FanUrsusa

budynek gospodarczy 35m2 jak z tym jest?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel885    2279

Z tego co wiem możesz postawić, ale bez fundamentów i posadzki (możesz zastąpić np kostką brukową). Co do kar, z przypadków samowolek które znam to był wybór albo grzywna albo rozbiórka, być może zależy od gminy/miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

myślałem o płytach lub wylewce którą zawsze mogę przesunąć ciągnikiem.

Zresztą nawet kostka brukowa może być.

Pytanie jak to zgłosić żeby był legal?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

myjka, drabiny, węże, zapasowa spawarka, kosa spalinowa,pilarka, pompa do brudnej wody, rowery, wiadra, taczka, szpdle, grabie, widły, sekator itp?

Bo właśnie potrzebuję takiego budyneczku na te graty. Po prostu aby sobie tam leżały.

 

Jednak potrzebne mi jest też info czy mogę (z tego co na razie znalazlem to nie mogę) postawić takie pomieszczenie w miejscu gdzie 160-180 cm pod ziemią biegnie ruruociąg z wodą.

Pomieszczenie na 4-5 lat max, ściany boczne z płyt lub blachy, ostatecznie z desek.

Jak myślisz?

 

Odnośnie budynku na te rzeczy to robisz zgłoszenie na budynek gosp do 35 m2. Jedyny koszt to mapka, jeżeli nie masz jakiejś w domu. Zresztą zadzwoń do starostwa do wydziału architektury i zapytaj. Dokładnie Ci powinni wytłumaczyć.

Odnośnie drugiego pytania, to ostatnio spotkałem się z sytuacją gdy na rurze gazowej fi 32mm stała altanka. Gość dostał nakaz przesunięcia, ale miał zrobione zgłoszenie tylko postawił troszkę w innym miejscu niż pokazał to na mapie. Twój przypadek raczej na legalu to nie przejdzie. Ale jak masz spokojnych sąsiadów to możesz ryzykować. Tylko pamiętaj, w naszym kraju przykładowo zabójstwo się przedawnia po 50 latach, a samowola budowlana nigdy.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

no właśnie mi idzie o budowę na tym rurociągu bo od strony zgłoszenia to już przerabiałęm to.

Może jutro podejdę do starostwa i przedstawię sytuację (albo dają zgodę albo występuję do właściciela o przesunięcie rurociągu/służebność).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

no właśnie mi idzie o budowę na tym rurociągu bo od strony zgłoszenia to już przerabiałęm to.

Może jutro podejdę do starostwa i przedstawię sytuację (albo dają zgodę albo występuję do właściciela o przesunięcie rurociągu/służebność).

 

 

To może nie być takie proste. A jeżeli nawet się uda to na pewno nie po tygodniu od wystąpienia z wnioskiem... Takie sprawy często kończą się w sądach, więc może się pociągnąć nawet kilka lat. Może się nie opłacić "skórka za wyprawę". Czasami zawierano z zakładami tego typu jakieś porozumienia, ale one raczej dotyczyły minimalnej odległości od rurociągu. O ile pamiętam godzili się na 50 cm.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zo58    0

mam takie pytanko na moje podwórze składają się dwie działki na pierwszej mam silosy i dom a na drugiej nic a na zawiadomienie chciałbym postawić dwa garaże o wym 8x4,3 wys.4m i teraz pytanie brzmi czy pozwolą mi takie coś postawić czy raczej nakażą mi zespolić te dwie działki ??? co jest tak drogie ze taniej byjdzie mi pozwolenie na Hale o wym 30x15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Na pozwolenie do 35 metrów kwadratowych bez stopu możesz postawić ale najpierw do biura projektowego mapa do celów opiniodawczych czy można postawić i jak odnosi się linia budowlana ale najpierw do starostwa do architektury żeby polecili ci jakiegoś swojego architekta i resztą z nim będziesz załatwiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zo58    0

słyszałem że budynek na zawiadomienie można zbudować na działce by uzupełnić powstałe wcześniej budynki gospodarcze ale czy można stawiać cokolwiek o 35m2 na "gołej działce"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Na gołej nie. Musi to być działka zagrodowa. Tak jak kolega wyżej pisał. Musi być dom i conajmniej jakiś mały budynek, inaczej raczej Ci nie przyjmą zgłoszenia.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Witam

Chciałbym dobudować do garażu przysłowiową wiatę boczną . Miałaby powierzchnię 30m2 oraz byłaby z fundamentem ale bez posadzki.

Czy muszę taki plan zgłaszać czy mogę budować bez obaw ?


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Musisz takie coś zgłosić.Idź do architekta to on wszystko ci wytłumaczy czy możesz dostawić na pozwolenie czy musi być plan bo to wszystko zależy od architektury a starostwie a co starostwo to inne wymogi mają.

zo58 tobie też pisałem żebyś szedł do architekta to on wszystko ci wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Witam

Chciałbym dobudować do garażu przysłowiową wiatę boczną . Miałaby powierzchnię 30m2 oraz byłaby z fundamentem ale bez posadzki.

Czy muszę taki plan zgłaszać czy mogę budować bez obaw ?

 

Na zgłoszenie możesz postawić wiatę do 25 m2 powierzchni zabudowy. W przypadku wiaty nie obowiązują warunki techniczne dotyczące odległości od granic. Na większą wiatę trzeba wyrabiać pozwolenie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Witam

Chciałbym dobudować do garażu przysłowiową wiatę boczną . Miałaby powierzchnię 30m2 oraz byłaby z fundamentem ale bez posadzki.

 

Czy muszę taki plan zgłaszać czy mogę budować bez obaw ?

 

Taki sam dylemat był u mnie ,też był plan dobudowania do istniejącego już budynku wiaty .Podzwoniłam trochę po urzędach i dowiedziałam się, że nic nie można dobudować bez pozwolenia na budowę ,co ma wspólna ścianę z istniejącym budynkiem .Reasumując koszty ,zrezygnowaliśmy z tej przybudówki ,bo koszty mapek ,pozwoleń itp .prawie by przewyższyły koszt wiaty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max02359    0

Witam,

 

Pełna odpowiedz na wszystkie pytania o postawienie budynków gospodarczych 25 i 35 m 2 brzmi;

 

Można postawic 2 budynki gospodarcze na każde 500 m 2 z tym że rolnicy na działce o zabudowie zagrodowej posiadający ziemie mogą postawiac budynek 35 m 2 jako uzupełnienie zabudowy zagrodowej .

Na działkach o zabudowie jednorodzinnej (czyli gdzie mamy budynek mieszkalny) , można postawic budynek 25 m 2 do obsługi budynku mieszkalnego ..

Budynki te mają byc budynkami wolno stojącymi- nie połączonymi konstrukcyjnie z innymi budynkami.

Rozpiętośc konstrukcyjna nie powinna przekraczac 4.80 m - (konstrukcja dachu).

Muszą by zachowane warunki techniczne czyli 3 m od granicy bez otworów okiennych 4 m z otworami.

Odległości od drogi zależy jakiej kategorii jest droga od gminnej 6 m ,powiatowej chyba 8m musiał bym sprawdzic (a mi się nie chce )

Budynki te nie mogą byc budynkami mieszkalnymi ani garażami mają byc jak sama nazwa mówi budynkami gospodarczymi czyli mozna tam przechowywac narzedzia gospodarcze itp cuda.

Jest trochę ale żeby postaiwc taki budynek na zgłoszenie ale jest to znacznie tańsza forma załatwiania spraw papierkowych zwiazanych z budową takich budynków ..

Koszty postawienia budynku na zgłoszenie wyniosą ze 100- 200 zł jeżeli ktoś zrobi rysunki jeżeli sam potrafisz to tylko koszt mapki na której chce sie postawic w/w budynki (kopi mapy zasadniczej)..

Z budynkiem na pozwolenie na budowę czyli przekraczającym te wymiary badz naruszające warunki techniczne czyli np zbliżenie sie do granicy, niesie ze sobą spore koszty finansowe ..np., aktualizacja mapki ,warunki zabudowy w gminie ,projektant,kierownik budowy,zakonczenie budowy, inwentaryzacja powykonawcza ..

Wszystkie sprawy zwiazane z zgłoszeniami takich budynków zajmują sie Starostwa a nie tak jak ktos tu pisał Gminy ..

W przypadku pozwolenia na budowe tak samo wydaje je Starostwo .

Gmina wydaje warunki zabudowy do projektu na pozwolenie na budowę bo gmina odpowiada za zagospodarowanie przestrzenne w swojej gminie starostwo zas sprawdza zgodnośc projektu z warunkami zabudowy między innymi ..

Jesli ktos ma jakies pytania zwiazane z uzyskaniem pozwolenie na budowę lub zgłoszenia to chetnie odpowiem i pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy mogę postawić garaż 35 m2 przy samym sąsiadzie bez pozwolenia czy musze brać pozwolenie i geodete ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

do 35m2 na zgłoszenie możesz postawić pomieszczenie gospodarcze (które może być dla ciebie garażem,ale tak musisz to ująć w zgłoszeniu), musisz zachować 3m od granicy działki, chyba że otrzymasz zgodę od sąsiada na przysunięcie się do miedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie w Agro Fakt napisali że już nic nie trzeba , ale nigdzie więcej nic o tym nie znalazłem . Urzędnik od tego też nic nie wie . To jak to w końcu jest ? Ktoś bzdurę napisał w tym artykule ? https://www.agrofakt.pl/budynek-gospodarczy-bez-pozwolenia/?utm_source=agrofoto&utm_medium=referral&utm_content=hotpictures&utm_campaign=budynek-gospodarczy-bez-pozwolenia  Może ktoś to potwierdzić ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

ja stawiałem budynek z czerwcu 2016, i z wtedy podaję przepisy, jeśli się coś zmieniło to przepraszam za wprowadzenie w błąd

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocny1994    16

witam. mam takie pytanie. odziedziczyłem gospodarstwo po dziadkach, Ale jest jeden problem na działce stoją garaże bez pozwoleń co mogę zrobić teraz z tym żebym nie musiał ich rozbierać a załatwić jakoś papiery na nie. potrzebuję pomocy bo mam życzliwego sąsiada i tylko chwila jak uprzejmie doniesie na mnie gdzie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj