Polecane posty

volvo    47

Już wiele razy było tu pisane że najlepsza opona do całej rodziny C 360 to 420/70/28. Teraz żałuję że nie kupiłem takich tylko 14.9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam pytanie..

Ile Ursus c360 ma ton uciągu ?? na górnym i dolnym zaczepie ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

ponad 15 ton na górny


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ponad 15 ton na górny

Chyba wiecej my naszyą c360 ciągnelismy ponad 20 ton drzewa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

15 ton na górnym ? 6 max to się zgodze:) chyba ze masa przyczepy z cięzarem 15 ton ale to nie o to chodzi:)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116
Napisano (edytowany)

uciągu? :D licząc z prostego wzoru na uciąg jaki wynisłem z TMRu to liczy się następująco ciężar*k, gdzie k to współczynnik zależny od podwozia:

0,6 dla 2WD

0,8 dla 4WD

0,7 dla napędu gąsienicowego typu DET

 

Więc przybliżony uciąg dla 60 to 2,5t*0,6=1,5 tony lub 15 kN

 

EDIT:

nie należy mylić oporów przetaczania z maxymalnym cięzarem jaki pociągniesz, bo załóżmy że na powierzchni poziomej jadąc po roli wsp. przetaczania masz chyba 0.2 więc 60 pociągniesz 7,5 tonową przyczepę, a jadąc dajmy na to po asfalcie gdzie dla lepszego zobrazowania wsp przetaczania weźmiemy 0,02 pociągniesz 75 ton...

Edytowano przez ahme999

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Katalogowo to maksymalny uciąg to chyb a około 1,5 tony.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi8317    1
Napisano (edytowany)

Panowie mam pytanie chce wymienić pokrywe rozrządu na nową z uszczelniaczem stara była na odrzutnik oleju czy wszystko będzie pasować plus nowe koło pasowe co o tym myślicie .

 

Post nie na temat +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DK94    192
Napisano (edytowany)

Jak kiedyś diagnosta sprawdzał mi w katalogu ITS to na górnym było:

 

 

Ursus C-4011 8 t z groszami (z hamulcem przyczepy). 1,5 T (bez hamulca)

Ursus C-355, C 360 10t z groszami (z hamulcem przyczepy). 1,5 T (bez hamulca)

 

Różnica uciągu 4011 a 355/360 zależy od rodzaju zaczepu, 4011 miał starszy typ.

 

PS tomi8317 nie umiesz założyć innego tematu tylko piszesz nie na temat w tym?

Edytowano przez DK94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Maksymalna siła uciągu 2600 kg maksymalny cieżar ciągnionych przyczep 8000 kg tyle w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tomi spokojnie zakładaj. Więcej nic nie trzeba i musi pasować.

Instrukcja podaje tylko dopuszczalne pionowe naciski na górny i dolny zaczep. Nic na temat tego ile można na nim ciągnąć. prawdopodobnie ogranicza to klasa ciągnika a same zaczepy po prostu muszą to wytrzymać.

Jest tylko podana max masa ciągnionych przyczep i wynosi 8 ton.

I oczywiście siła uciągu ciągnika ale to nie jest wartość powiązana z zaczepami.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Panowie mam pytanie chce wymienić pokrywe rozrządu na nową z uszczelniaczem stara była na odrzutnik oleju czy wszystko będzie pasować plus nowe koło pasowe co o tym myślicie .

W moim rejonie wszyscy zakładają obie pokrywy z uszczelniaczem .zamiast odrzutnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przeczytaj sobie kilka instrukcji dotyczących innych maszyn czy ciągników to zobaczysz jakie tam brednie wypisują.

Nie ma tam nic bliższego prawdy niż w fabrycznej instrukcji. Więc czego się czepiasz?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
Napisano (edytowany)

W Polsce obowiązuje coś takiego jak 8 klas uciągu - mierzona przy 6km/h - C330-0.6T C360- 0.9T, 385 i zetor super - 1.4T jest też norma 10 klasowa ale obejmuje ona uciąg i moc silnika. W starym rozsiewaczu "lejek" miałem fabryczną nadstawkę żeby więcej nawozów wchodziło i na naklejce było napisane- agregować z ciągnikami min. klasy 0.9T czyli z 60-tką.

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214
Napisano (edytowany)

Panowie na którym zaczepie ciągnik ma większy uciąg? Zawsze się zastanawiam na który podpiąć linę jak kogoś wyciągam. Skoro c330 pociągnie 23 tony to c360 powinien prawie dwa razy tyle :D :lol: :Dhttp://www.agrofoto....30-4-przyczepy/

Edytowano przez MFrolnik26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ten który zapewni jak najbardziej równoległe położenie względem podłoża.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli już to nie ja się czepiałem, podałem wartość z fabrycznej papierowej instrukcji której skany dostępne są także na stronie instrukcja.pl , no ale może i tam skaner mieli do d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tam są dane skopiowane z fabrycznej instrukcji. Nie ma innego źródła. Gdziekolwiek na necie byś nie znalazł danych z 60-ki to są one spisane z tej samej książki. A w samej książce niektóre informacje są dziś ciężkie do sprecyzowania. pozmieniały się normy i sposoby pomiarów.

Niby wyżej zaczepione to większy uciąg... do momentu. Według mnie pomiaru dokonuje się na zaczepie transportowym nie rolniczym. Nie mogę na ten temat nic konkretnego znaleść.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co Ci przeszkadza lekkie podnoszenie przodu skoro przenia oś nie jest napędzana?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj