa na wysokość oprocentowania. Jest to czynnik wpływający na ocenę ryzyka.

 

@TolkienBC, to jest przypadkiem Twój artykuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Wyczytałem w gazecie jeśli chodzi o kredyt Młody Rolnik to z 3 % maleje do 1,6 %

 

A co to za gazeta? ...albo coś źle doczytałeś, albo jakiś matołek to pisał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Witam, czy sa dostepne kredyty na zakup maszyn z dofinansowaniem agencji? Chodzi mi o kredyt CSK, jak sie na nim wychodzi i czy jest szansa na otrzymanie takiego kredytu w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Witam, kasy brak (wykorzystali skubańcy wszystko w kwietniu), może będzie, a może nie (podobno Vincent Rostowski chce dziurę załatać - chodzi o te 80 baniek które nam kary wlepili z KE, niby będą się odwoływać, ale kasę trzeba przyblokować jakby się nie udało odwołać :/ ). Komercyjne to WIBOR 3M +marża (zwykle 4%), można się targować, ale nie liczę na to:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a jak sytuacja obecnie? Powiedzmy że interesuje mnie nMR. Są limity (kasa) z agencji na dopłatę do tych kredytów? Macie jakieś info?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Wiadomość z dziś ,są limity w bankach a na pewno w BGŻ , kto ma znajomości niech gna do banku po kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj