samelamborghini

Nowy Metal-Fach czy używany Quicke, Stoll

Polecane posty

dawid0605    22

Ja myślę ze lepszy był by używany Stoll albo Quicke zapewne lżejszy, lepiej wykonany, mocniejszy itd... ale z drugiej strony używka może być "zmęczona życiem" być zgięta lub pęknięta, wytrzaskana, miec rużnego typu luzy na łączeniu bo nie wiadomo kto i do czego używał... Takie jest moje zdanie.

A na jaki ciągnik ten ładowacz ? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Trochę głupie pytanie, bo jak uzywany jest młody i niewychodzony to lepiej jego wziąć, a jak jakaś pospawana kupa złomu to nie ma sie co zastanawiać. Jedź i obejrzyj sobie te używki to będziesz wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kowal34 No i co z tego że kupiłeś? Chciałeś się pochwalić czy jak że takiego masz? Najlepiej by było żebyś powiedział jak o Ci się sprawuje i czy jesteś zadowolony i ile dałeś za niego.

Edytowano przez MarekDFagrofarm410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal34    1

marek agrofarm410 nie bulwersuj się tak mam tego tura dopiero kilka dni i nie jestem w stanie napisać jakie ma wady . Metal Fach jest jedną z najlepszych polskich firm produkujących ładowacze czołowe :) Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Heh masz go kilka dni i polecasz?? Dla mnie ten tur to kompletna klapa..

Ma straszne luzy na ramce.

Podpinanie jego i odpinanie to mordęga wszytko lata trzeba go na mocowanie łomem wpychać.

Lakier to załamka po 2 latach rdza wyłazi i farba odpada.

Yoi to też klapa. Zazwyczaj nie łapie 3 sekcje. I ma straszne opóźnienie.

Jest strasznie ciężki.Quick jest około 200kg lżejszy.

A i takiego czegoś jak poziomowanie to w nim nie występuje.

Jedynym plusem tego ładowacza to udźwig.

 

Najlepiej dołóż trochę kasy i kup nowego Quicke lub Stoll.

Edytowano przez Ursus11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Dołóż troche kasy? Przecież metal fach kosztuje 15000 netto a quicke 35000netto. To jest troche? Sam wybrałem metal fach choć nie uważam że jest to dobry ładowacz. Quicke jest poprostu za drogi, a ja nie mam zbyt dużo pracy do ładowacza czołowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal34    1

ursus 11 czy jak ci tam to co piszesz to 100% kłamstwo . Joy sprawuje się bardzo dobrze nie ma żadnego opóźnienia , odczepianie i przyczepianie trwa jakieś 10 min a poza tym jak komuś naprawdę jest potrzebny ładowacz to nie ma sensu go odpinać, co do lakieru nie wiem jak będzie wyglądał za kilka lat ale na pewno nie tak jak piszesz . Chyba ktoś tu ma kompleksy :-)

Edytowano przez Kowal34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Kowal jakiś tam. U mnie przez 2lata było wszytko ok ale po ostatnim sezonie to koszmar. Może masz innego Yoi ba chyba je modernizowali.... Taka to jest jakość MF http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/330810-metal-fach-herkules-2291/.

Bierz używanego Stolla nie będziesz żałował na pewno...

Pewno zaraz sie ktoś mnie spyta dlaczego kupiłem MF. Kolega miał rocznego i powiedział że dobrze się sprawuje tylko że on ma na linkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal34    1

ursus 11 myślę że po prostu źle trafiłeś na ten ładowacz . Na pewno nowy MF będzie lepszy niż przechodzony stoll .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Oby wam sie lepiej MF sprawowały. Ale o chwytaku do bel złego słowa nie moge powiedzie.Ale lakier mogli by poprawić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekfajny3    0

jak nowy to niez metal fachuto badziewie ma słabe ramy mocujace tura do ciagnika w tej samej cenietur z mrągowa duzo lepsze wykonanie ja mam1,5 roku tura z metal fachu chce sprzdac słabe rozdzielacze majja a najgorsze ze gipkie ramy polecam tura uzywa\nego quica albo nowy z mrągowaa ta sama cena jak cos pisz to mojegg 9673156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

fajnie tylko czy ktoś potrafi odpowiedzieć ile kosztuje takie mocowanie do stolla do agrofarma, używanych ładowaczy z agraforama cieżko spotkać, a gdy za same mocowanie miałbym płacić z 5-6 tyś to używany tur wyniesie nawet wiecej niż nowy polski, wiekszość tych starszych stollów ma jakieś dziwne mocowania bez wyporów tylnych tak czy inaczej trzeba by kupić mocowanie, jak do tura 6 same mocowanie kosztuje 3,2 tyś to do sztolla czy quika ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anhanger    0

W zasadzie to zależy ile masz kasy. Jest opcja wzięcia polskiego ładowacza mniej znanej firmy, a pewnie w cenie Metal-facha wyjdzie ci cały ładowacz z mocowaniami pod agrofarma.

Dość ciekawą alternatywą wydaje się też BMH. Któryś forumowicz dobrze o nim mówił. Ale to musisz popatrzeć sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ja mam ładowacz z Metal -Fachu t-241 mam go zaledwie dwa miesiące a już pojawiła się na nim rdza miejscami to odlatują całe kawałki farby dodam że ładowacz z ciągnikiem są garażowane i jeszcze nie pracowały przy oborniku i są fabrycznie nowe ciekawe jak on będzie wyglądał za rok jak go wezmę w robotę i zobaczy trochę deszczu.Może wiecie czy gwaracja obejmuje farbę na ładowaczu bo w gwaracji nic nie pisze i czy ktoś miał taki problem.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj