Johny6910

Zwiększanie mocy John deere

Polecane posty

Johny6910    41

Witam . Chciałbym zwiekszyc moc w moim JD 6910 , słyszałe ze sa firmy które sie tym zajmują, lecz nie wiem jakie są tego efekty. Zpoktał sie ktos z tym , bo nie wiem czy sie opłaca , niby ma zwiekszyc moc i zmniejszyc spalanie ale czy rzeczywiscie? Poprosze o wasze komentrzarze na ten temat . Pozdrawiam Marcin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

nie daleko mnie taki chłopaczek w chyba 120 konnym NH zwiększył sobie moc i teoretycznie spalanie miało zmaleć a wyszło że sporo wzrosło i chyba powróci do nominalnej mocy.Choć z drugiej strony znajomy Pan Kazio w Df Agrotronie podniósł moc coś około 25 km miało byc więcej ale nie wiem jak to się sprawuje,Usługę wykonał mu serwis a przy okazji skrzynie odblokował na 50 km/h

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny6910    41

nie daleko mnie taki chłopaczek w chyba 120 konnym NH zwiększył sobie moc i teoretycznie spalanie miało zmaleć a wyszło że sporo wzrosło i chyba powróci do nominalnej mocy.Choć z drugiej strony znajomy Pan Kazio w Df Agrotronie podniósł moc coś około 25 km miało byc więcej ale nie wiem jak to się sprawuje,Usługę wykonał mu serwis a przy okazji skrzynie odblokował na 50 km/h

moc zwiększał kupujac chip czy przez firmę ktora sie tym zajmuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

moc zwiększał kupujac chip czy przez firmę ktora sie tym zajmuje?

 

jakiś człowiek mu to robił,wgrywał program...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Panowie, gdzie chcecie wsadzić ten program / czip? Pompa sterowana elektrycznie?

Edytowano przez Axial

Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny6910    41

Panowie, gdzie chcecie wsadzić ten program / czip? Pompa sterowana elektrycznie?

mowia ze podlaczajac chip prze dpompa paliwowa zwieksza sie moc ale nie wiem czy sam chip cos da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3113    0

Witam . Chciałbym zwiekszyc moc w moim JD 6910 , słyszałe ze sa firmy które sie tym zajmują, lecz nie wiem jakie są tego efekty. Zpoktał sie ktos z tym , bo nie wiem czy sie opłaca , niby ma zwiekszyc moc i zmniejszyc spalanie ale czy rzeczywiscie? Poprosze o wasze komentrzarze na ten temat . Pozdrawiam Marcin wink.gif

jeśli brakuje ci mocy to wpierw weź się za silnik sprawdź wtryski i ciśnienie sprężania dopiero jak silnik jest ok można podnosić moc ci co podnoszą moc bez sprawdzenia silnika to naciągacze bo co ci po zwiększeniu dawki jak wtryski leją albo turbo kiepskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny6910    41

jak do tej pory moc była wystarczająca , ale jesienią kupiliśmy pług lemken opal 180,5x50cm max i zestaw uprawowo siewny amazone airstar profi 4m, 1t zasypu i przydało by się trochę więcej mocy, a na kupno czegos o mocy ok 180/190km to jednak spory wydatek i znów zastanawiamy się nad zwiększeniem mocy by praca szła szybciej. Znacie może kogos kto taki zabieg przeprowadził, aby zapytać jak to się sprawuje? pozdrawiam Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musi być przy tam hamownia, podłączona pod wałek. Jeśli ktoś chce coś takiego robić a nie ma hamowni to od razu daj sobie na spokój.

A tak wogule to ten zestaw co pisałeś to do 7000 serie anie do 6000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Trochę przesadziłeś z tymi maszynami do 6910....do tego ciagnika to gora 4 skibowa obrotówka i 3m zestaw uprawowo siewny. Oczywiście jak praca ma ma wygladać normalnie i ma być wykonywana przy normalnej prędkości. Jednak to tylko 135 km. To tych zestawów to minimum 78xx a najlepiej 8100 lub 8200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

często widzę w takich tematach firmę 44tuning.pl mają hamownię i chyba sporo pojęcia a co do chipów to nawet w ofercie grene widziałem chipy do zwiększania mocy ale one chyba ok 2tys kosztują a profesjonalna firma pewnie ok 4tys. mimo wszystko nie ma co oczekiwać że spadnie spalanie i wzrośnie moc co najwyżej to po tym przy tej samej pracy co wcześniej to może spaść spalanie czyli będzie poprostu mniej obciążony bo jak dasz mi o jedną skibe więcej to cudów nie ma musi więcej spalić
tu masz to opisane https://www.grene.pl/powerchip-boxmind-standard.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł20498
      Witam wszystkich mam taki problem z john deerem 6310 a mianowicie czasem dzieje sie tak ze wrzuce rewers do przodu a ciagnik nie jedzie poruszam troche rewersem albo zgasze ciagnik i odpale wrzuce rewers i ciagnik jedzie. Zadne kontrolki sie nie pala problem jest tylko do przodu  do tylu ciagnik jedzie bez zarzutu dodam ze problemu z uciagiem nie ma dzieje sie to to sporadycznie czasem tez lubi wyrzucic rewers po czym wrzuce i jedzie dalej. Czy jest jakis przekaznik rewersu w tej skrzynce  z bezpiecznikami albo moze to ktoras z cewek ? Gdzie one sie znajduja.? Pozdrawiam
    • Przez Przemektsp
      Dzień  dobry
      Mam problem z moim john-deere 6610 przechodzi sam w tryb diagnostyczny d1a podczas jazdy , zapala sie ,,i,, niebieskie, czerwony i żółty wykrzyknik 
      Nie mam wsadzonego bezpiecznika do diagnostyki
    • Przez Lukas85
      Koledzy mam problem z przyciskami od EHR na błotnikach ciagnika JD 6910. Problem polega na tym że pod błotnikami sa jedynie uciete kable a przycisk dostałem oddzielnie wraz z kawałkiem wiazki. Po lewej stronie jest 8 kabli, natomiast wtyczka w przycisku ma tylko 6. Po prawej stronie jest 6 kabli ktorych kolory odpowiadaja kolorom w uciętej wtyczce ktora dostałem. Podłaczyłem przycisk z prawej strony dopasowujac kolory ale nic nie działa. Zmierzyłem napiecia na przewodach i po przekreceniu kluczyna na 4 z nich jest napiecie. Troche to według mnie nie logiczne bo wydaje mi sie ze napiecie powinno byc tylko na dwoch przewodach. Sam przycisk sprawdziłem i jest na 100% sprawny. Wewnąttrz są dwa mikrostyki z 3 przewodami każdy. Jak dany przycisk nie jest wcisniety styk zwiera dwa przewody. Po nacisnieciu rozwiera jeden z nich i dolacza drugi. Wyglada mi to na kontrole obecnosci lub sprawnosci przycisku na błotniku. 
      Czy ktos moglbym sprawdzic ile ma przewodów i jakie sa kolory we wiazce z lewej strony?
      Czy w tym ciagniku da sie w jakis sposób sprawdzic błędy podnosnika bez podłaczania komputera?
    • Przez Artur312
      Witam.pytanie czy ktoś przerabiał temat z .Skrzynia mechaniczna z rewersem elektrohydraulicznym. Na wstecznym biegu słychać stukanie pod kabiną ale tylko gdy włączony napęd.
      Może ktoś pomoże w tymacie .
    • Przez Joejoe
      Świeci kontrolka nr 1. Nie ma żadnych objawów spadku mocy itp. Pod obciążeniem podczas orki świeci kontrolka nr 9. Czujnik wymieniony, ciśnienie na hydraulice 200bar. 100mtg po wymianie oleju i filtrów oryginał jd
      Jak sprawdzić ciśnienie na skrzyni?
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj