FanUrsusa

Co sądzicie o Fiacie Sedici

Polecane posty

FanUrsusa    0

To jest to samo co Suzuki SX4. Produkowane są w Węgrzech. Tata ma zamiar kupić nowy w kredycie 50/50. Będzie Suzuki albo Fiat. Zależy co będzie tańsze. Jak oceniacie te samochody? Może ktoś ma alternatywę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja polecam Dacie Duster nowa ale goła już od 40tyś. Fajnie się jeździ tym autkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Ooo to tanio, bo za sedici wołali 54tyś, tam masz 120KM, podstawowa wersja. Z dacią to wiele nie mam wspólnego. Może coś opowiesz o tej marce, i czy te 40tyś to netto czy brutto? Sor znalazłem 49tyś brutto bo ja chcę z 4x4 bo tak to to bym inne kupił. Ale u mnie są górki, śnieg też ładny a z resztą w lecie jak braknie paliwa to dźwigaj te 50l.

Edytowano przez FanUrsusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

jeżdzę dacią logan pickup w dieslu i jakoś nie narzekam. Zrobione ~18tys km na razie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

18 tys to on dopiero ledwo dotarty jak zrobisz + 50-70 tys to wtedy bedziesz mogl wiecej stwierdzic , a motor dci ?

a co do tego fiata to lata u mnie taki po miescie i calkiem fajnie wyglada to autko mysle ze to dobra alternatywa dla suzuki i naped ma 4x4 i jeszcze z motorkiem JTD jak by byl

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
18 tys to on dopiero ledwo dotarty jak zrobisz + 50-70 tys to wtedy bedziesz mogl wiecej stwierdzic , a motor dci ?
dci

poza tym większość elementów oznakowana dacia by renault ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

bo to samochod na licencji renowki a po za tym jak ktos w temacie to wie o co chodzi z dieslem made by france dci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

mąż siostrzyczki ma już 4 sztukę fancuza i naprawdę sobie chwali (1 prywatny, 3ci służbowy).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

nie mowie ze francuzy zle sa a jak wiesz zapewne jest 2 rodzaje diesli francuskich : HDi i dCi poczytaj sobie opinie na temat tych 2 i zakrec sie w warsztacie pogadaj z mechanikami jak masz mozliwosc- poznasz opinie :)

pozdrawiam posiadaczy dieselkow :)

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

No to biorzemy sedici. Bo niby droższe o 6 tyś ale popularniejsze i z większym silnikiem. U mnie już jeżdżą 2 Sedici i 1 SX4, wszystko jest ok. Kolorek czarny, felgi sportowe i można szaleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam zamiłowanie do francuzów (mam renault scenic II, dacia duster, a ostatnio nawet ciągnik kupiłem renault) mają dużo elektroniki są wygodne dobrze wyposażone i oszczędne. Co do daci to nie mam zastrzeżeń wziąłem najbogatszą wersję + prawie max opcji nie brałem skóry i 4x4 jest mi to nie potrzebne po prostu, silnik 1.6 benzyna 105 KM mam dopiero ponad 10000 tyś także malutko ale mam przynajmniej nowe auto za 60 tysięcy a wszystkie podzespoły są oznaczone symbolami renault a silnik to już w ogóle cały ranault. Dustery wysyłane na wschód mają nawet znaczek renault zamiast daci no i nazwa to renault duster.

 

Jeśli chodzi o dci to mam w scenicu po zakupie było parę problemów. Renia na trasie pali mi 5.1 ON na 100km przy 100 km/h auta serwisuje tylko w ASO wcale nie jest drożej jak u gienka w warsztacie a przynajmniej jest zrobione konkretnie i z gwarancją.

Edytowano przez Frytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

francuskie benzyny sa udane jako jednostki napedowe jak juz wczesniej wspominalem gorzej jest z dieslami wlasnie dCi troszke robilem w warsztacie to wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Tak się wtrące, pomiijając aspekty techniczne to to seidici wydaje się być takim raczej damskim samochodem, ale ogólnie to nawet fajne autko.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Dacia nie taka zła jak niektorzy opisuja. Jak kupowac to byle nie z dci a jesli juz to po 70 tys.km sprzedać puki jezdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

heh co jest nie tak... dlugo by wymieniac ale napisze najczestrze awarie: obrucona panewka, zatarty silnik awarie turbiny i elektroniki sterujacej silnikiem zalanie nie walsciwego oleju powoduje najwieksze problemy

podczas mojej pracy w warsztacie bylo tych dCi co najmniej z 10 w megankach scenicach i lagunaach

pewien klient przyjechal na wymiane oleju laguna 2 zazyczyl sobie dany olej pomimo odradzania ( ale on sie przeciesz zna)

zostal zalany olej taki jak sobie zyczyl , nie zdazyl wyjechac za brame a juz auta nie widac zza klebow dymu zawrocil sie zspowrotem i werdykt - uszkodzona turbina

co do elektroniki to jakiekolwiek odpiecie czujnika sterownika komputera podczas naprawy skutkowalo w najlepszym wypadku wpadnieciem silnika w tryb serwisowy i kontrolka "check engine" a w najgorszym nie chcial nawet zapalic - komputer kasowanie bledow i ustawianie poniewaz nie bylo lub nie dzialala samoadaptacja nawet bylo takie powiedzenie " tylko kabli nie dotykaj w dCi-ku "

a i bylo tez bardzo duzo problemow z wtryskami ale to juz raczej wina producenta osprzetu ( pekaja slawne sprezynki we wtryskiwaczach elektromagnetycznych- zly material) i mozliwe ze rowniez naszego polskiego paliwa

inny fakt mechanik kupil okazyjnie lagune 2 kombi dCi w full opcji ( skora klimatronic itp ) ale niestety po miesiacu juz jej sie pozbyl byl tylko 2 tygodnie zadowolony z zakupu a zapytany pozniej o opinie wyrazal sie chyba wszystkimi znanymi nam wulgaryzmami :) przed sprzedarza stala tydzien na podnosniku po godzinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Zgadza się dci to szmelc. jak ktoś chce francuskiego diesla to hdi raczej. benzynowe silniki są dość udane niezaleznie od producenta. Jednak grupa psa robi i benzyny i diesle lepsze. Tak jak ktoś napisał pojeździć do 70 tys i sprzedac póki się jeszcze kupy trzyma. Co do fiata sedici dla mnie to takie nie wiadomo co. Ni to meskie ni to damskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Nie wiem jak sedici ale znajomy ma suzuki sx4 to już gwarancję mu zabrali. Powód psuł się tak często, że serwis zdecydował o cofnięciu gwaranci (w sumie najtańsze dla nich rozwiązanie). Po pół roku zmieniali uszczelkę pod głowicą, po roku tylni amortyzator wszedł do środka (seicentem po tych samych drogach zrobił 2x tyle kilometrów i nic takiego miejsca nie miało) i coś tam jeszcze było ale już znajomy nie chciał chwalić się tym. Teraz na hasło "suzuki albo nic" odpowiada, że "już lepiej nic".

Aha silnik 1.6 benzyna + LPG fabryczny ale po incydencie z uszczelką pod głowicą jeździ na samej benzynie.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

heh suzuki niby taka marka a szmelc wypuscili ale sie nie dziwie szla na polski rynek na inne rynki nie przeszla kontroli jakosci to ja do nas wsadzili niech sie polak meczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zgadza się dci to szmelc. jak ktoś chce francuskiego diesla to hdi raczej. benzynowe silniki są dość udane niezaleznie od producenta. Jednak grupa psa robi i benzyny i diesle lepsze. Tak jak ktoś napisał pojeździć do 70 tys i sprzedac póki się jeszcze kupy trzyma. Co do fiata sedici dla mnie to takie nie wiadomo co. Ni to meskie ni to damskie.

Moja żona jeździ, czasami ja, modusem 1,5DCI 105KMi jedyny problem jaki mnie ostatnio spotkał (spodziewany)to konieczność wymiany świec żarowych, a przebieg auta zbliża się do 200tys. Wytrzymał nawet zatankowanie benzyny, ech te blondynki. Przeglądy robię w prywatnym warsztacie a właściciel zakładu nie miał zastrzeżeń do silników, a jedynie słabego dostępu do silnika i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj