samelamborghini

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll

Polecane posty

tomek73    579

Ja mam z 8 miesięcy i nic się nie dzieje z farbą. Oblałem go RSM w grudniu to pordzewiał zawór do akumulatorów hydraulicznych. A jest ocynkowany?

Ale mam inny problem Jak podniosę ponad tonę to ciągnik jest bardzo wywrotny. A ciągnik NH T5060 Parę razy o mało go nie wywróciłem. Teraz zakładam przeciwwagę i jest dobrze.

Na serwisie powiedzieli że to dlatego że jeżdże na na akumulatorach non stop otwartych. Jestem ciekaw ile w tym prawdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

tomek73 jak piszesz to masz ten sam model łdowacza i trochę już na nim pracowałeś to weś mi wytłumacz tak na chłopski rozum do czgo służą akumoratory hydrauliczne i jest tam taka rączka do przełączania w jakiej pozycji powina się znajdować przy jakich pracach.Moim zdaniem ten ładowacz ma duży zasięg podnoszenia i pzez to ciągnik jest nie stabilny ale jak piszerz przeciw waga robi swoje i jest OK.Jeśli chodzi o rdzę to w tym tygodniu ma przyjechać serwis na przegląd do ciągnika to porobią zdjęcia bo to oni go montowali i zobaczymy co będzie .Dodam że do ładowacza mam jeszcze krokodyla 1,5 m i łyszkę 2 m i ciągnik farmtrac 690 dt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

Szybko potrzebuje pomocy! Wujek kupił tura metal fachu do new hollanda TD80D i podłaczyli mu go pod eurozłącze i go to irytuje ponieważ jak podniesie tur do konca lub dom chnie chwytak do konca to pompa ma przesilenie i wajcha wyskakuje chciałbym wiedziec jak jest u was czy prosto pod pompe podłaczyli . zaczwonił do innego dilera i powiedział mu jesli jest tak podłaczone to po pracy iloś godzin w ładowaczu po pompie nie pamiętam po ilu ... jak jest u was wszystkie pomoce docenie sa bardzo przydatne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luc826421    4

U nas w pronarze 82 sa tur metal fach podłączony jest pod złączki z prawej strony od hydrauliki i wszystko narazie jest dobrze, może macie zapowietrzony układ bądź zbyt małą ilość oleju ( takie są moje sugestie) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

plapla 123 akumulatory są do tego że jak są włączone to jak opuszczasz z ładunkiem i puścisz rączkę to akumulator pochłonie tą energie i ciągnik ni podniesie tyłu tylko olej pójdzie w akumulator. I tur działa tak jakby był zawieszony na sprężynach. Super sprawa.

Rączka jak jest w pionie to aku jest otwarte a w poziomie to zamknięte. Jak zawór kulowy do wody.

podnieś coś cięższego i spróbuj nagle stanąć przy opuszczaniu na zamkniętych o otwartych, i zobaczysz różnicę. Ja non stop mam otwarte, ale się zdziwiłem jak mi to serwis powiedział. Tu chodzi o to że nie ma takiego samego ciśnienia i siłownikach i dlatego jest taki wywrotny.

Niestety ja narzekam też na to że nisko podnosi. Mam problem załadować zboże na przyczepę D47 z nakładkami. Nie mówiąc o HL 8011. Jak do pełna dosypuję to nie mogę całkiem otworzyć łyżki.

W MTZ dużo wyżej mi podnosił.

Case80 według mnie to jest źle podłączony tur. JA w T5060 mam od pompy do rozdzielacza z tura , a z rozdzielacza z tura do rozdzielacza pod kabiną. Jeszcze trzeci wąż z rozdzielacza z tura jest. Ale nie przyglądałem się do czego. Te węże były w komplecie z turem i tak założyli. Niech wujek zadzwoni do Metal Fachu i tam się spyta, bi mi się wydaję że serwis poszedł sobie na skróty.

W NH jest tak że jak dostanie dużego przeciążenia to rączka odskoczy. iI tu nic się nie zmieni. Taki jest rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tribal    4

tomek73 właśnie tak jest u Ciebie powinno się podłączać tury. Tylko rozdzielacz musi mieć odpowiedni przepływ bo cały olej z pompy przez niego przechodzi , a trzeci przewód to wolny spływ. Trzeba również unikać wszelkich szybko złączy bo dławią przepływ. Jeśli mamy "zachodni" ciągnik, fabryczne gniazdo szybkozłącza z polskimi wtykami za 15zł niby pasuje ale nie otwiera do końca grzybka w gnieździe, miałem kilka takich przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak podłączałem tura do MTZ to też tak podłączyłem i było dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx80    33

też mi się wydaje ze powinien isc prosto pod pompe na wsi kazdy ciagnik ma pod pompę a tu jakos tak uj...ali ze szok to nie jest udogotnienie bo jak podniesie czy opusci czy chwytakiem zrobi do konca to gałka wyskoczy , wiem z przeciążenia . wujek sie denerwuje ciagle bo u tego dilera mu powiedzieli ze na 3000 zrobią to mysle ze by przełożyli pompe od td5030 bo w td 5030 podłączaja prosto pod pompę gdzies powiedzieli ze 800żł ale kur.. kupić nowy tur nie wiem z osprzętem chyba 30 tys i co jeszcze bokładać nie wiem opier ... servis i niech to robią chciałem sie was popytac co o tym sadzicie .... ja już nie wiem co o tym myslec nie wiem czy właśnie jak dzwonił do metal fachu to mu powedzieli ze iles godz i po pompie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

A wiec koledzy , nie czytalem całego tematu , ale chce przestrzec przed Turem z metal-fachu. Kupilem nowego, 2 miesiace temu wyszla gwarancja , i musze powiedziec ze koszmar, bardzo slaby material , to jest porazka , popekala rama łaczaca 2 ramienia tura, napisalem do metalfachu bo wyglada mi ze to wogole jest zle pospawane tam , a oni mnie olali zwyczajnie , cene maja nie mała, ale juz jakosci zadnej !!! przestrzegam wszystkich , jak chcecie to zobaczyc to wyslijcie mi na priv swoje mejle , a powysylam wam zdjecia. Lepiej dolozyc i kupic Quicka albo Stolla , musze zrobic reklame tej firmie bo mnie strasznie to zdenerwowalo ze nie otrzymalem od nich zadnej odpowiedzi , a pozatym , ich tury sa nic nie warte. Pozdrawiam .

Edytowano przez rafal11195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tribal    4

to nie nowośc kolego wystarczy spojzeć na spawy, wykończenie krawędzi i porównać niestety nadal polska tandeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Duskusja się rozwija więc i ja dodam coś od siebie... Moim zdaniem jak nie masz jakieś większej "fermy" czy czego kolwiek gdzie tur będzie naprawdę dostawał w d*** to można spokojnie brać jakąś używkę albo jak się chce koniecznie nowy sprzęt to coś polskiego bo po co przepłącać ale jak ma się kupę roboty to nie ma co oszczędzać tylko zacisnąć zęby i płacić za naprawdę dobry sprzęt żeby póżniej nie narzekać na jakość wykonania i komfort pracy. Poprostu cena = jakość i trzeba to dostosować do swoich potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maxer    1

Koledzy ja też dodam coś od siebie i to z innej beczki. Czy kolego zastanawiałeś się nad innymi polskimi firmami? Przykładowo mam tura z agromasz mrągowo Ł-106A i do twojego Deutza będzie pasował. Używam go od roku i muszę powiedzieć że sprawuje się bardzo dobrze żadnych awarii nie miałem jedynie sam wysięgnik waży 620Kg chyba nie pamiętam dokładnie, wydaje się to dużo ale jak z tyłu zaczepie agregat uprawowo-siewny to przodu wcale nie podnosi a nawet mrzy takiej masie nie podnosi mi tyłu gdy rozładowywałem palety po 1,5T a polecił mi go wujek który ma Ł-106 na zetorze 10045 i bez odważnika i obciążników kół jeździ ma go już z 5 lat i tylko zmienił uszczelniacze w gniazdach hydrauliki. Kolego pamiętaj to twój wybór nikt ci nie powie czy na 100% dobrze robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Panowie czy do ładowacza Metal-Fach t-241 mozna zamątować taki przyrząd co pokazuje położenie pochylenia łyżki lub krokodyla względem podłoża tak jak to jest zachodnich ładowaczach np Stoll bo tak na wyczucie jest trudno bo albo za głęboko się wgłębia albo za płytko a może macie swoje sposoby na ten problem .Dodam że posiadam ładowacz od niedawna i może muszę trochę po ćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Samemu można drobić, na zwór innych, pręt przymocowany do sworznia na zakończeniu siłownika od przechylania euroramki i do tego 2gi punkt podparcia [np blaszka z otworem, albo mała tulejka] na drugim końcu siłownika czy też gdzieś na ramie w widocznym miejscu. Wszystko ładnie połączyć, pręt zagiąć albo kolorowo zaznaczyć w położeniu poziomym łyżki i jest git ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Na pewno sprubuję to zrobić ale chyba jak skonczy się gwaracja. Czy może robiłeś coś takiego w swoim ładowaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Faktycznie bardzo proste do wykonania chyba się skuszę przed upłwem gwaracji.Dzięki za zdjęcia.

Edytowano przez plapla123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

A wiec koledzy odświeżam temat, firma odezwała sie do mnie , zaproponowała korzystna rekompensatę tego uszkodzenia, Po naprawie mój tur pracuje bez zarzutu.

Serwis zaczął sie kontaktować z klientami. Myślę ze współpraca będzie juz nam sie dobrze układać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też chyba kupie metalfach do agrofarma 85 jak to jest z tym podłączeniem z pompy do rozdzieleacza czy z szybkozłacza do rozdzielacza ,wie ktoś ile teraz kosztuje taki tur 3 sekcje plus łycha udzwik 1600 kilo

Edytowano przez AGROFARM85KALI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1m    2

Witam,

mam możliwość kupna w okazyjnej cenie tura Metal Fach T229 z ramą do mtz. Czy da się w jakiś prosty ( niedrogi) sposób przerobić do ursusa 1004?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Raczej Ciężka sprawa z tą przeróbką, trzeba by było pewnie ciąć spawać itp. żeby pasowało. Proste i tanie raczej by to nie było ale pewnie taniej niż kupić nowe mocowanie.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal132    0

Mam nowy ladowacz czolowy metal fach T241 i chce sie dowiedziec jak w nich jest z przezchylaniem np. lyzki z piachem na euroramce bo u mnie w luźnej gromadzie jak ja zaglebie przy ziemi to poprostu nie da rady jej przekrecic do gory. Tak w nich jest czy mozna jakos to ustawic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocki0    0

Wie ktość moze jakiej firmy ładowacz pasuje do tej adaptacj?? zdjecie nizej dzieki za informacje :)                                        post-60100-0-10516800-1438029578.jpeg                                                                                                                                                                           post-60100-0-72215600-1438029721.jpeg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abq    0

Witam-czy wiadomo komuś ze szanownych użytkowników tego forum jak rozłożyć silownik poziomowania od ładowacza quicke 670?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj