FanUrsusa

Co sądzicie o Fiacie Sedici

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    316

no dostęp w moim dci do silnika jest fatalny - tam nigdzie nie dzie wsadzić rączek ;(


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Dci to glownie obrócene panewki,wtryskiwacze,pompy wtryskowe,szyny CR,turbiny.Nawet jest zart wsrod mechanikow Renault. W specyjikacji jest podane zeby olej wymienic co 30 tys.km,powinna byc rubryka turbosprezarka co 90 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

jest kilka powiedzen na dCi auta z tymi motorami to w moich stronach " królowie lawet" :)

co do nowych aut to w wiekszosci jest fatalny dostep z powodu duzej ilosci osprzetu silnika a miejsca pod maska malutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Dci to glownie obrócene panewki,wtryskiwacze,pompy wtryskowe,szyny CR,turbiny.Nawet jest zart wsrod mechanikow Renault. W specyjikacji jest podane zeby olej wymienic co 30 tys.km,powinna byc rubryka turbosprezarka co 90 tys.

Te turbospręzarki sypią się we wszystkich autach, a duzy wpływ ma sposób eksploatacji auta w turbiną Co do reżimu wymiany oleju w tym Modusie też powinno być 30tys, a komputer krzyczy by wymieniać dużo wcześniej. Autko pali mało, jak spokojnie się jedzie nie przekracza się 100-110(schodzi poniżej 4l w/g komputera). DCI nie równe DCI, ten sam silnik występuje w wielu regulacjach (mocach silników).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Najbardziej udane dci renault to 1,5dci, choć w porównaniu do innych marek to spalaniem i mocą silnika z tej pojemności wygrywa renault, co do zawiłości tej konstrukcji ujdzie nie jest tak źle, ale 1.9dci to koszmar, niewiem czy ktoś roztropny kto miał kontakt z tym silnikiem przyjmie go do byle wymiany oleju i filtrów nie wspominając o naprawie silnika, pieprzy się co tylko może.... ale fajnie się nimi jeździ jedyny plus tego silnika


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Akurat Moddus to chyba najmniej awaryjny z calej gamy dci.Najgorzej pod tym wzgledem wypada Laguna 2.2Dci i chodzi tu chyba glownie o chlodzenie silnika bo ten sam silnik jest w Masterze tylko lekko odciazony(mniej KM) i tam przebiegi spokojnie przekraczaja 300-400 tys bez ingerencji w silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

no dokladnie tak jak pisze bodytempelton czego sie nie dotknie to sie sypie w rekach ten motor nie wybacza najdrobniejszych bledow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

no temat zszedl na zly tor ogolnie polecam fiatowskie silniki JTD ale Ty chyba bierzesz benzyne a te jak juz ktos wspomnial wczesniej sa udane praktycznie w kazdej marce i jeszcze jedno najwazniejsze to nowe auto wiec co najmniej 10 lat masz z glowy jezeli zadbasz o wszystko w czasie :)

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Nie wiedziałem gdzie to zamieścić to pisze tu czy brak wolnych obrotów na zimnym silniku to skutek uszkodzonej sondy lambda bo gdy silnik złapie temperatury to są ale nie pełne .Dodam że silnik szarpie do 2000 tyś obr.Wczesniej obroty falowały.SEAT CORDOBA 1.6 8V 2002 ROK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Silnik krokowy zamarzł, być może. Pracę sondy możesz sprawdzić miernikiem lub na komputerze, testerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Sonda lambda była uszkodzona więc założyłem dobrą ale to nie pomoglo,okazalo się że pękła mała sprężynka w przepustnicy i dlatego nie chciał pracować na wolnych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luc826421    4

Witam, posiadam fiata sedici od 2009 (nowy z salonu, wersja fresh, 1.6 120kM, 4x2), wyniósł mnie 51tys.zł(czarny metalik)+hak ok 2000zł( cena za hak powalająca, ale musieli jakąś kostkę tam wstawić żeby nie obciążać komputera), w standardzie: ABS,ESP, 4x air bag, klima, radio CD z 7 głośnikami(ładnie gra), spalanie jak na tą moc umiarkowane ok 7l/100km, silniczek bardzo żwawy, hamulce z przodu wentylowane tarczowe, z tyłu tarczowe, jego największy atut: prześwit 19cm, więc po koleinach, dziurawych drogach nie zawiesi się, zawieszenie stosunkowo sztywne, ale to kwestia przyzwyczajenia. Polecam ten samochodzik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj