zabek

która nowa przyczepa 10t najlepsza?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danie23    0

ja mam przyczepy warfama 2x 10 ton i sa super KUP WARFAMA najlepsza przyczepa na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

danie23-jak Masz przyczepy warfamy to nie znaczy że są najlepsze każda maszyna ma plusy i minusy tylko zależy z czego przewagą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabek    0

zgodze sie z glonem.a mi sie wydaje ze nie sa najlepsze w koncu sa na rynku od nie dawna chyba wiec na pewno maja jakies minusy choc zadna przyczepa nie bedzie idealna kazdy woli co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mainbrain    6

Mało rzeczowo w tej rozmowie widzę. Jeśli chodzi o jakość przyczep to zwróć uwagę przede wszystkim na takie kwestie: wielkość i nośność osi, marka obrotnicy, siłownik (jaki ma udźwig), ogumienie najlepiej 22.5 (regenerowane daje radę w rolniczych). Przede wszystkim zaufałbym firmie Metal-tech, Pom-Eko i ewentualnie z tańszych Auto-Tech. To tyle. Wielton i Zasław mają przyczepy rolnicze bardziej dla rozrywki i jeśli będzie dobrze im szło z naczepami to lada moment przyczepy rolnicze odstawią na dalszy plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

No u mnie są 2 nowe przyczepy 10 z metaltechu i powiem że się nawet nieźle sprawują. Niby 10 ton ale jak się cała załaduje to z 13 wchodzi wiec do pełna nie ma co sypać jak ktoś pilnuje ładowności. Szczelność praktycznie bardzo dobra jedynie na słupkach silikonem jechałem żeby mieć pewność bo kilka szparek było.

 

Jednak żeby nie było kolorowo

-na jednej plandeka jakby była źle wymierzona i delikatnie za mała

-mocowania słupków na plandekę są lipna, dodatkowo gumka łącząca słupki z plandeka jest za duża niż otwór w plandece i ciągle wypada

-w jednej schodzi powietrze z układu, powoli ale schodzi, w drugiej trzyma nawet 2 dni

-wydaje mi się ze otwarcia burt powinny mieć jakieś zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem (musieliśmy dorabiać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabek    0

mi sie wydaje ze warfama nie daje rady z przyczepami za krotko je prodókuja i z opini tych co maja inne maszynu tej firmy to wynika ze sie nie staraja z malowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

a co myślicie o przyczepie na tandemie ? być może za około 2 lata będę musiał kupić jakąś przyczepę (pewnie 10t) i jak na razie zastanawiam się nad:

http://www.uniagroup...nd?brand.id=707 tylko jak jest to 10t


co byście wybrali ? i co sądzicie o przyczepach na tandemie ?

aha, przyczepa głównie do zboża by była

Edytowano przez rzeznik13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja jednak wybrałem Wieltona, jedna normalną a drugą tandem. Za 12 t z pełnym wyposażeniem 52 tyś netto.

Rozmawiałem trochę z tirowcami i wszyscy zgodnie twierdzili że tylko wielton, chociaż Zasław bardzo mi się podobał, ma najciekawsze rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

Ja jednak wybrałem Wieltona, jedna normalną a drugą tandem. Za 12 t z pełnym wyposażeniem 52 tyś netto.

Rozmawiałem trochę z tirowcami i wszyscy zgodnie twierdzili że tylko wielton, chociaż Zasław bardzo mi się podobał, ma najciekawsze rozwiązania.

 

 

Kolego

 

Tirowcy nie jeżdżą po polu więc o przyczepach Agro nie mają pojęcia.Naczepy do ciągników siodłowych mają najlepsze ale rolnicze niekoniecznie. Tandem z Metaltechu możesz wyposażyć w tylną klapę hydrauliczną. Rama z profili zamkniętych, szczelność bez uszczelek. Jedynym minusem to cena i czas oczekiwania. Trochę drogo i trzeba długo czekać. Ale moim zdaniem TB z Metaltechu to dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tirowcy zgodnie twierdzili o jakości materiałów z których są wykonane naczepy, więc czy to przyczepa rolnicza czy naczepa to są z tego samego materiału robiona.

Oni bez zastanowienia odpowiedzieli że Wielton wytrzyma dużo dłużej niż Zasław> Bo są z dużo mocniejszych jakościowo materiałów zrobiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Znajomy diler handlujący przyczepami z unii, wieltona, pronaru i chyba metaltechu powiedział, że wielton ruszył z agro jak naczepy cienko szły, teraz znowu ciężarowe zaczynają dobrze iść i do agro mniej się przykładają nie wspominając już o serwisie bo czas oczekiwania to masakra. Sam polecał auto-tech choć on nie ma ich w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Panowie a takie pytanie, kupuje przyczepę 10 ton. Burty będą 110cm wysokości. I mam do wyboru albo u dołu 60cm i u góry 50cm albo odwrotnie 50cm u dołu i 60cm u góry. Jakie by była wasze zdania który był by lepszy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

http://imageshack.us...7/sdc13613.jpg/ Tu mam test pięciu przyczep 10 t warto zobaczyć te dane techniczne(przejrzyj nie tylko te foto ale i inne do tych przyczep)

 

 

Kolego.

 

Test ten był robiony w 2010r. Wiec trochę się pozmieniało w Agro transporcie.

 

Ja bym był za MT. Burty mają z firmy Bova a nie Furmana czy własnej produkcji jak co niektórzy znani producenci.

Uszczelka stalowa nie potrzebuje regulacji burt. Konstrukcja ramy tej przyczepy uniemożliwia "pływanie" skrzyni ładunkowej więc nic się nie rozszczelnia. Gumę co roku musisz wymienić. A jak przewieziesz piasek lub jakies kruszywo budowlane to uszczelka "pójdzie" po jednym wysypie. A MT będzie miesiąc woziła piasek i możesz ją puścić na drugi dzień do rzepaku.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyJohn    246

Chciałbym odświeżyć trochę temat. Co myślicie o przyczepie Metal Fach T-710/1? Jak z jakością wykonania? U mnie zadania jakie by miała do wykonania to: W żniwa zwieźć zborze z 20-25 ha, wożenie bel ( jakieś 1000 bel w roku : słomy, siana i sianokiszonki) wożenie masy kukurydzianej ( jakieś 10 przyczep w roku), oraz tak raz na miesiąc pojechać 5 km w jedną stronę po 6-7 ton paszy na paletach. Jak myślicie? Sprawdzi się? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

Mało rzeczowo w tej rozmowie widzę. Jeśli chodzi o jakość przyczep to zwróć uwagę przede wszystkim na takie kwestie: wielkość i nośność osi, marka obrotnicy, siłownik (jaki ma udźwig), ogumienie najlepiej 22.5 (regenerowane daje radę w rolniczych). Przede wszystkim zaufałbym firmie Metal-tech, Pom-Eko i ewentualnie z tańszych Auto-Tech. To tyle. Wielton i Zasław mają przyczepy rolnicze bardziej dla rozrywki i jeśli będzie dobrze im szło z naczepami to lada moment przyczepy rolnicze odstawią na dalszy plan.

 

Masz rację Kolego

 

3 lata temu jak mieli ciężko z naczepami drogowymi to zrobili pewne ruchy i aby nie zwalniać pracowników postanowili wziąć się za rolnictwo. Opinia o dobrych naczepach zrobiła swoje. Idealne posunięcie marketingowe. I teraz kilku rolników musi doszczelniać te markowe przyczepy pianką na polu :)

Ja stawiam na doświadczenie więc dla mnie Metaltech jest na pierwszym miejscu. Pełen profil ramy,skrzynia wtedy nie pracuje bo leży sztywno i się nie rozszczelnia. Uszczelnienie, blacha do blachy a nie oklejone gumą dookoła gdzie co roku trzeba zmieniać. Ale ....każdy ma prawo decydować wedłóg swojego uznania :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mag    1

Chciałbym odświeżyć trochę temat. Co myślicie o przyczepie Metal Fach T-710/1? Jak z jakością wykonania? U mnie zadania jakie by miała do wykonania to: W żniwa zwieźć zborze z 20-25 ha, wożenie bel ( jakieś 1000 bel w roku : słomy, siana i sianokiszonki) wożenie masy kukurydzianej ( jakieś 10 przyczep w roku), oraz tak raz na miesiąc pojechać 5 km w jedną stronę po 6-7 ton paszy na paletach. Jak myślicie? Sprawdzi się? Pozdrawiam :)

 

Znajomy ostatnio kupił i wykonanie bardzo mi się podoba :) Tylko że zamówił niebieską a przyszła cerwona :P Ja bym polecił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgie    0

nie wiem drodzy forumowicze dlaczego tak znienawidzone są przez Was przyczepy pronar? posiadam tandem 10T od 2007 roku. Nie zgodziłbym sie z opiniami o rdzewieniu i niskiej szczelności. Powiem Wam, że nie jest tak źle. Przyczepa u mnie pracuje tylko przy wożeniu ziarna, i z tym nie ma najmniejszego problemu. Jest naprawde szczelna i nic jej nie dolega. W zeszłym roku woziłem u kolegi rzepak to trzeba było uszczelnić tylko słupek na jednym przednim rogu, i wierzcie mi mówię szczerze. Rdza pojawiła się tylko przy podłodze, gdzie zostało niewyczyszczone ziarno zboża. Nie usunięte porosło i taki skutek-moja wina. Ale w tym roku zrobiłem plandekę i nie będzie problemu.

Są to przyczepy w dosyc rozsądnej cenie i nienagannej jakości, to jest moje zdanie.

Też stoję przed kupnem kolejnej przyczepy i oczywiście śledzę wszystkie opinie, ale zapraszam do dyskusji również osoby posiadające przyczepy Pronar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie czy może wiecie czy Bizon ZO56 82r i 91r zładuje bez problemu(a mierzł ktoś wysokość załadunku) 12t przyczepę metal-tech(lub inne ale na skrzyni 4,5 m "krótką")?

(bo na razie nie mam zamiaru zmieniać kombajnów) I jeszcze jedno jak byście mogli doradzali tandem czy tradycją?

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFkujawy    0

Tandem na oponach 22.5/425mm załaduję, ale pierwsze kilka zbiorników jest na styk i jak przyczepa stanie wyżej to niestety trzeba zajechać inaczej. Oczywiście trzeba sypać z obu stron bo na środek przyczepy nie ma szans sięgnąć :)

Jeśli chodzi o wybór między tandemem i dwuosiową to zależy, która Tobie bardziej pasuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mój ciągnik ma 3 metry wysokości i Bizon 56 wadził blachą z rury o dach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

czy zna ktoś aktualną cenę przyczepy 8t Unii Brzeg ?

 

 

Unia 8t 45900 zwykła i 46900 long

Zasław 42800

Pronar 42050

Warfama 41700

Wielton 43000

Metaltech 45300

Joskin 46400

Metalfach 37000

 

Ceny cennikowe, upusty musisz targować u dealerów. Wybieraj mądrze,

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj