kowal995

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych

Polecane posty

AturSz    6

mi powiedzieli ze kredyt powinien byc dostepny w polowie kwietnia skoro prezydent podpisal juz papierki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no ja nic nie wiem bo dopiero co wstałem a troszkę późno bo biura pozamykane, może w poniedziałek podzwonię z roboty.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Witam, nie chce zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj: planujemy rozbudowę obory, chcieliśmy skorzystaćz lini nMR. Własnej ziemii nie mamy tyle, aby osiągnąć średnią wojewódzką, dopełniamy dzierżawami, które kończą się za 10 lat. Czy mogę wziąć kredyt na dłuższy okres czasu czy tylko do 2022?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy87    1

Witam, nie chce zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj: planujemy rozbudowę obory, chcieliśmy skorzystaćz lini nMR. Własnej ziemii nie mamy tyle, aby osiągnąć średnią wojewódzką, dopełniamy dzierżawami, które kończą się za 10 lat. Czy mogę wziąć kredyt na dłuższy okres czasu czy tylko do 2022?

 

Z tego co się orientuję to musisz posiadać tą właśnie ilość ha przez cały okres kredytowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Jesli dzierżawę masz podpisaną na 10 lat to kredyt dostaniesz na 9 lat. Czyli do 2021. Nie dłużej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Jesli dzierżawę masz podpisaną na 10 lat to kredyt dostaniesz na 9 lat. Czyli do 2021. Nie dłużej .

 

 

chyba nie bo na ziemie dostaliśmy normalnie na 10 lat, czyli tyle ile trwają dzierżawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Napisałem jakie warunki kredytu nMR mam w banku. Przy 10 letniej dzierżawie mogą dać mi kredyt na 9 lat. Tylko, że ja mam samą dzierżawę, żadnej własności . Wy może mieliście już swoją ziemie, dlatego dostaliscie na taki okres.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

jak się pawlak podda i zgodzi się na 67 to tusk się zgodzi na przesunięcia środków i kredyty będą ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

dziś babka z bgż dzwoniła do mnie że podobno nie mają kasy narazie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Nic nowego nie powiedziała. Tak jak pisałem wcześniej, kredyty preferencyjne dostepne bedą dopiero w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx190    0

ja miesiąc temu złożyłem papiery w banku BGŻ i niby wszystko ok czekają na pieniądze wie ktoś może kiedy dostaną

Edytowano przez casemx190

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

dziwne pytania kolego zadajesz, przeczytaj temat, właśnie o to chodzi że nikt nie wie kiedy ruszą kredyty i tu piszemy nasze newsy i flustracje związane z tą całą historią z kredytami,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ja miesiąc temu złożyłem papiery w banku BGŻ i niby wszystko ok czekają na pieniądze wie ktoś może kiedy dostaną

 

kolego przeczytaj temat od początku i nie zadawaj głupich pytań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1
ja miesiąc temu złożyłem papiery w banku BGŻ i niby wszystko ok czekają na pieniądze wie ktoś może kiedy dostaną

Coś czuje, że to Tata złożył wniosek a synek nie mogąc się doczekać zabawy nowym nabytkiem, pyta na forum nawet nie racząc się zapoznać z tematem, w którym napisał swój błyskotliwy post. Przepraszam, ale musiałem to skomentować ;[ Jeszcze jedno, zadanie zaczynamy z dużej litery i używamy znaków interpunkcyjnych.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Oj beda %

Wracajac do tematu -w moim BS w minionym tegodniu zostaly udzielowe 2 kredyty, ktorych wnioski zostały zlozone w styczniu, na zapytanie o zapotrzebowanie na pozostale kredyty bo banku nie wpłynely zadne odpowiedzi ani negatywne ani pozytywne...czyli trzeba czekac


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx190    0

Coś czuje, że to Tata złożył wniosek a synek nie mogąc się doczekać zabawy nowym nabytkiem, pyta na forum nawet nie racząc się zapoznać z tematem, w którym napisał swój błyskotliwy post. Przepraszam, ale musiałem to skomentować ;[ Jeszcze jedno, zadanie zaczynamy z dużej litery i używamy znaków interpunkcyjnych.

.

Jak masz jakiś problem to zaraz będziesz pluć zębami jak maszyna do popcornu.Swoją interpunkcje wsadź se w d*pę razem z długopisem. Po 1 to kazał mi napisać Moderator Forum MAT912

w tym dziale. 2 to ja składałem wniosek na kredyt a nie mój tata. Przepraszam, ale musiałem to skomentować może troche mnie poniosło

Edytowano przez casemx190

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie narazie na temat kredytów preferencyjnych cisza.

Ciekawe czy uda się u nas ogłosić klęskę to wtedy może kredyty dadzą klęskowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1
Jak masz jakiś problem to z

araz będziesz pluć zębami jak maszyna do popcornu.Swoją

interpunkcje wsadź se w d*pę razem z długopisem. Po 1 to kazał mi napisać Moderator Forum MAT912

w tym dziale. 2 to ja składałem wniosek na kredyt a nie mój tata. Przepraszam, ale musiałem to skomentować może troche mnie poniosło

Właśnie Twoja odpowiedź potwierdziła mnie w przekonaniu, z kim mam do czynienia. Małym zakompleksionym dzieciakiem, który chciał błysnąć na forum, ale niestety mu to nie wyszło. Do tego nie potrafi się przyznać do błędu. I wszystko w tym temacie. Nie widzę sensu dalej z Tobą prowadzić dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Po co takie nerwy. Z tą d..i długopisem, to trochę przesada.

 

U mnie narazie na temat kredytów preferencyjnych cisza.

Ciekawe czy uda się u nas ogłosić klęskę to wtedy może kredyty dadzą klęskowe

No z tego co słyszałem w mediach, to chcą właśnie z kredytów klęskowych przesunąć na inne preferencje :) Tak gadał Sawicki i chyba Butra więc pewnie tak zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no bo po co klęskowe skoro każdy rolnik ma mieć ubezpieczenie upraw?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj