Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rogerr33

Czym wyciąć okregi z blachy 2-3mm?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Blachy
damianzbr    992

Do czego te okręgi? Ich kształt ma być nieskazitelnym odbiciem okręgu? Jeśli tak to nożycami się raczej nie uda. Pewnie większy koszt by był ale by zrobić bardzo dokładnie skorzystał bym z usług firmy oferującej cięcie laserem. A jeśli ma nie być dokładnie to normalną szlifierką kontową a nie tam jakimiś nożycami się będziesz bawił. 3 blacha to raczej tylko postrzępisz po psujesz a na koniec będziesz musiał od podstaw poprawiać szlifierką. Tak mi się wydaje. Odrysuj okrąg, szlifierką wytnij kwadrat obejmujący Twój okrąg i ścinaj rogi.

andrzej2110    529

Tymi nożycami blachy nie przetniesz. Do czego ci te kółka potrzebne są?? Możesz wyciąć szlifierką. Najpierw wyrysować cyrklem okrąg a potem wycinasz. Jest trochę z tym roboty ale da się. Jeśli potrzebujesz aby był idealny okrąg to najlepiej by było na tokarni to zrobić. Wycinasz szlifierką np. sześciokąt a resztę tokarnia obcina.

Wiadomość z agroFakt.pl

bobytempelton    158

@andrzeju Jak tę blachę umocujesz w tokarce? we wrzecionie? w koniku? a nóż w imaku czy gdzie indziej? w płaskich przedmiotach jedynie można wiercić otwory, ale wiertło musi być we wrzecionie,

Jak masz zrobić dużo tych kółek to plazma, laser itp, jak kilka to szlifierką.

Ja wycinałem takie małe kółka o średnicy ok 5cm w blasze otwornicą do płytek w wiertarce, git wyszły

krupekf16    6

Ja bym proponował udać sie do najbliższego zakładu ktory posiada plazme niedaleko mie taka maja, za niewielkie pieniadze wycina idealne kształty, wycinał mi obciażniki w koła bardzo dokładna maszyna

lukaczmarek    265

dokładnie jak piszę kolega wyżej. U nas są firmy które właśnie świadczą za naprawde niewielkie pieniadze usługi wycinania laserem/plazmą. Wieziesz im blachę, parę minut jak prosty wzór i masz wycięte

witam.

Proponuję koledze kupić dobry nożyk do metalu, taki do zwykłej wyżynarki jak do drewna. narysuj sobie te kółka, zrób wiertłem dziurkę na nożyk i po prostu wytnij te otwory.

Powodzenia.

ja to robilem w taki sposób najpierw wycinałem szlifierka kątowa mniej wiecej takiej jak powinny być. później zawiozlem tokarzowi i mi za kilka zł je przetoczył. wystarczy mieć środek wyznaczony robisz okrąg o średnicy jakiejś rurki. lapiesz ja na 3 spawy i mozesz juz w uchwyt tokarski złapac. sam tak robiłem wiec wiem że się da.I robiłem je z 8 blachy:) pozdrawiam

Glon    0

Palnikiem gazowym też ładnie idzie ale najlepiej plazma równiuteńkie krawędzie

AUSTERNPILZ    1

Tylko usługa laser. Groszowe sprawy ;) Ja za cztery skomplikowane elementy z nierdzewki ( gr. 6 mm) zapłaciłem ok 160 zł, a cięcia było ok 3 mb. A jeszcze lepiej zlecić usługę z materiałem. Praktycznie nie liczą odpadów bo pracują na dużych arkuszach blach i póżniej jeszcze skrawki wykorzystują. O ile zakład uczciwie podchodzi do sprawy <_<

zorzyk2    50

Tylko nie każdy ma w pobliżu firmę z takim sprzętem, która chce bawić się w takie drobiazgi. Sposób z tokarką i spawami jest najprostszy. Zdarzało się przy jednostkowym elemencie wycinać małą kątówką prowadząc wielokrotnie tarczę po łuku, mając pochyloną kątówką do osi krążka.

Edytowano przez zorzyk2

Ursus328    2

nie masz nożyc do ciecia blachy takich na stojaku ja na takich blache 4 mm tne i ksztalty jakie chce

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Gość bartek18
      Przez Gość bartek18
      Robimy u nas remont generalny obory i zastanawiam się nad sposobem usuwania obornika. Czy montować nowy wyciąg za 45000 zł czy wypychać obornik mini-ładowarką za 80000 zł. Za wyciągiem przemawia cena zaś za ładowarką wszechstronność gdyż zastąpi wiele prac ręcznych. Słucham waszych opinii.
    • Przez Digifant
      Jaki rozdrabniacz do gałęzi na WOM warto kupić za kwotę do 4000 zł ?
    • Przez rolnik-k
      Chciałbym sie dowiedzic jaki jest dobry mieszlnik,na 1t do tego jeszcze srutownik soco-tłoczacy, i waga elektroniczna. Jak jest dobra firma?.I ile moze kosztowac taki zestawik?
    • Przez Folia-Rolnicza
      Witam jest ktoś na forum co posiada Baterie sloneczną (Solary) ..
      jak myslicie oplacalny biznes ?

• Przez toros
      witam czy podjedzie kabina od c360 do mf255 w linku podaje kabinę jaka by była. https://www.olx.pl/i2/oferta/kabina-ursus-c-360-355-3p-CID757-IDlMTQI.html#:a727983e96