kowal995

Kiedy ruszają kredyty peferencyjne na zakup maszyn rolniczych

Polecane posty

Marcian1234    17

planuje zakup ciągnika ok 220 tyś brutto.Swojego będę miał 100 tyś.Czyli kredyt będę musiał wziąśc na ok 120 tyś.Jestem na VAT odliczę sobię od ciągnika czyli jakieś 40 tyś.To będę mógł spłacić kredyt??? W tedy zostanie mi tylko 80 tyś spłaty.Czy mogę tak zrobić w kredycie DO KTÓREGO DOPŁACA MI AGENCJA ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Jesteś na vacie więc kredyt będziesz mógł wziąć do wartosci 80% ceny netto ciagnika. To znaczy, że musisz mieć min. 20% inwestycji netto plus 23% na vat. Sam sobie oblicz mniej wiecej ile u Ciebie wyjdzie kredytu, wkładu własnego itd. Ze zwrotu będziesz mógł spłacić część kredytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Możesz spłacić, tylko aneks do umowy bedzie konieczny ze względu na zmianę harmonogramu spłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli przed podpisaniem umowy kredyt ustalisz w harmonogramie ze piersza rata bedzie w kwocie 40 tys. zł to wtedy nie musisz podpisywać aneksu, tylko trzeba powiedziec o tym doradcy w banku ktory bedzie układał harmonogram spłaty kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

ale bank nie da ci wiecej kredytu niz 80% calych kosztow, tak wiec nie moze dojsc do sytuacji ze kredytu dostaniesz 100 tys a wydasz 80 tys bo wiem 100 tys to jest 80% kosztow czyli we wniosku podajesz ze calość bedzie kosztowac ok 125 tys a w dodatku do takiego kredytu robisz kosztorys ktory zlecasz jakiemus specjaliscie i ta kwota co tam wyjdzie jest kwota calego kosztu budowy od ktorej bank udziela ci 80% kredytu. tak wiec taka sytuacja nie ma prawa zajsc jesli inaczej jakis cudem by tak wyszlo to by znaczylo ze zrobiles machlojki i sprawa karna

 

100 tyś które podałem to tylko kwota kredytu nie brałem pod uwage wkładu własnego który w moim przypadku wynosił by 70tyś. (kwota netto budowy to 170tyś) Nigdzie nie jest napisane że trzeba wykorzystać kredyt w 100% A że to dopłata z agencji to sądziłem że to wygląda podobnie jak z mgr np mam ofertę na ciagnik za 200 tyś ale jednak kupuje za 180 i nikt nie robi problemu. a co do kosztorysu to i tak chocby nie wiadomo kto go robił to i tak z niego nie wiele mozna wynieść np założysz zakup cegły po 6zł za sztuke a kupisz po4,5 parametry mocno zbliżone a cena już całkiem inna bez żadnych machlojek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

no to kredyt wykorzystasz w całosci a mniej zurzyjesz własnych środków które przeznaczysz na cos innego lub tez splate tego kredytu, bynajmniej bank wtedy nie bedzie sie czepial ze nie wydales w calosci kredytu na okreslony cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

panowie kiedy kończą sie kredyty preferencyjne, w tym roku? czy jeszcze bedą w 2013 ??


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Kolego, nie pytaj kiedy kończą, lecz kiedy będą limity dostępne :) tak jak ktoś wczesniej napisał, spac nie można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

limity pewnie bedą dopiero na następny kwartał, a mi chodzi czy to już ostatni rok czy jeszcze bedą w 2013 dostepne te kredyty bo gdzieś o tym czytałem ale nie moge znaleść tego artykułu.

Jak toś wie to niech napisze


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

KZ miała być do końca 2012, choć ostatno słyszałem w Agrobiznaesie coś o końcu 2013, pozostałe niby do końca 2014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

Dziś byłem w Warszawskim oddziale BGŻ i wreszcie znalazłem kompetentną osobę, która zajmuję się tylko rolnikami. Na ten rok jeszcze limitów nie było i to jest pewne bo taką informacje otrzymałem również w ODR. Może coś się ruszy pod koniec kwietnia, niestety pewności nie ma, bo ARiMR nie udziela informacji nawet zaineresowanym Bankom. Wnioski można skadać i mieć nadzieje, że w ciagu 3 miesięcy po decyzji limity zostaną przyznane. Przy okazji zostałem poinformowany o możliwości wzięcia ciagnika i maszyn w leasing.. W sumie ciekawa oferta. Oprocentowanie od 5 do 6 %, możliwość z finansowania całej inwestycji brutto, po zwrocie vatu mozna spłacić część leazingu, możliwość rat rocznych wraz z odsetkami. Może warto bliżej tym leasingem się zainteresować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja też kontaktowałem się z dyrektorami banków BGŻ w swoim regionie to powiedzieli mi że pieniędzy nie ma na ten kwartał i nie jest wcale pewne że będą przyznane na drugi. Nikt nie jest w stanie powiedzieć co będzie z tymi kredytami bo prawdopodobnie budżet się nie domyka i nie wiadomo co z tą kasą. Mi się termin zbliża odbioru 25 lutego maszyny i prawdopodobnie będę musiał płacić z własnej kieszeni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AturSz    6

a ja wiem ze kredyt ruszy na przelomie lutego i marca dlatego przygotowywuje dokumenty:):):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

a kto ci takich informacji udzielił???? który bank ma takie informację????? bo jak na razie BGŻ sam nie wie co ma mówić klientom bo sami nie wiedzą kiedy kredyty ruszą.... ja dokumenty mam już gotowe od grudnia i nie mam kasy więc nie licz na to że będziesz miał kasę w pierwszym kwartale bo nikt oprócz ministra finansów nie wie kiedy będzie kasa bo to on tym rządzi i jeśli jemu kasy brakuję to nam na pewno nie da....

Edytowano przez chomik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Pewnie że był uruchomiony limit. Mój doradca z BGŻ sam podpisywał 2 umowy. Ale kasy już nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

był ale bardzo mała kasa poszła w niektórych oddziałach wystarczało na jedną umowę a w innych wcale... z reguły ten promil z całej kasy która powinna pójść na ten kwartał poszło na umowy za procesowane w tamtym roku...

 

Wiadomość z 16.02.2012

 

Dzwoniłem dzisiaj do dyrektora z BGŻ który był dzisiaj w centrali w Warszawie i powiedział mi że w pierwszym kwartale nie ma co liczyć na kredyty po pierwsze to dlatego że nowy budżet na 2012 rok leży w senacie i dopóki nie pójdzie do prezydenta i go Komorowski nie podpisze to pieniędzy nie będzie.

 

Drugie co mi powiedział to że na kredyty prawdopodobnie będzie można liczyć w maju lub czerwcu przynajmniej w BGŻ. Ale to wszystko patykiem pisane i nikt nic nie wie dopóki nie będzie budżetu na 2012 rok.. Także pozostaje nam tylko dopytywać się i szukać w bankach....

Edytowano przez chomik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Zamieszanie bo nie wiem czy w tych bankach tak bajerują czy o co chodzi?! wczoraj byłem u siebie w BGŻ. Gadałem z moim doradcą i menagerem. W BGŻ kredyty były udzielane 28.01.2012. Limit był dostępny między 9-10 godz. :) po 10 dostali info z centrali ze pula już wyczerpana. To pewne wieśći bo mój doradca z tej puli udzilelił 2 kredytów jak pisałem wcześniej. Dziwią mnie te informacje kolegów, z innych placówek BGŻ, które są sprzeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

a o jakich sprzecznych informacjach piszesz???????? Ja wiem że był limit dostępny ale on w pierwszej kolejności poszedł na kredyty zaprocesowane z ostatniego kwartału zeszłego roku..... a w tym roku pula dla wszystkich banków wynosiła 200 mln z czego 10 mln to były dotację z budżetu, więc teraz wyobraź sobie tą sumę i ilość wniosków z tamtego roku które były nie zrealizowane i dodaj wnioski ze stycznia, a później mów o limicie który był dostępny dla całego kraju i został wykorzystany w godz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

A na przykład to:

Dziś byłem w Warszawskim oddziale BGŻ i wreszcie znalazłem kompetentną osobę, która zajmuję się tylko rolnikami. Na ten rok jeszcze limitów nie było i to jest pewne bo taką informacje otrzymałem również w ODR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

Według mnie należy tą wypowiedź tej "kompetentnej" osoby interpretować tak że na ten rok nie było, bo te pieniądze który były w styczniu przeznaczyli na umowy z ostatniego kwartału 2011 roku... a nie na 2012.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby banki otrzymały dodatkowe limity na kredyty preferencyjne, Sejm i senat musza uchalić zmianę do ustawy o budżecie państwa (przesunięcie środków budrzetowych w ARiMR umożliwiających wznowienie akcji kredytowej w Bankach), a prezydent musi to podpisać. Ta „sprawa” jest w trakcie procesowania.

W związku z tym, że działania te są czasochłonne oczekiwany termin uruchomienia środków przez ARiMR to przełom maja/czerwca.

 

Na rynku rozpowszechniona jest pogłoska że możliwe jest iż limity będą w marcu. Cóż, jest to w teorii możliwe, ale jest to najkrótszy możliwy termin w jakim można przeprowadzić całą operację.

 

Niezależnie od tego kiedy banki dostaną środki WSZYSTKIE BANKI DOSTANĄ LIMITY JEDNOCZEŚNIE. Nie ma żadnej możliwości aby jakikolwiek bank dostał środki wcześniej niż inne. A to kiedy poinformują klienta to juz inna sprawa.

 

Najgorsze jest to że limitów będzie za mało. Już teraz Minister Rolnictwa i prezes ARIMR podkreślają że nie są w stanie zapewnić pokrycia wszystkich potrzeb zgłoszonych przez banki. Czy bedzie to koniec ery kredytów preferencyjnych?? zobaczymy. Wg mnie nie warto zwlekać ze zbieraniem dokumentów, jesli chcecie dostać kredyt chociaz nie gwarantuje to jego uzyskania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

Można zapytać skąd koleżanka ma takie dokładne informację???? sądząc po nicku zajmujesz się finansami i kredytami dobrze wnioskuje???? Można wiedzieć w jakim banku czy też innej firmie??

 

Już poprawiłem dzięki @wiesko za poprawkę:) musiałem przegapić...

Edytowano przez chomik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

To chyba jest kobieta @chomik111 ;p

 

Cytowanie poprzedniego posta.

Edytowano przez lysyrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj