kowal995

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych

Polecane posty

Grabos1981    694

ciekawe jak to się dalej rozwinie. Mi w banku powiedziała, że tyle mają pieniędzy że napewno na następny kwartał nie starczy.... bo już się kończą. dobrze że 11 maja mam podpisywać umowę:)


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

powiem tak złożyć zawsze możesz ale teraz na pewno nie dostaniesz, możesz się dostać w następnym rozdaniu kasy, ale pewnie z tą ziemią jest tak że zaliczkę musisz płacić a jeśli tą zaliczkę już wpłacisz a okaże się żę kasy nie dostaniesz to będziesz mieć problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgie    0

też mam dylemat czy składać wniosek na GR. W banku powiedział tak: wstrzymaj się z biznesplanem i innymi papierami. Dopisał mnie do limitu na następny kwartał i czekać kazał. Jak coś bezie pewniejszego to szybko papiery sie skompletuje. Wydaje mi się, że to rozsądne, bo około 1000zł za biznesplan trzeba dać. Poza tym jeszcze inne papiery to się uzbiera 1500, a to piechotą nie chodzi. Jeśli sie nie uda kupić z kredytu, to trzeba bedzie sie ze sprzedawcą jakoś ugadać, żeby na raty rozłożył. Ale narazie jestem dobrej myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A gdzieszTy tyle płacisz? U nas prywatna firma za biznesplan 300-400zł A więcej to co? Wypisy z ksiąg i rejestru gruntów bierze sprzedawca. Umowa przedwstępna nie musi być notarialna, wystarczy cywilnoprawna. Zaświadczenia o niezaleganiu w KRUS i UG to grosze typu 20zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiceroj    0

Mial ktos wczoraj odpowiedz z bgż w sprawie kredytu młody rolnik bo umnie jeszcze níewiedzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja już podziękowałem i BGŻ-towi i innym bankom, a te kredyty to pic na wodę fotomontaż w tym roku, mydlenie oczy rolnikom:) śmieszne pieniądze nasz kochany Sawicki na to przeznacza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15
Napisano (edytowany)

Troszeczke wysilku, wolnego czasu z jakies 2-3 wieczory i BP mozna napisac samemu, nie ma w tym nic bardzo skomplikowanego. Pisze sie wg wzorca a ewentualne poprawki ktore trzeba naniesc poda bank. Mozna zawsze do ODR lub innych ktorzy sie tym zajmuja podjechac i zobacza czy jest gdzies jakis blad, a zrobia to za darmo. Niektorzy to widze ze sie cenia za takie uslugi jakby byli niedoszastapienia. Takie kosmiczne ceny czyli widac jest na to popyt.

Nawiasem mowiac jutro ide zapytac sie jak wyglada moja sytuacja z kredytem.

Edytowano przez wiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No właśnie w ODR wychdziło mi z 2500 a prywatnie 300-400zl więc różnica wielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

popieram kolege chomika te kredyty w tym roku to mydlenie oczu i maniana wielka.. też podziekowałem chodz mi csk zaproponowali ale te wszystkie oferty są żałosne i za takie pieniądze to szkoda zachodu, żeby zapier****ć tylko na procenty z banku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

też mam dylemat czy składać wniosek na GR. W banku powiedział tak: wstrzymaj się z biznesplanem i innymi papierami. Dopisał mnie do limitu na następny kwartał i czekać kazał. Jak coś bezie pewniejszego to szybko papiery sie skompletuje. Wydaje mi się, że to rozsądne, bo około 1000zł za biznesplan trzeba dać. Poza tym jeszcze inne papiery to się uzbiera 1500, a to piechotą nie chodzi. Jeśli sie nie uda kupić z kredytu, to trzeba bedzie sie ze sprzedawcą jakoś ugadać, żeby na raty rozłożył. Ale narazie jestem dobrej myśli.

na Twoim miejscu złożyłbym wniosek już teraz, to będziesz miał podkładkę w banku, że byłeś pierwszy. Za 3 miesiące składałbym ponownie itd. Oczywiście jeśli możesz czekać, ale alternatywy ni ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK135    0

chłopaki jak myślicie przejdzie mój wniosek o kredyt na 200 tyś zł PLN na zakup ciągnika 100km (Massey Ferguson 5440 z ładowaczem) jeżeli mam 30ha pola (z dzierżawą ) czy muszę mieć więcej pola na km ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Wszystko zależy jaką Masz zdolność kredyrową i jak dobrze sporządzony jest Biznesplan. Ja składam wniosek na ok. 200 tys. netto mając prawie 17ha samej dzierżawy. Według mojego Doradcy bankowego mam realne szanse na pozytywne rozpatrzenie. Tylko niestety pewnie kasy już zabraknie. Choć zapewniano mnie, że pieniądze na mój wniosek są zarezerwowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszecie te kredyty w tym roku to mydlenie oczu.

W końcu stycznia złożyłem wniosek w BGŻ z lini CSK i niestety dla mnie brakło kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

chłopaki jak myślicie przejdzie mój wniosek o kredyt na 200 tyś zł PLN na zakup ciągnika 100km (Massey Ferguson 5440 z ładowaczem) jeżeli mam 30ha pola (z dzierżawą ) czy muszę mieć więcej pola na km ????

przejdzie spokojnie ja mam 15 ha i biore 106km ciagnik no chyba ze masz duzo innych kredytow:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin7340    0

w moim banku jak się ojciec pyta to mówią mu że preferencyjnych już nie ma a jak się spyta na Nowe Technologie to też powiedzą że nie ma czy jest to inna pula pieniędzy na ten cel ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiceroj    0

Czy jeszcze ktos z was czeka na odpowiedz z banku w sprawie kredytu bo ja jeszcze czekam na odpowiedz czy dostane czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

nie chce cię martwić ale jeśli jeszcze się nie odezwali to już marne szanse masz na kredyt..... lepiej idź się dobrze dopytuj sam dbaj o swoje interesy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiceroj    0

Bylem dzis w banku i mowili zeby czekac na telefon bo jeszcze niewiedzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

teraz banki czekaja na kolejne limity bo obecny ktory dostali to musza z nami rolnikami podpisac umowy do 15 maja:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgie    0

Dostałem odpowiedź z BGŻ i stworzyli następujące warunki. Nie udzielają kredytu preferencyjnego z linii MR w 100% tylko inwestycję dzielą na 3 części:

I - 20% to wkład własny, czyli tak jak zawsze,

II- 50% to kredyt preferencyjny

III - 30% to kredyt komercyjny, z prowizją przy wcześniejszej spłacie i oprocentowaniem około 9% w zależności od okresu kredytowania.

Fakt ten tłumaczyli mi w ten sposób, że robią tak by obdzielić wszystkich zainteresowanych. Można czekać na kolejne rozdanie z agencji, ale wątpię, że coś się zmieni.

Trudno, trzeba policzyć i się zdecydować, chociaż chyba w mojej sytuacji nie mam wyjścia. Będę się starał coś potargować na prowizji, ale będzie ciężko.

Podzielcie się Waszymi informacjami z ostatnich dni w temacie "ARIMR i kredyty preferencyjne, czyli jak nas skubią z każdej strony"-złodzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

dziś byłem w banku i powiedziano mi ze się załapałem do 15 muszę umowę podpisać, tylko mnie trochę babka zmartwiła bo inwestycje mam w dwóch transzach na 2 i 3/4 kwartał roku, a oni by chcieli żebym przy podpisaniu umowy miał cały wkład własny,trochę to dziwne, bo w biznesplanie mam to wyraźnie rozgraniczone pierwszy etap , drugi etap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

też miałem rozłożone na dwa etapy jedną inwestycję i bank zasugerował mi połączenie bo skredytują mi od razu całośc. Ja poszedłem im na rękę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj