FanUrsusa

Drzwi przesuwne czy zwykłe?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Deutz610    16

Moim zdaniem lepiej zwykłe ,ponieważ łatwiej i taniej można je zrobić a zimą suwane ciężko otworzyć(mam to wiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Suwane ciężej otworzyć ? :lol: pomyśl je sie przesuwa a normalne otwiera i trzeba pierwsze śnieg odgarnąć co do co taniej to oczywiście zwykłe taniej jest zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Osobiście zmieniałem 5 par drzwi w stodole na "suwane" ( wymiary ok. 4x5 m) i są najwygodniejsze bez dyskusji. Drewniane będę tańsze ale np. zimą jak nawali śniegu to tak łątwo się nie odrzuci z takiej powierzchni.

 

W tym roku zmieniam kolejne 8 sztuk na przesuwane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wrzuć zdjęcia jak to wygląda, otwieranie drzwi będących obok siebie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

10m szerokości tak? jeżeli tak to ja niezbyt wyobrażam sobie aby jedno skrzydło otwieranych wrót na boki miało 5m, jaki to byłby żagiel i moloch, zamknij takie coś przed burzą przy silniejszym wietrze, czy jak koledzy wyżej piszą w zimie otwórz... robiłbym odsuwaną tylko że nie robil bym jednego skrzydła 3.5x10 tylko dwa jeżeli jest możliwość zsuwające się do siebie i od siebie czyli 3,5x5 x2, lub dwa niezależne skrzydła też 3.5x5 tylko na dwóch prowadnicach, by można je niezależnie otwierać, i przesuwać w to samo miejsce, droższy koszt ale jaki bajer.. :D , uszczelnić szparę między nimi parcianym pasem i git majonez jak by to baśka powiedziała


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Tylko i wyłącznie przesuwane. A z tymi kosztami nie byłbym pewny bo otwierane też swoje kosztują zawiasy a i moim zdaniem gdy jest szeroki wjazd to i same drzwi muszą być masywne aby utrzymać na takim wysięgniku tak duży ciężar. A do przesuwanych same plusy materiał może być słabszy bo drzwi na całej długości zawsze tylko wiszą, chyba nawet łatwiejsze wykonanie dla ludzi w garażu no i jeśli zastosujemy z głową to nie ma żadnych problemów w zimę. Haczyk jest w tym że dużo ludzi robi drzwi przesuwane gdzie na dole jeżdżą one po kątowniku " ^ " a wtedy gdy mróz złapie są problemy ale gdy rozwiążemy inaczej wtedy problem z zamarzaniem znika. Następnym plusem jest łatwe w obsłudze jak byłem dzieckiem tyo zawsze miałem problemy z zamykaniem jak był jakiś wiatr, kobieta też może mieć problemy, czasem otwieramy drzwi i trzeba je zaraz czymś podstawić bo się zamkną a w tym czasie mogą kogoś walnąć w przesuwanych tego problemu nie ma. A co do rozwiązania kilku drzwi obok siebie stosujemy wtedy kilka szyn/suwnic i mamy pięknie rozwiązany ten problem fakt trochę większa cena no ale coś za coś np. podjeżdżamy maszyną blisko i już a nie musimy stać daleko bo drzwi mają wielki promień otwierania się. Mam nadzieję że pomogłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszystkie drzwi zmieniłem na przesuwane lub unoszone. Koledzy już argumentowali dlaczego są lepsze od skrzydłowych. Zdjęcie jednych z zamontowanych drzwi przesuwnych znajdziecie w galerii budynków gospodarskich. Dzielone drzwi mają 950 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19707

Wszystkie drzwi/wrota,które robimy od nowa robimy przesuwne ... rolki toczy nam znajomy tokarz(osadzone są na łożyskach samosmarnych),rolka jeździ tylko u góry na teowniku lub na kątowniku(ustawiony "pod kątem prostym"),pierwsze miały ramę robioną z kątownika i w środku deski teraz już mam patent bez ramy tylko rolki montowane są do górnej spony.... koszt podobny do drzwi otwieranych tradycyjnie a żywotność duuużo dłuższa...(nie zaciekają nigdy podczas gdy są otwarte)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Ja to bym zrobił obrotowe :D


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartusx5    17

Podzielone na 2 w szerokości i zasuwane do góry koszt większy ale nie masz problemu ze zachaczysz coś ze się urwią najpraktyczniejsze bo miejsca nie zajmują więc przeszkadzać nie będą!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj